WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Сучасні політичні партії в Україні - Реферат

Сучасні політичні партії в Україні - Реферат

російську мову державною.
Хоча програма соціалістів визнавала рівноправність різних форм власності, все сказане вище щодо точок дотику повною мірою стосується також їх. Фракція "Лівий центр" нині успішно блокується з комуністами у парламенті. Спостерігачі помітили значне полівіння лідера соціалістів, яке відбувається не без впливу Політради партії та перевиборних обставин. Що стосується Селянської партії, товона від самісінського дня її створення є партією сільських комуністів. Усвідомлення того факту, що лише спільними зусиллями можна подолати правих та Вітренко, може підштовхнути трьох "лівих мужиків" до висунення кандидатом у президенти "найпрохіднішого" з них. Але чи підштовхне?
Петро Симоненко відчував за собою велику силу і розраховував на підтримку "широких народних мас", яким тоді гірше жилося, ніж за комуністів. Адже компартія зібрала на парламентських виборах у загальнонаціональному окрузі майже 25% голосів. Олександр Ткаченко тоді називав своє можливе кандидування "вимислом преси", але все, що він робив і говорив, свідчило про намір стати президентом. Його інструмент - мікрофон Верховної Ради, його сила - у високій посаді і пов'язаних з нею можливостях. Праві партії ще не визначались зі своїм кандидатом. Соціологи визначили, що майбутнім кандидатом є Л. Кучма. Євген Марчук вже діяв. Ускладнення стосунків Є. Марчука з соціал-демократами (об'єднаними) призвело до створення нової партії соціал-демократичного спрямування (СДС).
Цікава ситуація була в націонал-демократичному крилі. У парламентських виборах брало участь близько десятка партій і блоків національно-патріотичної орієнтації. Усі вони вибори програли. Внаслідок цих виборів відбувся "повний" розкол у Народному Русі України.
Перед виборами демократичні сили були неоднорідними і можна було виокремити три політичні спектри: демократи звичайні (народні демократи, ліберали, соціал-демократи), українські націонал-демократи (рухівці, республіканці різних угруповань і т. д.) та демократи "типу Балашова". Усіх демократів об'єднувало ідея незалежності, курс на ринкові реформи, страх перед реваншем червоних. Але демократи різняться ступенем та характером національно-патріотичної орієнтації.
Націонал-демократи мріяли про українську Україну, про державу українського народу, а не "народа Украины", і вони готові були вмерти за таку Україну. Демократи звичайні не проти української України , але душа їхня за неї не дуже болить. Головне, щоб народ жив сито. В "балашовской мысли" найважливіше - "красівая жизнь" "народа України". А чи буде Україна українською державою, чи ще однією російською - жодного значення немає.
Висновк
Таким чином, можна зробити такі висновки, що аналіз програмних положень партій, організацій і рухів свідчить, що більшість із них ще не мають серйозної концепції, спрямованої на стабілізацію суспільства, вихід його з кризи, не кажучи вже про перспективи просування по шляху прогресу. Декларації одних - це перелік абстрактних загальнолюдських цінностей, інших - антикомуністичні маніфести, третіх - повторення ортодоксальних марксистсько-ленінських ідей, агітація за повернення до застійних часів, а то й до відновлення сталінізму, четвертих - це екстремістські, націоналістичні і шовіністичні заклики. Така розбіжність політичних поглядів не може хвилювати, особливо за умов поглиблення кризи в усіх сферах суспільства.
Найближче майбутнє партій визначатиметься їхньою спілкою з бізнесом. Такий крок для партій як неминучий, так і небезпечний, бо в такому разі їм доведеться ділити з бізнесом відповідальність за стан справ в економіці. А він поки що породжує зневіру щодо політиків і відчай, на основі якого зростають соціальні катаклізми.
Важливим елементом розвитку політичних процесів в Україні має стати завершення правового оформлення багатопартійності. Прийнятий Верховною Радою Закон України "Про об'єднання громадян" є лише першим кроком на цьому шляху. Треба ще прийняти відповідні нормативні акти, які б чітко визначили характер державного фінансування політичних партій за результатами парламентських виборів, і вжити необхідних заходів для державної підтримки виборчих кампаній. Визначною подією у розвитку демократичних процесів в Україні стало прийняття нової Конституції, що сприятиме розвиткові громадянського суспільства, формуванню професійного парламенту та ефективній реалізації принципу поділу влад. А щоб політичні процеси рухалися саме в такому напрямку, державні інститути повинні цілеспрямовано, активно впливати на розвиток багатопартійності, допомагати становленню партій та суспільно-політичних організацій України.
?
Політичні партії в Україні:
" Аграрна партія України
" Всенародний Рух України
" Всеукраїнське об'єднання "Громада"
" Всеукраїнське політичне об'єднання "Державна самостійність України" (ДСУ)
" Громадське об'єднання "Нова Україна"
" Громадський конгрес України (ГКУ)
" Демократична партія України (ДПУ)
" Комуністична партія України (КПУ)
" Конституційно-демократична партія України
" Ліберальна партія України (ЛПУ)
" Ліберально-демократична партія України (ЛДПУ)
" Міжрегіональний блок реформ (МБР)
" Народний рух України
" Народно-демократична партія України (НДПУ)
" Партія духовного, економічного і соціального прогресу (ПДЕСП)
" Партія зелених України (Асоціація "Зелений світ")
" Партія праці
" Партія центру "Громадська злагода"
" Прогресивна соціалістична партія України
" Організація українських націоналістів (ОУНвУ), Конгрес українських націоналістів (КУН)
" Селянська партія України
" Соціал-демократична партія України (СДПУ), Соціал-демократична партія України (об'єднана)
" Соціал-національна партія України
" Соціалістична партія України (СПУ)
" Союз комуністів України
" Транснаціональна Радикальна партія
" Українська Консервативна республіканська партія
" Українська Національна асамблея (УНА)
" Українська Національна консервативна партія
" Українська партія солідарності і національної справедливості (УПСС)
" Українська партія шанувальників пива
" Українська республіканська партія (УРП)
" Українська селянсько-демократична партія (УСДП)
" Українська християнсько-демократична партія (УХДП), Християнсько-демократична партія (ХДПУ)
" Партії та громадські політичні рухи і організації Автономної Республіки Крим
Список використаної літератури:
1. Брегеда А.Ю. - Основи політології- К., КНЕУ 2000р.
2. Гавриленко А. - "Що об?єднує лівих і правих" - Вечірній Київ- 3 березня - 1999р.
3. Майборода С.О. - "Політичний простір України" - Вітчизна - №1-2 - 1998р.
4. Коментар до Конституції України - К., 1998р.
5. http://www.rada.gov.ua/LIBRARY/bibliogr/party.htm

 
 

Цікаве

Загрузка...