WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Діяльність благодійних організацій на сьогодні в Україні - Реферат

Діяльність благодійних організацій на сьогодні в Україні - Реферат

фонд "Наше місто" - ремонт квартир ветеранів (м. Чугуїв).
" Регулярна допомога районним територіальним центрам з обслуговування одиноких літніх людей - продукти харчування, ліки, одяг.
" Матеріальна підтримка інвалідів і ветеранів Великої Вітчизняної війни, Афганістану, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - через громадські організації.
" Допомога пенсіонерам у ремонті квартир, відбудові та придбанні житла потерпілим від пожежі, забезпечення паливними матеріалами.
" Придбання й передача інвалідних колясок.
Багатодітні родини
" Передання пральних машин 50-ти багатодітним сім'ям.
" Продукти харчування, одяг, взуття, ліки - 50 сімей.
Духовність
" Будівництво храмів у м. Волчанську, смт. Печеніги, с. Малинівка, Ст. Покровка, Чорне. Ремонт і відновлення церков - смт. Великий Бурлук, Кочеток.
Культура
" Фінансова підтримка Чугуївського музею-заповідника ім. Репіна, Верхньосалтівського археологічного музею-заповідника салтівської культури.
" Придбання сценічних костюмів для хору ветеранів м. Вовчанська.
Різне
" Оснащення комп'ютерною технікою редакцій 5 районних газет.
" Юридична допомога юридичним та фізичним особам.
3. Донецький міський благодійний фонд "Доброта" (м. Донецьк)
Донецький міський благодійний фонд "Доброта", (далі - Фонд) створений з ініціативи групи медпрацівників м. Донецька; зареєстрований розпорядженням Донецького міського Голови № 158 від 06.02.98 і перереєстрований Управлінням юстиції 20.08.98, як недержавна неприбуткова організація; 18.02.98 включена в перелік неприбуткових організацій у Калінінському районі м. Донецька.
Символіка Фонду затверджена Міністерством юстиції України.
Місія Фонду - боротьба з бідністю шляхом відродження цивілізованої суспільної добродійності і розвитку соціального партнерства в Донецькій громаді.
Задачі Фонду
" вивчення історії і сучасних досягнень філантропії в Донецьку, Україні, ближньому і далекому Зарубіжжі;
" моніторинг соціальних проблем і соціальний маркетинг у м. Донецьку;
" популяризація, ініціація, координація і консолідація філантропічної діяльності в Донецькій громаді;
" раціональна організація і надання ефективної благодійної матеріальної допомоги установам охорони здоров'я, утворення соціального захисту і пенітенціарної системи, а також безпосередньо найбільш нужденним верствам населення в м. Донецьку;
" надання консультативних, освітніх, інформаційних і комунікативних послуг.
Історія створення Фонду і його ідеологія
Безпосереднім імпульсом до створення Фонду послужило значне скорочення держбюджетного фінансування установ охорони здоров'я, освіти і соціального захисту. Цьому супроводжувала зростаюча бідність і навіть зубожіння найбільш соціально уразливої частини населення: інвалідів, дітей-сиріт, хворих важкими захворюваннями, багатодітних родин та ін.
Ініціатори створення Фонду виходили з посилання, що істотну роль у вирішенні цієї проблеми могла б зіграти цивілізована філантропія, причому, насамперед , не гуманітарна допомога з-за кордону, що культивує в нашого народу утриманські настрої, а добродійність громадян і їхніх організацій самої України.
Безперечно, що доброта і діяльне милосердя властиві тою чи іншою мірою навряд чи не кожній цивілізованій людині.
Принципи і стиль благодійної діяльності фонду "Доброта"
Запитуйте не про те, що фонд "Доброта" може зробити для знедолених (сиріт, інвалідів, хворих, старих і установ охорони здоров'я, що бідують, освіти, соціального захисту).
Запитуйте про те, що МИ РАЗОМ - фонд "Доброта" і особисто Ви і (чи) Ваша установа - можемо зробити для боротьби з бідністю й убогістю, для допомоги безпосередньо нужденним.
Фонд вважає безпосередніх добродійників (бізнес-структури, професійні і творчі союзи, релігійні і громадські організації, трудові колективи і приватні особи) своїми головними партнерами в боротьбі з бідністю. Такий підхід не обмежує участь партнера-донора у філантропії тільки пожертвуваннями, але також делегує їм право самим обирати безпосередніх адресатів благодійної допомоги в рамках діючого законодавства. Фонд є буквально міським, тобто самих дончан і для дончан, відповідно до визначення "Добродійність - це переміщення засобів від тих, у кого є совість, до тих, у кого є нестаток".
Ми регулярно з'ясовуємо інформацію про тих, хто ще надає благодійну допомогу в м. Донецьку, активно намагаємося налагодити з ними плідне співробітництво, обнародувати їхні великодушність і милосердя як приклад для наслідування. Це дозволяє популяризувати й ініціювати, координувати і консолідувати суспільну добродійність у Донецьком регіоні.
Фонд вважає установи охорони здоров'я, освіти, соціального захисту і пенітенціарної системи, громадські організації інвалідів, важкохворих, багатодітних і т.п., а також окремі нужденні родини не тільки безпосередніми благоотримувачами матеріальної допомоги, але й активними партнерами-реципієнтами. Ми спонукуємо їх до посильного сприяння у відродженні цивілізованої філантропії наданням відповідної інформації, пропагандою діяльного милосердя, листами підтримки, волонтерством та ін.
Закупівлі Фонд робить тільки у фірм - переможців тендера. Причому, умови перемоги в ньому, крім пропозиції мінімальної ціни, надання транспортних послуг, можливості відстрочки платежу, включають ще й участь фірми-претендента в безоплатних пожертвуваннях на соціальні програми міста.
Більш 70% пожертвувань, що Фонд одержує від безпосередніх добродійників - це допомога в натуральному виді. Її найчастіше неможливо використовувати без додаткової трансформації (наприклад, промислова сировина й устаткування) для передачі безпосереднім благоотримувачам (лікарням, інтернатам, родинам інвалідів і ін.). У таких випадках Фонд змушений здійснювати бартер цих позицій на продовольство, медикаменти й ін. товари народного споживання. Ціну на пожертвування в натуральному виді завжди встановлює безпосередній добродійник і Фонд не може надалі змінювати її.
Збереження і транспортування товарів організовані так, що виключаються їхнє псування й ушкодження. Фонд ніколи не має справи з простроченим чи сумнівною якістю товарами. Однак, найчастіше приходиться поширювати серед нужденних благодійну допомогу товарами з ультракороткими термінами реалізації, що втратили товарний вид, але зберігають загальновизнані споживчі властивості. Робиться це завжди за попередньою домовленістю з благоотримувачем. Зрозуміло, цілком відсутні які-небудь "навантаження" чи інший вид зобов'язань: від привезеної матеріальної допомоги чи її частини реципієнт завжди може відмовитися навіть у момент прийому-передачі товарів від Фонду.
Для мінімізації небезпеки нецільового використання пожертвувань Фонд, як правило, робить допомоги тільки в натуральному виді і прагне

 
 

Цікаве

Загрузка...