WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Діяльність благодійних організацій на сьогодні в Україні - Реферат

Діяльність благодійних організацій на сьогодні в Україні - Реферат

самоврядування, ініціативним групам громадян у проведенні спланованих дій, які передбачають залучення широкого кола громадян до волонтерської (добровільної безоплатної суспільно корисної праці) чи благодійної діяльності.
Кошти й інші ресурси залучені внаслідок проведених благодійних акцій та кампаній, повинні бути використані на допомогу малозабезпеченим або для реалізації інших суспільно важливих дій, які визначені місцевоюгромадою як першочергово необхідні.
Гранти, в межах цієї програми, надаються у розмірі 150-3000 грн. для виготовлення соціальної реклами, проведення навчань добровольців, які залучатимуть фінансування та інші місцеві ресурси, а також на потреби, забезпечення яких сприятиме залученню місцевих ресурсів для подальшої суспільно важливої діяльності.
В окремих випадках Фундація імені князів-благодійників Острозьких частину гранту може надати у вигляді матеріальних цінностей, товарів (переданих їй на безоплатній основі донорами чи благодійниками) або послугами (як робота консультантів, тренерів тощо).
Фонд цієї програми поповнюється з товарів або коштів, які передаються Фундації Острозьких на безповоротній безоплатній основі різними установами, організаціями чи особами.
Імена благодійників чи назви організацій, які є спонсорами чи жертводавцями програми публікуються (за згодою) у звітах набувачів та Фундації Острозьких.
2. Благодійний дитячий Фонд "Берег Надії" (м. Харків)
(0572)43-10-94
(0572)14-17-06
Благодійний дитячий Фонд "Берег Надії" існує з вересня 2000 року і займається всебічною допомогою навчально-виховним закладам для дітей-сиріт і дітей, що залишилися без піклування батьків, та адресною підтримкою дітей-сиріт, дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей.
Президент фонду - народний депутат України Степан Богданович Гавриш.
Мета фонду - доброчинна діяльність в інтересах дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей-інвалідів щодо реалізації їхнього права на особливу турботу і допомогу, необхідні для їхнього благополуччя. Всіляка підтримка і допомога відповідним навчально-виховним закладам, сприяння розвитку дитячих будинків сімейного типу.
Під патронатом "Берега надії" перебувають :
" Харківська обласна школа-інтернат для 200 сиріт і дітей, що залишились без піклування батьків (сел. Кочеток);
" Вовчанська школа-інтернат № 5;
" Сільська школа-інтернат с. Мечникове;
" Група соціального патронажу смт. Печеніги;
" Дитячий будинок сімейного типу Котлярів (с. Хотімля);
" Понад 2000 малозабезпечених сімей з дітьми;
" 148 дітей-інвалідів.
Стипендіальний_фонд
Благодійним фондом "Берег надії" засновано Стипендіальний фонд для дітей-сиріт, який покликаний дати шанс здібним дітям отримати освіту, професію, роботу, а значить - можливість реалізувати себе в суспільстві. Стипендіантами Фонду є 47 дітей.
Оздоровчий_табір
В 2001 році за ініціативою Степана Богдановича Гавриша та його однодумців був організований дитячий спортивно-туристичний табір "Берег Надії" . Специфіка цього табору перш за все в тому, що крім фізичного зміцнення та оздоровлення дітей, не менш важливою метою є й розвиток творчих та інтелектуальних здібностей, розкриття індивідуального потенціалу кожної дитини, залучення до національних традицій. Вченими, педагогами, психологами фонду розроблені спеціальні програми розвитку дітей.
В 2002 році, наприклад, життя табору будувалося за проектом "Україна: Модель 3000", основне завдання якого - зацікавити і надихнути дітей на створення своєї України з сучасною культурою, індивідуальними стилями у музиці, моді, політиці, образотворчому мистецтві. Зусилля спрямовувалися на виховання громадян, які пишаються та вірять у свою країну, почувають себе рівними серед рівних в європейському суспільстві. В рамках цього проекту діти займалися альпінізмом, бойовим гопаком, англійською мовою, журналістикою, психологією, брали участь в конкурсі розробці символіки, гімну, багатьох перспективних проектів республіки "Берег Надії", інших конкурсах та заходах.
Взаємовідносини в таборі базувалися на принципах співробітництва дітей та дорослих та дитячого самокерування, структура якого складалася з гетьмана табору, старшини, трьох куренів на чолі з отаманами. У цієї маленької держави існує свій гімн, слова та музику якого написали самі діти.
За два роки існування в таборі "Берег Надії" відпочило близько 500 дітей, 300 з яких - в цьому році. Оздоровлення та відпочинок дітей в нашому таборі відбувається безкоштовно, на благодійній основі. Та й як може бути інакше, якщо врахувати, що основна частина відпочиваючих дітей - це обдаровані, до всього цікаві, але соціально незахищені сироти, напівсироти та діти з малозабезпечених та багатодітних сімей. І Берег, до якого можна пристати серед неласкавих життєвих штормів, на якому знайдеш тепло, увагу та велику Надію на перспективу в своєму житті потрібен їм, мабуть, як нікому іншому.
Робота фонду у соціальній сфері за квітень 1998 - березень 2002
Медицина
" Поповнено автомобільний парк "Швидкої допомоги" п'яти районів округу (6 автомобилів).
" Організовано систематичну гуманітарну допомогу центральним районним лікарням Чугуєва, Вовчанська, В.Бурлука, Печеніг, Дворічної, селища Ст. Салтів - для ветеранів війни і праці, а також для малозабезпечених - ліки виробництва харківських фармацевтичних підприємств.
" Профінансовано хірургічні операціі та лікування, в тому числі санаторне, 39 тяжко хворих, серед них 18 дітей.
" Капітально відремонтовано Чугуївську ЦРЛ.
" Інвестовано другу чергу будівництва й оснащення сучасним устаткуванням пологового відділення Чугуївської ЦРЛ.
" Забезпечено ЦРЛ Дворічанського р-ну флюорографічною та комп'ютерною кардіодіагностичною апаратурою.
" Проведено акцію "Інсулін" - забезпечення ліками хворих на цукровий діабет.
Освіта
" Побудовано середню школу в смт. Печеніги.
" Обладнано сільські школи комп'ютерними класами - с. Малинівка, Вільча, Кочеток, смт. Дворічна, Великий Бурлук), комп'ютерами - с. Революційне, Плоске, Волохів Яр).
" Забезпечено будівельними матеріалами сільські школи під час ремонту.
" Підтримка дитячих спортивних шкіл - юнацький футбольний клуб м. Чугуєва, ДЮСШ смт. Великий Бурлук, Старий Салтів.
" Сприяння в переведенні з комерційної на бюджетну форму навчання у вузах 18 дітей з малозабезпечених родин.
" Допомога в організації Дворічанського ліцею, обладнання комп'ютерного класу.
" Патронат загальноосвітньої школи с. Вільча (переселенці із 30-кілометрової чорнобильської зони).
" Ліквідація заборгованості шкільних закладів по зарплаті та за комунальні послуги.
Пенсіонери
" Телефонізація будинків ветеранів війни (села Печенізького та Великобурлуцького р-нів).
" Спеціальний внесок у Благодійний

 
 

Цікаве

Загрузка...