WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Діяльність благодійних організацій на сьогодні в Україні - Реферат

Діяльність благодійних організацій на сьогодні в Україні - Реферат

неспроста, очевидно мають з цього якусь вигоду. Часто пропозицiю про розташування скриньок для пожертв сприймають з недовiрою, очiкуючи від цього якоїсь пастки чи неприємностей, або ж просто відмовляють тому, що не бажають мати зайвих клопотiв. Тому й здiйснювати таку дiяльнiсть - справанепроста й вимагає вiдповiдних професiйних навичок. Тут своя школа певних правил, школа честi й максимальної дисциплiнованостi. Треба в першу чергу бути порядною людиною, бути свiдомим у вартiсностi справи, яку робиш i вмiти спiлкуватися, вміти переконувати. Коли чуєш відмову вдруге, втретє, i навiть вдвадцяте - не слід впадати в розпач. Двадцять вiдмовлять (до того ж iнодi категорично, а то й брутально покажуть на дверi), а двадцять перша людина таки погодиться на висловлену тобою пропозицію. Щоб залучити фiнансування від підприємств, комерцiйних структур, доводиться стукати в кожнi дверi: писати листи, iнформувати про свою дiяльнiсть, телефонувати, зустрічатися з керiвниками особисто i . . .- переконувати, переконувати. А пiсля завершения акцiї обов'язково надати звiт кожному, хто видiляв пожертви, на що витраченi наданi кошти.
Зазвичай, результат довгих ходiнь увiнчується тим, що iз сотнi тих, до кого зверталися, позитивно зреагують на вашу пропозицiю може десять. Інодi замiсть грошей пропонують товари. Буває й таке, що пропонованi товари органiзації аж нiяк не потрiбнi, але їх можна десь продати або ж зробити певний бартер з iншим пiдприємством i органiзацiя на це погоджується.
Таким чином, крок за кроком привчаємо наше суспiльство до благодiйностi. Привчаємо всiх нас до думки, що благодійництво - це гарно й почесно. Приємно бачити радiснi обличчя дiтей, яких доля радощами обдiлила; бачити вдячнi очi одиноких старих людей, якi в своїй самотностi знають цiну добру. Люди, якi спрямовані на добрі справи й свiдомо їх здiйснюють, не потребують винагороди чи особливих почестей. Однак, людська вдячнiсть повертається сторицею. Адже чудово, коли всi навколо про вас та ваше підприємство гарної думки.
Людмила Марчук, січень 2002.
III. Робота деяких благодійних організацій і фондів України
1. Фундація імені князів-благодійників Острозьких (м. Рівне)
Заснована в листопаді 1995 року з ініціативи 9-ти громадських організацій Рівненської та Волинської областей.
Місія: допомога малозабезпеченим та соціально незахищеним верствам населення, підтримка громадських організацій, які спрямовують свою діяльність на розвиток демократичного суспільства (підтримують молодіжні організації, заохочують роботу волонтерів, займаються питаннями охорони навколишнього середовища), а також надають різноманітну допомогу соціально незахищеним верствам населення.
Статус: регіональний благодійний фонд, недержавна неприбуткова незалежна організація. Фундація є регіональним представництвом Міжнародного Фонду "Відродження".
Напрямки діяльності:
Підтримка малозабезпечених та соціально незахищених верств населення, залучення громадськості та комерційних структур до справи благодійності. До 2002 року Фундацією Острозьких надано допомогу близько 1500 малозабезпеченим громадянам, проведено 12 наметових таборів для малозабезпечених дітей, участь у яких взяло понад 300 дітей.
Кожного року напередодні Різдва організація проводить благодійну акцію "Різдво для всіх". Під час Різдвяних свят 1999 року вручено подарунки 127 студентам-сиротам (вартість 32 $ кожному), у 2000 р. було надано допомогу 167 одиноким людям похилого віку. Під час акції "Різдво - 2001" надано допомогу 114-ти дітям-сиротам, напівсиротам, з багатодітних сімей. У 2002 році було надано матеріальну допомогу на суму більше 50 гривень (речі або продуктові пакети) 127 дітям-сиротам, які навчаються в школах м. Рівне. Фінансування для благодійних цілей залучається з місцевих джерел.
Розвиток філантропії. Чимало уваги приділяється розвитку філантропії в регіоні, формуванню позитивної громадськості думки щодо благодійності, а зокрема - навчанню громадських організацій залучати для реалізації соціальних проектів фінансування з місцевих і зовнішніх джерел від бізнесу, влади; пожертви окремих громадян). Фундацією Острозьких розроблено курс навчань "Локальний фандрейзинг". Цей курс, що проходить у вигляді семінару-тренінгу з інтерактивною формою навчання, спочатку був апробований серед рівненських НДО, а згодом запропонований для ресурсних центрів всієї України. Сьогодні організація в рамках реалізації національного проекту"Школа розвитку локальних ресурсів для НДО" за сприяння Фонду Ч.Ст. Мотта навчає унікальній методиці залучення фінансування з місцевих джерел представників та соціальному партнерству.
Освітня діяльність. Щороку здійснюється понад 40 навчань для НДО, учнівських комітетів, ініціативних груп громадян, а також державних установ. Видано 6 книг і 8 брошур для НДО, проведено літню Школу молодого лідера та Школу розвитку локальних ресурсів.
Соціальне партнерство. Фундація ім. князів-благодійників Острозьких має досвід у виконанні соціального замовлення від державних установ. Зокрема, активно співпрацює з представниками влади та підприємницькими структурами з питань впровадження моделей регіонального розвитку.
На базі Фундації ім.князів-благодійників Острозьких утворився Інноваційно-аналітичний центр підтримки бізнесу "Євро-Волинь", який безпосередньо займається впровадженням інноваційних моделей вже як самостійна структура.
На базі Фундації Острозьких працює Інформаційний центр з працевлаштування, який, налагодивши стосунки з бізнесовими структурами, розробив благодійну програму допомоги безробітним.
Реорганізація діяльності. На даний час діяльність Фундації як благодійного фонду реорганізується: створено Раду Директорів з представників бізнесових кіл та банківсько-кредитних, релігійних, державних установ. На її базі передбачається створення Фонду територіальної громади Рівного для надання малих грантів регіональним НДО. З 2002 року на реалізацію проектів громадських організацій, спрямованих на розвиток місцевої громади, вирішення її проблем та забезпечення її потреб - надано 6 малих грантів у сумі еквівалетній від 150-ти до 500 доларів США кожен.
Найближчі плани. Серед найближчих планів Фундації - зміцнення взаємин з місцевою владою різних рівнів для забезпечення більш ефективного використання бюджетних коштів, спрямованих на вирішення соціальних проблем силами громадських організацій, посилення роботи з громадами під час проведення широкомасштабних благодійних акцій, мобілізація місцевих і міжнародних ресурсів для вирішення найгостріших проблем міста Рівне та регіону.
З 1998 року на базі Фундації ім.князів-благодійників Острозьких утворено і успішно діє Волинський ресурсний центр.
Метою програми підтримки благодійних акцій та кампаній є надання допомоги громадським, благодійним організаціям, органам місцевого

 
 

Цікаве

Загрузка...