WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Діяльність благодійних організацій на сьогодні в Україні - Реферат

Діяльність благодійних організацій на сьогодні в Україні - Реферат

демократичних органiзацiях найчастiше визначається зборами усiх її членiв.
Доклад про ситуацію, що існує в сфері
благодійництвасьогодні в Україні.
Благодiйність важко назвати постiйною дiяльнiстю, оскiльки це поняття вiдноситься до категорiї мотивiв, якими ми послуговуємося, роблячи пожертву чи благодiйний внесок.
Як правило, ми рiдко замислюємось над тим, чому даємо грошi жебраку на вулицi.... Можливо, через те, що бачимо його потреби: їжа, одяг, мило, лiки тощо. Однак вуличнi жебраки мають суттєву відмiннiсть від громадських i благодiйних органiзацiй, чиї потреби не так помітні для нас. Жебраки збирають особисто для себе. Нерідко вуличне жебрацтво є способом доволi немалого заробiтку. Можна спостерiгати, як це явище поширюється. Адже достатньо з'явитися одному жебраковi на багатолюднiй вулиці, як наступного дня їх буде вже двоє, а ще через якийсь час цiла ватага. У вихiдні дні через центр мiста проходить близько половини населення міста, враховуючи приїзжих. Коли кожен кине бодай по однiй копійці, то денний дохiд жебрака може скласти вiд кiлькох десяткiв до пiвтори тисячi гривень. До того ж, навряд чи варто сподiватися, що жебрак, як би не було нам його шкода, перестане зловживати алкоголем або наркотиками, чи розпочне без примусу лiкуватися від iнфекцiйної хвороби, яка ним поширюється, в тому числi й на тих, хто жертвує від щирого серця. Що говорити про дiтей, яких нерідко жорстоко експлуатують, примушуючи збирати грошi на пляшку для морально знищених батькiв чи "опікунів" з кримiнальними нахилами чи минулим. Нерідко дiтей свідомо роблять калiками, щоб викликати бiльшу жалiсть у перехожих. Для певної категорії людей жебрацтво - промисел, який прикриває вади їхнього життя.
Насправдi, кидаючи копiйку професiйному жебраковi, ми не вирiшуємо проблему бiдностi, а створюємо додаткову проблему - схиляємо людей опуститися на суспiльне дно, позбавляючи їх стимулу боротися за виживання, послуговуючись нормами моралi.
Протиставленням цьому є благодiйнiстъ як прозора, зрозумiла та доброчесна дiя. Навiть тодi, коли ми нездатнi висловити свого мотиву, роблячи благодiйну пожертну, ми вiримо в те, що комусь, хто страждає, полегшимо житгя, принесемо радість.
Коли сталася повiнь на Закарпаттi, землетрус у Туреччинi, посуха в африканських країнах, тисячi людей жертвували грошi, вiддаючи продукти й одяг, не сподiваючись на подяку або отримання якихось дивiдендiв. Роблячи свiй внесок, благодiйник не потребує особливих заохочень і робить це найчастiше анонiмно, послуговуючись при цьому бiблiйною iстиною: "Радiсть людини - благодiйнiсть її".
Реалiзуючи бажання стати благодiйником, маємо розуміти, що краще робити свої внески благодiйним органiзацiям, якi добре орiєнтуються у проблемах i потребах громади та професiйно працюють, інформуючи про свої дії та перiодично звітуючись перед благодiйниками за використані кошти. Тiльки у цьому випадку можемо буги впевненими, що нашими грошима та довiрою не будуть зловживати.
Незабутнiй випадок, коли в магазинi "Океан" (м. Рiвне) у скриньку для пожертв невідомий благодiйник непомiтно вклав згорток з 200 гривнями пожертви на благодiйну акцiю Фундацiї iменi князів-благодiйникiв Острозьких "Рiздво для всiх", яка мала на метi зробити подарунки 120 дiтям-сиротам і напiвсиротам iз багатьох сiмей мiста. Факт цього доброго чинного внеску був виявлений у момент вилучення коштiв зi скриньки і складаннi вiдповiдного акту про їх кiлькiсть. Персонал магазину був відверто здивований, коли поряд з копійками, купюрами невисокого номiналу виявилася така солiдна сума. Людина ж, яка вчинила таку благородну справу, навряд чи очiкувала подяки або звiту вiд благодiйного фонду. Однак вона напевно прочитала публiкацію про дату вручення рiздвяних подарункiв, а згодом і короткий звiт, розмiщений у газетi, яка видається тиражем 65000 примiрникiв i безкоштовно розноситься у поштовi скриньки та офiси пiдприємств, установ і органiзацiй. Внесок цiєї людини був використаний за призначенням і подарував радiсть дiтям, якi не чекають милостi від життя, але щиро радiють будь-якому знаку уваги від дорослих, намагаючись знайти у них підтримку та любов, яких вони так потребують.
Збираючи пожертви, благодiйнi органiзації не роблять це для того, щоб нажитися чи зробити подарунок керiвниковi. Вони збирають кошти, щоб допомогти тим, хто не може вийти на вулицю i просити милостині, тим, хто потребує, але не має жодної пiдтримки, нерідко для того, щоб вижити, стати повноправними громадянами суспiльства, а не людьми "другого сорту". Якщо ми нiколи не сідали в iнвалiдний вiзок, не вiдчували себе незрячими хоча б день, нiколи не стикалися з тими труднощами, що часто вiдчувають на собi люди з особливими потребами, то нам важко, навiть неможливо уявити, у чому потрiбна допомога. Iснують органiзацiї, що цi потреби знають і намагаються полегшити життя тим, кого скривдила доля. Обираючи собi свiдомо дiяльнiсть (мiсiю), громадськi та благодiйнi органiзацiї стають нашими iнформаторами для реалiзацiї себе ак благодiйникiв. Завдяки їхнiм зусиллям ми отримуємо орiентири про необхiднiсть наших пожертв, відчуваемо на собi правдивiсть вічної мудрості "За добро добром вiддасться нам". І люди все-таки жертвують. Хто скiльки може. Хто копійки, а хто й 10 чи 20 гривень. Спасибi тим, хто розумiє, наскiльки це вагомо. Зазвичай, пiд час двохгодинної акцiї 20 пiдготовлених добровольцiв (волонтерiв) на ринках мiста залучають вiд 250 до 320 гривень. Приблизно така ж сума залучаеться i вiд Скриньок, розташованих статично в магазинах, церквах чи iнших людних мiсцях.
Однак, чого грiха таїти - не завжди все було гладко. Не обходиться i без прикрих iнцидентiв, якi свiдчать, що в нашому суспiльствi в цiлому далеко не все гаразд, i не лише з благодiйнiстю, але й з людською совiстю. Пiд час минулорiчної рiздвяної акції в чотирьох торгових точках викрадено 5 скриньок з благодйними пожертвами. Викрадено нахабно, серед бiлого дня при великiй кiлькостi свiдкiв. Назвавшись працiвником Фундації, скриньки зняла стороння особа, а їх вміст вилучила собi в кишеню. Без пред'явлення документiв, без складання акту. Це також говорить про наше громадське ставлення до благодійності. Адже хтось в кожному з названих торгових закладiв за цим спостерiгав, хтось брав на себе вiдповiдальнiсть. Органiзація вийшла з цiєї скрутної ситуації, але як воно тiй злодiцi (за всiма свiдченнями - скоїла це жiнка !) споживати сирiтськi грошi? Представники фандрейзингової групи на цьому прикладi зробили для себе вагомий висновок: дуже важливо добре проiнструктувати людину, яка наглядає за скринькою, а бухгалтер чи директор не повинен вiддавати вмiст Скриньки нiкому без пред'явлення документiв.
Та повернемося до нашої громадськостi. Людей, якi займаються залученням коштів на благі цiлi, часто приймають за дивакiв або ж вважають, що вони це роблять

 
 

Цікаве

Загрузка...