WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Застосування технологій шоу-бізнесу у президентських виборчих кампаніях 2004 року (порівняльний аспект Україна – США) - Курсова робота

Застосування технологій шоу-бізнесу у президентських виборчих кампаніях 2004 року (порівняльний аспект Україна – США) - Курсова робота

політтехнологів не ризикують використовувати ефективні (у разі успіху їх реалізації) технології змагального процесу, найпоширенішою формою з яких є теледебати. Хоча формально під час теледебатів не відбувається оцінювання виступів кандидатів, величезна кількість соціологічних опитувань опісля забезпечує змагальний дух події.
Перед впровадженням технології у широке застосування (1960 рік), фахівці звернулися до практики проведення подібних "змагань" у шоу-бізнесі. Виявилося, що один і той самий музичний концерт, проведений у вигляді конкурсу та звичайних виступів, викликав абсолютно різну реакцію публіки. Психологи довели, що людині властиво порівнювати і оцінювати явища навколишнього середовища на підсвідомому рівні. Різного роду змагання, конкурси, турніри, навіть не видовищні, завжди цікавили аудиторію більше, ніж показові виступи. Ця технологія вже встигла виправдати себе з появою у середині ХХ ст. музичних рингів (наприклад, в США, Великобританії, Франції).
3. Технології роботи з масами. Даний підрозділ шоу-бізнес технологій включає спектр найрізноманітніших засобів впливу на свідомість мас, оскільки ця діяльність є визначальною у сфері комерційної культури. Впровадження цих підходів також базується на досягненнях досліджень масової психології.
Розглянемо перш за все концертну діяльність. Звичним явищем у передвиборчих кампаніях навіть середини ХХ ст. стали благодійні виступи в підтримку певного кандидата. Але найчастіше подібні концерти не вражали особливим розмахом та не привертали уваги більшості громадян.
З "молодіжною революцією" 1960-х організація концертів на великих площах, стадіонах, що могли вмістити до 100 000 глядачів, стала доброю традицією. Власне кажучи, великі скупчення народу могли спостерігатися і раніше, на певних мітингах, демонстраціях, але явище це було нерозповсюджене.
На подібних зібраннях натовп стає єдиним "організмом". Cоціально-психологічне "зараження", суть якого полягає у значному посиленні емоційних реакцій людини, спрацьовує під час тривалого спільного перебування значного числа людей на стадіонах, площах, де знаходять свій вияв "стадні" форми поведінки. Цими підсвідомими процесами користуються у власних інтересах організатори не лише рок-концертів, але й передвиборчих виступів артистів в підтримку певних кандидатів, які часто-густо трансформуються з одноразових акцій у великі тури. Коли публіка перебуває у стані афекту, необхідна інформація різними комунікативними каналами потрапляє у підсвідомість виборця. Чим більший за масштабами та часовими детермінантами концерт, тим ефективнішим буде його проведення.
Приблизно така ж схема реалізації іншої технології роботи з масами - створення мобільних центрів дозвілля. Але остання передбачає наявність також пунктів безкоштовного харчування, де розповсюджуються і алкогольні напої, та розважальних програм.
2.3. Політичні технології у шоу-бізнесі
1. Громадська діяльність. Всі заходи у рамках громадської діяльності можна умовно розділити на дві групи: вирішення глобальних та вирішення локальних питань. Будь-яка громадська діяльність викликає повагу суспільства і є одним із способів привернути увагу людей, але порушення глобальних проблем визначає місце публічної людини на світовій арені політики і шоу-бізнесу, а підняття локальних проблем зміцнює авторитет у власній країні. Найчастіше видатні діячі, займаючись ініціацією розв'язання певної глобальної кризи, з рештою намагаються вирішити на законодавчому рівні або переходять до конкретної допомоги приватним особам.
2. Лобіювання інтересів певних соціально-політичних груп як явище має місце в усіх сферах діяльності і пов'язане з прибутками. В політиці це явище існує з початком зародження держави. Шоу-бізнес почав використовувати схему дій лобіювання у другій половині ХХ ст. Лобіст шоу-бізнесу стає виразником ідей певної соціальної групи, що сприяє створенню кола прихильників - членів цієї групи - і сприяє засвоєнню його іміджевого статусу.
3. Фальсифікації у різних сферах діяльності з точки зору законодавчої бази діляться на ті, за які несуть кримінальну відповідальність і ті, які порушують норми суспільної моралі. Фальсифікації першого типу найчастіше пов'язані з фінансовими або політичними аферами (вибори, одержання грошових винагород тощо), фальсифікації другого типу зустрічаються частіше (підтасовка результатів рейтингів, соціологічних опитувань, хіт-парадів), що не можна розглядати як кримінальний злочин. Публічні люди використовують даний прийом для формування у підсвідомості загалу людей образу лідера та позитивного іміджу.
4. Юридичні технології (судові процеси) у політиці являють собою дві сторони однієї медалі: одних знищують, інших підносять на олімп. Виконавець (артист) перетворює юридичні тяжби у шоу, тим самим нагадуючи про себе суспільству.
2.4. Універсальні підходи
1. Дослідницькі технології формують підґрунтя будь-якої кампанії, як в шоу-бізнесі, так і в політиці. До них можна віднести моніторинг соціальної думки, вподобань, вивчення покупної спроможності громадян. Серед технік, що визначають прихильність публіки до того чи іншого кандидата або виконавця, є механізми вимірювання шумів (аудиторії) на концертах або інших масових акціях. Цей підрозділ універсальних технологій вивчають такі науки як соціологія, психологія, економіка тощо.
2. Технології "асоціацій" найчастіше застосовуються у разі низького рівня популярності продукту діяльності та необхідності швидкого ознайомлення з ним аудиторії. Даний підхід базується на створенні у підсвідомості споживача такого асоціативного ряду, який би допоміг миттєво згадати ім'я (назву), зовнішність (зовнішній вигляд) та іншу необхідну інформацію про об'єкт.
3. Рекламні технології - одна з найпоширеніших форм комунікації під час проведення кампаній. Може бути спрямованою на збільшення або зменшення певних показників (рейтинг, популярність тощо). Використовує прямі і непрямі форми впливу. У разі загостреної конкурентної боротьби найчастіше використовуються технології непрямої реклами / непрямої антиреклами, тобто повідомлення надходить до "споживача" таким чином, щоб той отримав "інформацію для власних роздумів", а не продукт міркувань фахівців-технологів. Пряма реклама діє на свідомість, тому в об'єкта дії (людини) складається враження, що ним маніпулюють, тоді як непряма реклама діє на підсвідомість, зберігаючи ілюзію свободи вибору споживача.
Серед технологій прямої дії можна виділити рекламу у ЗМІ (ТВ, радіо, преса, Інтернет), на візуальних носіях інформації (рекламні щити, транспорт), розповсюдження друкованої (плакати, листівки, портрети), сувенірної продукції шляхом розсилки поштою або"з рук в руки" на вулиці, під час масових акцій.
В окрему категорію рекламних технологій варто віднести підтримку видатних особистостей, авторитетів. Видатна особистість може підтримувати кандидата (або інший об'єкт, який "просуває" кампанія) з власних переконань або за певну матеріальну винагороду. Головна мета фахівців-технологів - запевнити електорат, що популярні діячі культури,

 
 

Цікаве

Загрузка...