WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Застосування технологій шоу-бізнесу у президентських виборчих кампаніях 2004 року (порівняльний аспект Україна – США) - Курсова робота

Застосування технологій шоу-бізнесу у президентських виборчих кампаніях 2004 року (порівняльний аспект Україна – США) - Курсова робота

дебати напередодні другого туру не спрацювали, але раунд напередодні третього - став прикладом справжньої політичної дуелі. Після численних опитувань соціологічні організації прийшли до висновку: виборці Януковича були впевнені, що переміг саме їх кандидат, а прихильники Ющенка вважали, що перевага за представником опозиції. Та очевидним став факт, що Віктор Ющенко обрав вигіднішу стратегію, розмірковуючи над економікою країни не лише з позицій політика і банкіра, але і звичайного громадянина своєї держави, якого так само хвилює подорожчання картоплі, сала і навіть підгузників (адже В. Ющенко - батько маленьких дітей).
Громадськість побачила людину, яка намагається зрозуміти проблеми загалу. Отже, для Віктора Ющенка дебати стали чудовою нагодою постати перед багатомільйонною аудиторією у розробленому талановитими політтехнологами іміджі.
4) Рекламні технології. Відео-реклама (на ТБ, в Інтернеті) та аудіо-реклама (радіо). Рекламні технології широко використовувалися на 1 етапі проведення передвиборчих кампаній. Штаби обох кандидатів залучили до проведення інформаційної кампанії провідних вітчизняних рекламістів.
Рекламні ролики Віктор Ющенка відповідали обраній його штабом концепції передвиборчої кампанії (відповідний візуальний та аудіо-супровід). Інформативність роликів не обмежувалася гаслами і фразами-ідентифікаторами. Аудіо та відео ряд містив обіцянки, що одноразова допомога при народженні дитини складатиме 8 000 грн., служба в армії скоротиться на 1 рік, рівень мінімальної зарплати буде вдвічі вищий за прожитковий мінімум тощо. Головна обіцянка Віктора Андрійовича - бандити сидітимуть в тюрмах - викликала неоднозначну реакцію глядачів, але, безперечно, вважається вдалим кроком. Найчастіше ролики Ющенка містили кадри із мітингів на його підтримку, обличчя простих людей, які мріють про благополуччя своєї країни, рідше згадувалося політичне минуле. Отже, акцент робився саме на побутових проблемах простих громадян. Це знову підкреслює близькість образу Віктора Ющенка до народу.
Серед інших рекламних технологій - безкоштовне розповсюдження штабом Ющенка помаранчевої символіки, друкованої продукції (наприклад, книги "Вірю в Україну" та кишенькової передвиборчої програми кандидата), зйомка телепередач (документальний фільм про родину Віктора Андрійовича, що транслювався на телеканалі ICTV), а також численні плакати, якими були обклеєні усі міста України. Оригінальним кроком у виборчій кампанії на 3 етапі став випуск збірки "Пісні Помаранчевої Революції", що іще більше привернуло увагу молоді до подій навколо виборів.
Особливих розходжень у проведенні рекламної кампанії штабом Януковича не спостерігалося. Але велика кількість бігбордів і стрітбоксів містами України з зображенням Віктора Януковича викликала переважно негативну реакцію населення. Тому надалі команда Януковича обрала іншу стратегію рекламування кандидата - посилаючись на думку простих громадян, а також видатних людей України (даний підхід ми розглянемо у наступному підрозділі).
Також штаб Януковича широко застосовував непряму рекламу діючої на той час влади. Рекламна кампанія отримала назву "Країна щасливих людей" - "За! Проти!", де ані слова не було сказано про Віктора Федоровича, але були присутні натяки на успіхи і досягнення влади, а також використовувалися схожі лозунги.
Чорні технології. Антиреклама. Почали використовуватися масово на 2 і 3 етапі проведення виборчої кампанії. Віктор Ющенко, так само як і Віктор Янукович, намагався впевнити широкі верстви населення у недоцільності голосування за конкурента, використовуючи дезінформацію або перебільшуючи реальні факти (частково розглядалося у 1 підпункті даного розділу). Головним шляхом розповсюдження антиреклами став Інтернет, преса, а також ЗМІ (ТБ, радіо) і безпосередньо "вулична" комунікація.
За характером застосування чорних технологій 2 і 3 етап виборчого процесу нагадував президентські перегони 2004 у США. Найменша похибка - і конкурент може висвітити її як загрозу національній безпеці.
Підтримка видатних особистостей. Запекла боротьба між конкурентами точилася і за вплив видатних діячів політики, культури, спорту. Після 1 туру виборів політичну долю обох кандидатів могли визначити кандидати, що не пройшли до другого туру. Ющенко міг розраховувати на потужний електорат Олександра Мороза і Анатолія Кінаха, а на сторону Януковича мали б стати виборці Петра Симоненка і Наталії Вітренко.
Окрім кандидатів двох головних конкурентів підтримували й інші видатні політики, як за власними переконаннями, так і у корисливих цілях.
Наприклад, підтримка Олександром Омельченком політики Віктора Ющенка була визначальною у проведенні так званої Помаранчевої Революції у столиці країни, на центральному майдані. Для реалізації проекту Помаранчевої Революції сприятливу роль зіграли лідери країн Європи та Америки. Віктора Януковича підтримували переважно російські, білоруські політики.
Після 2 етапу активізувалися майже усі громадські діячі України, та особистості, чия популярність може хоч частково вплинути на вподобання пересічних громадян. Віктора Януковича, наприклад, окрім зірок, що виступали у турі "Молодь - Проти! Молодь - За!", підтримували численні спортсмени, зокрема Яна Клочкова, Лілія Падкопаєва, Сергій Бубка, Андрій Шевченко та інші.
Щодо громадської підтримки Віктора Ющенка, то окрім численних виконавців "Пісень свободи", свою солідарність висловила група спортсменів (брати Клички, Стелла Захарова, Юрій Чиж та ін.), літераторів (Юрій Андрухович, Ірена Карпа та ін.), науковців (Олександр Шалімов, Констянтин Ситнік, Ігорь Юхновський та ін.), музикантів (співачка Руслана, Софія Ротару та ін.). За ініціативою Володимира Кличка, багато зірок світового масштабу були залучені до всесвітнього руху підтримки нових демократичних змін в Україні. Серед цих людей: Франц Бекенбауер, Борис Беккер, Стінг, Джо Кокер, Кріс де Бург, групи Cranberries, The Cure та ін.
Суттєвою перевагою команди Віктора Ющенка стало розгортання активної інформаційної кампанії про видатних людей, що підтримувалиПомаранчеву Революцію. Ситуація висвітлювалася там, що жоден глядач не сумнівався у щирості висловлювань і поглядів видатних особистостей, що вирішили підтримати Віктора Ющенка. Що стосується підтримки Януковича вітчизняними спортсменами і зірками шоу-бізнесу, штаб опозиційного кандидата називав її купленою. У суспільстві активно обговорювалося, скільки могло коштувати штабу провладного кандидата залучення такої великої кількості видатних особистостей. З'явилися поняття "запроданці", що суттєво підірвало рейтинг Віктора Януковича.
5) Технології віртуального простору. Інтернет. Найактивніше Інтернет в Україні використовує молодь, тому цільовою аудиторією головної Інтернет-кампанії, що була проведена на 2 і 3 етапі виборчого процесу, стала саме молодь. Інтерактивні ігри, мультфільми, антирекламні ролики, серіали, мережа розважальних сайтів - уся ця медіа-продукція була спрямована проти діючого на той час прем'єр-міністра України Віктора Януковича. У свою чергу було створено

 
 

Цікаве

Загрузка...