WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Застосування технологій шоу-бізнесу у президентських виборчих кампаніях 2004 року (порівняльний аспект Україна – США) - Курсова робота

Застосування технологій шоу-бізнесу у президентських виборчих кампаніях 2004 року (порівняльний аспект Україна – США) - Курсова робота

мистецьких проектах, запрошення зірок на презентації.
5) Технології віртуального простору. Інтернет. Окрім функції розповсюдження текстової інформації, Інтернет зіграв визначальну роль в ознайомленні електорату з передвиборчими роликами, які не пройшли цензури на ТБ. Інтернет став місцем, де регулювання балансу розповсюдження інформації стало майже неможливим. Користувачі глобальної мережі часто-густо самі створювали сайти на підтримку улюблених політиків або навпаки - проти певної політичної сили. Команда Керрі використовувала у ході виборчого процесу усі можливості Інтернету. Офіційний веб-сайт опозиційного кандидата (www.johnkerry.com) визнано кращим сайтом політика. Тут розміщено відеоролики кампанії, безліч фото, діє форум, система ідентифікації місця розташування користувача за IP-адресою і навіть штучний інтелект).
Штаб Джорджа Буша застосовував Інтернет із не меншою активністю, але не зважаючи на це, офіційний показник відвідування сайту опозиційного кандидата був значно вищим за кількість хостів на сайті діючого президента.
Таким чином команді Джона Керрі вдалося створити цікавіший інформаційний простір для реалізації виборчих стратегій і залучення більшої кількості активного населення країни на свою сторону. Хоча за більшістю он-лайн опитувань протягом 8 місяців лідирував Джон Керрі, результати виборів залежали не лише від аудиторії, що мала вихід до мережі Інтернет.
У сучасному шоу-бізнесі Інтернет грає чи не найважливішу роль у розповсюдженні інформації будь-якого медіа-формату. Музична індустрія знає приклади, коли музичний проект, створений цілком на комп'ютері й існуючий лише у віртуальному просторі міг приносити шалені прибутки. В Інтернеті слухач детально знайомиться із творчістю виконавця (безкоштовно), а більшість фінансових операцій у галузі купівлі-продажу музичної продукції відбувається також через Інтернет. Отже, дана технологія є універсальною для допомоги у проведенні як передвиборчої, так і промо-кампанії.
Підсумовуючи результати застосування універсальних технологій та технологій шоу-бізнесу у виборчому процесі в США 2004 року, варто зазначити, що політтехнологи і виборчі штаби обох кандидатів (Джона Керрі та Джорджа Буша) допустили численні незначні помилки в реалізації кожної з перерахованих технологій, поєднання яких призвело до суттєвого зниження ефективності кампанії в цілому.
На думку автора, досягнення команди Джона Керрі (в рамках застосування універсальних технологій шоу-бізнесу) наступні:
- проведення молодіжної кампанії "Rock the Vote" (інтерактивна комунікація із молоддю) в рамках туру "Choose or lose";
- активне залучення Web-технологій;
- якісна підготовка до телевізійних дебатів;
Прорахунки команди Джона Керрі:
- складний і розмитий імідж (образ);
- відсутність яскравої символіки, атрибутики;
- велика кількість видатних особистостей кінематографу, музики і спорту, залучених до кампанії, що викликало неоднозначну реакцію виборців і підозри щодо продажності зірок;
- кульмінація кампанії наприкінці літа, відсутність оригінальних та свіжих ідей безпосередньо перед виборами (2 листопада).
І хоча на фоні насиченої та оригінальної передвиборчої кампанії Керрі, агітація команди Буша виглядала тривіальною та банальною, у владного кандидата були значні переваги, що вплинули на остаточний вибір громадян:
- конкретний і зрозумілий імідж (близькість до народу);
- визначення головних недоліків конкурента;
- вдала інтерпретація скандалів.
3.3. Вибори 2004 в Україні
Вибори Президента України у 2004 році вважаються по праву вважаються найзапеклішими за всю історію незалежної держави. Боротьба виявилася настільки гострою, що різноманіття передвиборчих технологій, які застосовувалися під час виборчого процесу, вражають навіть іноземних фахівців-політтехнологів. Помаранчева Революція - це не лише символ волевиявлення народу України, але і результат проведення вдалої передвиборчої кампанії та детально спланованих акцій масової непокори. Розглянемо один із аспектів даного феномену. Як саме вплинули універсальні технології шоу-бізнесу на хід подій в Україні? Що спільного та відмінного між кампаніями українських та американських політиків?
Отже, обмежимо поле дослідницької діяльності вивченням проведення передвиборчих кампаній двох головних кандидатів: Ющенка Віктора Андрійовича (лідера блоку "Наша Україна" - представник опозиційного руху) та Януковича Віктора Федоровича (Голови партії регіонів - провладний кандидат). Розділимо кампанії обох претендентів на 3 етапи: 1 етап - від початку кампанії навесні 2004 року до 31 жовтня, 2 етап - від 31 жовтня до 21 листопада, 3 етап - від 21 листопада до 10 січня 2005 року.
1) Технології іміджмейкінгу. Морально-етичний аспект. Імідж головних кандидатів зазнавав значних трансформацій за час проведення передвиборчої кампанії.
Команда Віктора Ющенка створила своєму кандидату імідж представника справжньої інтелігенції, сім'янина, патріота, який шанує культуру предків, захоплюється колекціонуванням старовинних предметів побуту, живописом, бджільництвом, спортом. Створений образ Віктора Ющенка - це втілення найкращих рис українського менталітету. Неодноразово на 1 етапі кампанії акцентувалася увага на статусі найсексуальнішого політика України.
Окрім морально-етичного іміджу опозиційного кандидата у позитивному висвітленні розглядалося минуле політика - чудова кар'єра банкіра, успішна діяльність у ролі прем'єр-міністра, активність на міжнародній політичній арені. Образ Ющенка подавався як уособлення сили і впевненості - реальна альтернатива діючій на той час владі.
Негативний образ Віктора Януковича, створений передвиборчим штабом Ющенка, здавався українським виборцям настільки правдоподібним, що цей факт відвернув прихильність значної кількості електорату від так званого провладного кандидата. Команда Ющенка асоціювала Януковича із старою владою, кримінальними зв'язками, корупцією, злочинними діями і неосвіченістю.
Для політтехнологів Януковича важливим було не лише створення позитивного іміджу своєму кандидату, але і достойно відповісти на звинувачення опозиційних сил. Невдачі команди Януковича розпочалисявже на початку політичних перегонів.
Янукович як людина не був органічним в образі, який розробили фахівці у галузі іміджмейкінгу: кандидат не виглядав природно у оточенні дітей, у колах мистецької еліти, навіть на спортивному майданчику, граючи в теніс. Політтехнологи розглядали доцільність кожного кроку політика окремо, не зважаючи на імідж Януковича як людини в цілому.
Образ Януковича як політика яскравіший і легший для сприйняття. Команда Віктора Федоровича асоціювала свого кандидата із вправним господарем, сильним, надійним політиком. Досягненням фахівців Януковича стало формування позитивного іміджу усієї команди політика, професійної і згуртованої.
Шукати слабкі сторони Ющенка було досить важко, тому головний акцент штаб Януковича робив саме на американізованості конкурента, а також некомпетентності більшості політичних

 
 

Цікаве

Загрузка...