WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Аналіз методологічних аспектів універсальних виборчих технологій та регіональна специфіка їх застосування - Реферат

Аналіз методологічних аспектів універсальних виборчих технологій та регіональна специфіка їх застосування - Реферат

до другого туру фактично припинив вести кампанію.
Участь у формуванні органів влади
Схеми підкупу чиновників носять універсальний характер. У країнах, де адміністративний ресурс знаходиться на першому місці за значимістю, відносини політика з органами влади прямо впливають на результат виборів.
6. Генезис і еволюція технологій
Деякі експерти так чи інакше піднімали питання про природу появи і подальшої еволюції технологій, хоча в плані дослідження він і не значився. Підсумовуємо значимі твердження.
1. Перешкоди для застосування технологій, що стали універсальними
Ряд перешкод для застосування технологій входять до складу краєзнавчої специфіки: законодавчі норми, кліматичні умови, електоральні, культурні особливості, політичний режим, обмеження, зв'язані з застосуванням адміністративного ресурсу й ін. У проблемній ситуації, коли застосуванню перевірених методів заважають краєзнавчі особливості, виникає запит на появу нових технологій. У результаті креативного пошуку народжується свіжий технологічний прийом або комбінація методів (або цікава апгрейдверсія старих). Він може бути одноразовим (специфічні і нестерпним в інші держави), а може стати універсальним.
На думку одного з експертів, існує три рівні в застосуванні технологій:
> На першому рівні використовуються стандартні процедури для рішення типових задач.
> На другому рівні, у випадку неефективності стандартних процедур, починаються спроби творче роботи (комбінації технологій, експерименти зі змістом)
> На третьому рівні в критичних ситуаціях виникає запит на нові прийоми й у процесі пошуку і натхнення народжуються нетривіальні рішення.
2. Зниження ефективності технологій у зв'язку з частотою використання
"Той самий фокус два рази не показують". Якщо виборець вперше одержує листа від кандидата, адресоване особисто йому, то це має ефект. Двадцятий адресний лист від чергового кандидата викликає тілько роздратування. Будь-яка технологія піддається старінню і тому потрібне створення нових або ж апгрейд-версій наявних.
Приклад. У Росії звикання до компромату зробило виборця більш стійким до різного роду обвинувачень, а часто викликає зворотну реакцію, мовляв, "б'ють, значить добрий", як це було з Андрієм Климентьєвим на виборах мера Нижнього Новгорода.
3. Пошук нових каналів впливу на цільову групу в умовах конкурентності
Боротьба за використання основних каналів інформації приводить до падіння ефективності їхнього використання або відсутності конкурентної переваги, що спонукає до пошуку нових механізмів повідомлення месседжа до виборців.
Приклад. У Венесуелі де кандидат Уго Чавес, будучи відрізаним від основних каналів агітації, скористався нетрадиційним - обходи цвинтарів, де збиралися по святах релігійні католики.
4. Використання краєзнавчих особливостей як нових можливостей
Краєзнавча специфіка часто перешкоджає ефективному застосуванню одних технологій, але при цьому полегшує використання інших.
7. Специфічні технології
Під специфічними технологіями в дослідженні розумілися політичні технології, що мають обмежений діапазон застосування, тобто які не можуть неодноразово застосовуватися в країнах з діючим інститутом виборів. За частотою згадування експертами специфічні технології можна розділити на називані одноразово і багаторазово.
Технології, згадані неодноразово
Технології "чорного PR"
На першому місці - технології, що порушують місцеві закони (чорний PR). Варто помітити, що не всі експерти вважають чорний PR власне технологіями, оскільки реалізуються вони за допомогою тих же каналів інформування виборців і рекламних технологій, - змінюється тільки зміст. Застосовність цих технологій визначається ефективністю правоохоронної системи даної країни, а також можливими політичними наслідками (ризиками) від розкриття фактів їхнього використання.
Приклади. Інформаційне шпигунство. Прослуховування в штабах опонентів. При цьому деякі експерти вважають, що "уотергейт" (синонім шпигунства в ході виборів) уже став універсальною технологією.
Випуск листівок або газет, що компрометують опонента. Графіті на суспільних об'єктах (зупинках, будинках). Псування майна від імені опонента (стікери і графіті на авто).
Технологія пересувного телебачення ("кінопересувки")
Полягає в організації колективного перегляду фільмів на пересувному телеустаткуванні (проекторів) з рекламними перебиваннями на користь кандидата (структури).
Приклад. Технологія добре працювала в російській глибинці (зокрема, використовувалася для просування "Аграрної партії" на думських виборах 1999 р. і кандидата на посаду глави Башкирії Сергія Веремеєнко в 2003 р.), де сільські жителі не розпещені кінотеатрами і
легко збираються в групи.
Але спроби застосувати пересувні кіноустановки в Україні закінчилися невдачею, оскільки не викликали інтересу масового інтересу в жителів розкиданих українських станиць і хуторів, що у силу своєї відособленості погано йдуть на контакт і неохоче збираються в групи. Хоча і Віктор Ющенко, і Віктор Янукович у своїх передвиборчих турах використовували телемости, які чергувалися показом рекламних роликів.
Демонстрація демократичності виборів через запрошення консультантів
Технології, згадані одноразово
У ході опитування був виявлений цілий ряд прикладів специфічних технологій, що використовувалися в Україні і за кордоном, що згадувалися тільки один раз (приводимо деякі з них).
Публічна відмова від дебатів
Зняття опонента, що не має шансів на перемогу, як спосіб демонстрації сили політика
Практикується в країнах СНД (остання президентська кампанія в Казахстані) і деяких регіонах Росії.
Ініціювання і "роздування" громадянської війни
Приклад. Дотепер громадянська війна йде в Таджикистані. Спроби застосування в Грузії (конфлікт Саакашвілі й Абашидзе).
"Оксамитна революція" у Грузії
Полягає в створенні могутнього опозиційної влади політичного руху (часто на гроші західних структур), активісти якого збираються з початку на санкціоновані, а потім на несанкціоновані мітинги біля резиденції влади. Приводом для проведення політичної кампанії є вираження недовіри до підсумків минулих виборів. Мітинги розростаються, вимоги стають усе більш радикальними. Збирається велика кількість журналістів, бажано іноземних. Влада опиняється у глухому куту, тому що будь-яка спроба розігнати несанкціонований мітинг інтерпретується як кривава розправа з населенням. Після чого законний уряд іде у відставку, і влада переходить у руки опозиції.
От думка одного з експертів: "Деякою мірою сьогодні "оксамитний переворот" став універсальним механізмом. Але, по суті, він має ту специфіку, що в народах з т.зв. латинським характером він працює легко. У рамках СНД класичний народ з латинським характером - це все-таки не молдавани, незважаючи на їхнє частково і латинське походження, а грузини. Вже у вірменів характер більш великоваговий, з більшоюінтелігентністю і

 
 

Цікаве

Загрузка...