WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Аналіз методологічних аспектів універсальних виборчих технологій та регіональна специфіка їх застосування - Реферат

Аналіз методологічних аспектів універсальних виборчих технологій та регіональна специфіка їх застосування - Реферат

насправді 50%,і багато виборів би не відбулися. Владивосток завжди відрізнявся низькою явкою: на виборах в Думу у 2003 р. було 38% у Владивостоку, а на президентських у 2004 р. - уже 60%. Досягти цього стрибка удалося шляхом викреслювання виборців, що традиційно не беруть участь у виборах.
"Двійник" (клон)
Обмеження - межі ефективності (здатні одержати не більш 5% голосів), опір з боку виборчих комісій, що відмовляють двійникам у реєстрації по різних причинах.
Зняття за вирішенням суду
Обмеження - наявність достатніх підстав для ініціювання позову (у країнах Європи, США) або наявність адміністративних важелів тиску на судові органи (у країнах СНД).
Опротестування підсумків виборів
Застосовується рідко у виді протидії з боку судових органів. Потрібні достатні підстави або механізми впливу на суд.
Технології формування політичного ландшафту
Розглядаються експертами як технології більш високого ґатунку, ніж рекламні або масові. Представляють із себе систему універсальних принципів і підходів до ведення кампанії, а також стратегічних схем по формуванню контексту виборів (порядку денного, елітного розкладу і т.п.).
Технологія демонстрації можливостей
Припускає публік
ний прояв сили, ресурсів, можливостей політика.
Технології залякування
Приклади. У Росії й Україні на президентських виборах, відповідно в 1996 р. і 1999р., влада боролась з лівою опозицією за допомогою залякування виборців погрозою комуністичного реваншу. На виборах президента Монголії була актуалізована тема погрози з боку агресивного Китаю. Страх перед китайською колонізацією був використаний проти опонента, якого представили як агента впливу Китаю.
У Грузії на виборах президента в 2000 р. технологи роздували тему погрози приходу до влади радикальних комуністів, залякуючи тим самим виборців, і на цьому тлі Шеварднадзе виглядав політиком помірних поглядів.
У Приморському краї на останніх губернаторських виборах проти кандидата була розгорнута кампанія з метою показати кримінальне минуле і зв'язки бізнесмена. Але тема "кримінал йде у владу" у регіоні, де практично всі жителі займаються рибним браконьєрством і постійно порушують закон, зовсім не працювала.
Технологія участі/неучасті у великих подіях
Приклад. Публічне рішення "Єдиної Росії" і Володимира Путина не брати участь у теледебатах. Для будь-якого політика в США це стало б політичною смертю, а в Росії спрацювало.
Технологія створення криз
"Кризовий" підхід у цілому розглядається як антитеза "аналітичному". Сутність першого - у дестабілізації ситуації, створенні нового порядку денного (теракти, акції психологічного лякання), на відміну від іншого, заснованого на вивченні до сформованої ситуації з наступним вбудовуванням у неї.
Приклад. У Латвії існує "проблема російськомовного населення". Незадовго до чергових переговорів латиського уряду з Євросоюзом була організована криза з метою привернути увагу широкої громадськості і викликати новий виток обговорення проблеми стану нелатишів. Була розгорнута кампанія, головною темою якої став утиск російськомовних школярів у Латвії, для чого на основі ролика групи Pink Floyd "Гімн проти освіти" зробили телевізійний ролик за участю школярів, що виступають проти заборони навчання російською мовою. У підсумку в ЗМІ була запущена могутня "шумова" хвиля. Для інспектування ситуації були надіслані комісари з Євросоюзу. Латиському урядові довелося переглядати свою політику відносно освіти.
Технологія "інститут цивільного суспільства"
Формування суспільної думки через створення і діяльність різного роду суспільних інститутів (форумів, суспільних рухів, партій, фондів).
Приклад. У Росії держава ініціювала створення "Громадянського форуму" як механізму впливу на суспільну думку.
Технологія "кандидати підтримки"
Технологія полягає у висуванні і реєстрації підставних фігур, метою участі у виборах яких є непряма або пряма підтримка реального кандидата (за допомогою виступів, зняття на користь і т.д.).
Успішно застосовується в Україні і країнах СНД.
Технологія "кандидати-спойлери" (іміджеві двійники)
У цій технології підставні кандидати виконують тільки одну функцію - забрати (від англ. spoil - відтягати) голоси прихильників опонентів через максимальну іміджеву подібність з ними.
Схема "популярність - довіра - голосування" (AIDA)
Універсальний алгоритм дій у кампанії: досягнення впізнання, потім змістовної популярності (довіра), спонукання до голосування (мобілізація).
Технологія боротьби проти влади
Універсальна схема для роботи проти діючої влади полягає в трьох діях:
1. Відділення інтересів влади від інтересів виборців.
2. Виявлення конфліктної ситуації між владою і виборцем і впровадження кандидата в модель цього конфлікту.
3. Демонстрація унікальності кандидата і його можливостей у вирішенні проблеми у відносинах влади й електорату.
Технологія "гра в патріотизм"
Припускає різні варіації гри з почуттям патріотизму, любові до батьківщини і рідного краю.
Приклад. Зведення в місті пам'ятника героям з вічним вогнем за підтримки кандидата.
Технологія "центральний меседж"
Припускає створення і просування одного базового меседжа в кампанії ("парасольки" для всіх інших тем).
Приклад. Центральний меседж Джорджа Буша на президентських виборах 2000 р.: "Я довіряю американцям в умінні вирішувати власні проблеми", розкручений у ході кампанії, у противагу багатотемної кампанії Альберта Гора.
Технологія "партійний бренд"
Технологія припускає використання універсальних партійних брендів і ідеологічних концептів.
Приклад. Ідея блоку "Єдність" успішно перенесена на український ґрунт у виді блоку "За єдину Україну".
Технології встановлення порядку денного (agenda setting) і spin-doctor.
Породжені в США, ці технології маніпулювання суспільною думкою через створення потрібних подій і висвітлення їх відповідним чином, активно застосовуються в інших країнах.
Інтернет-технології
Інтернет-технології можна віднести до загального сімейства рекламних, оскільки Інтернет є таким же каналом комунікації, як і преса, телебачення і радіо. Але оскільки цей канал має ряд істотних особливостей, доцільно виділити прийоми його використання в окрему групу.
Розсилка по електронній пошті, факсу
Обмеження - сприйняття як спаму (непрошеної пошти), як вторгнення в приватне життя. Необхідність у наявності бази даних по користувачах.
Створення сайтів (кандидата, компроматних, антиагітаційних)
Обмеження - наявність користувачів у мережі, загальний невисокий рівень довіри до якості інформації, що оприлюднюється у мережі.
Інтернет-конференції
Обмеження на використання - наявність достатньої широкої аудиторії користувачів мережі.
GR-технології
Лобістські технології
Приклад. На виборах президента Башкирії Муртазе Рахімову удалося заручатися підтримкою Кремля, у підсумку його головний суперник СергійВеремеєнко

 
 

Цікаве

Загрузка...