WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Аналіз методологічних аспектів універсальних виборчих технологій та регіональна специфіка їх застосування - Реферат

Аналіз методологічних аспектів універсальних виборчих технологій та регіональна специфіка їх застосування - Реферат

район. І навіть тоді, колипідбираються ділянки для квартирних опитувань, то ці опитування проводяться не в квартирах, а в під'їздах будинків. Але знов-таки це не універсальна процедура, тому що вона працює тільки у великих містах, де існують 9-поверхові будинки або ж є щільна забудова 5-поверховими будинками. Якщо ж опитування проводяться в містах, де населення менше 100 тисяч або в сільській місцевості, то там не знаходиться необхідної кількості людей. Тому приходиться комбінувати цей метод з методом квартирного опитування для сільської місцевості і малих міст. Благо, що там рівень кооперації вище і рівень відмовлень нижче, і ці вибірки легко сполучити разом.
7. Проблема щирості відповідей
Щирість респондентів при заповненні анкети може істотно варіюватися в залежності від країни або регіону проведення дослідження.
Приклад. Так, у Казахстану жителі можуть розпитувати інтерв'юера, як з його погляду буде правильно відповісти на те або інше питання, оскільки упевнені, що всі дані одержать місцеві органи влади. От думка одного з експертів: "У Середній Азії соціологічні дослідження, по-моєму, проводити даремно. Якщо росіяни та українці часто брешуть, тому що побоюються соціологів, і все частіше ідуть від відповіді, то там корінне населення просте не буде відповідати на питання, якщо влада не дасть дозволу на те, щоб них опитували. А якщо такий дозвіл дадуть, те вони будуть давати тільки політкоректні відповіді. Тому там просто даремно опитувати".
Приклад свідомого перекручування відповідей - Приморський край у Росії, де в депутата Держдуми Віктора Черепкова у Владивостоку сформоване "ядро фанатів", близько 50 тис. чоловік. Черепків настроїв своїх прихильників на свідому неправду інтерв'юерам: вони завжди занижують рейтинг Черепкова.
8. Рівень громадянської активності
Наприклад, у Великобританії соціологічні центри (MORI) активно використовують метод опитування поштою, розсилаючи респондентам анкети для заповнення, що значно скорочує витрати на проведення досліджень, а якість інформації підвищується. Однак у Росії ця процедура працювати не може в силу низького рівня цивільної активності, що виявляється в соціальній апатії, індиферентності.
9. Необхідність залучення місцевих кадрів
Доставка інтерв'юерів з іншої країни стала б для виборчої кампанії воістину "золотою". Тому необхідно залучати місцеві кадри. Наприклад, у Грузії або Казахстані опитування проводиться силами місцевих інтерв'юерів тому, що приїжджі не можуть так швидко ввійти в контакт із жителями.
В Україні має значення навіть те, з якого міста приїхали інтерв'юери: вони повинні бути не тільки українцями, але бути, приміром, не зі столиці, тому що в ряді регіонів люди з Києва можуть сприйматися негативно. У Латвії якщо інтерв'юер звертається до респондентів-латишів російською мовою або із сильним акцентом, йому не удасться ввійти в довіру й одержати достовірні відповіді.
10. Низький рівень вербалізації політики
Таке обмеження характерне для закритих країн або регіонів (наприклад, Казахстан, Башкортостан), де виборці не звикли аналізувати й обговорювати політику.
11. Використання адміністративного ресурсу
У тих випадках, коли влада протидіє проведенню опитувань адміністративними методами, як це було, наприклад, на останніх виборах президента Башкирії, можуть застосовуватися тільки окремі їхні види, такі як опитування по телефону.
12. Традиції і звичаї
Наприклад, у Грузії інтерв'юера, що приходить і починає задавати питання, з великою часткою імовірності запросять до столу і наллють вина, а відмовити хазяїну значить виявити неповагу. А якщо соціолог попадає у високогірне селище, у якому грають весілля, то в кращому випадку його відтіля випустять дня через 4 з 2-3 заповненими опитувальними аркушами і сильним головним болем.
Важливо відзначити, що переважна більшість російських консультантів, беручи участь у закордонних проектах, воліють замовляти опитування місцевим фахівцям, оскільки ті мають постійні кадри інтерв'юерів, що володіють мовою і уміють ввійти в контакт із жителями. В особливих випадках замовляють опитування у великих російських центрах.
Це необхідно тоді, коли потрібно верифікувати дані, отримані місцевими соціологами, або проконтролювати процес (центри виконують функцію супервайзера, забезпечують координацію роботи і методологічний стандарт).
Canvassing (технології прямої роботи з виборцями)
Агітація "від дверей до дверей"
Сама технологія, що згадується, серед експертів (26 з 38 консультантів).
Обмеження на використання: кримінальна обстановка, відстань, сприйняття виборцями як вторгнення в особисте життя. Приміром, у Німеччині дана технологія, як правило, не використовується, оскільки німці вкрай негативно реагує на вторгнення у свій персональний простір. Розрізняються і мети її застосування: у країнах з устояною партійною системою (приміром, у Великобританії) "від дверей до дверей" використовується не для агітації, а тільки для виявлення своїх прихильників і забезпечення їхньої явки на ділянки.
Зустрічі кандидата з виборцями
Як не дивно, ця розповсюджена форма роботи з виборцями досить рідко згадувалася експертами. Утім, нерідкі випадки кампаній "віртуальних кандидатів", що спілкуються з виборцями тільки через медіа. Проведення подібної кампанії неможливо, приміром, у сільських районах.
Пікети
Проведення пікетів обмежує закон, погода, стереотипи сприйняття (у деяких регіонах пікетники сприймаються як ледарі).
Телефонний дозвін
Збір підписів, наказів, побажань
Обмежується високою конкуренцією серед збирачів, сприйняттям як вторгнення в приватне життя, фальсифікаціями з боку організаторів процесу.
Рекламні технології
Дайрект-мейл
Повсюдне використання технології в країнах СНД привело до сприйняття її як втручання в особисте життя (знімається у випадку, якщо людина дала згоду одержувати кореспонденцію). Подібних проблем не виникає, приміром, у США, де виборці реєструються як прихильників тієї або іншої партії.
Пряма реклама в ЗМІ (ТВ, радіо, газети, Інтернет)
Умовою застосування є наявність популярних ЗМІ, з охопленням потрібної аудиторії і здатних піти на переговори.
Крім того, у ряді країн (наприклад, у Франції) платна політична реклама на телебаченні заборонена законодавчо.
Непряма реклама в ЗМІ
У ряді країн, як правило, там, де мислення жителів конкретне і вони не розпещені витонченою рекламою, подібні непрямі ролики, як правило, неефективні. Приміром, у Казахстані консультанти зіштовхнулися з тим, що виборці не розуміють ігрові ролики, де відсутній кандидат.
Підтримки авторитетів
Обмежує використання: підбір авторитетів, їхня кількість, що не переходить у якість, підсумовування антирейтингів авторитетів. Опоненти можуть обіграти ситуацію - "кандидат від начальства", сам із себе нічого не представляє.
Поширення плакатів, листівок, потретів
Обмежує використання, за експертними оцінками, наявність

 
 

Цікаве

Загрузка...