WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Аналіз методологічних аспектів універсальних виборчих технологій та регіональна специфіка їх застосування - Реферат

Аналіз методологічних аспектів універсальних виборчих технологій та регіональна специфіка їх застосування - Реферат

Шеварднадзе грав у шахи.
Зовсім різне відношення в різних країнах виборців до здоров'я кандидата. Якщо на Заході для політиків характерне підкреслення гарної фізичної форми, то в Росії все не так просто. Приміром, у ході декількох регіональних виборів був виявлений цікавий феномен - обнародування опонентами фактів поганого стану здоров'я кандидата вело до росту його рейтингу (з одного боку, він ставав жертвою опонентів, з іншого боку - виходить, працює багато, жертвує собою заради людей). Цікавий варіант мотивації був висловлений пенсіонерами в одному з інтерв'ю: "Він хворий, як і ми, тому обов'язково дасть гроші на ліки". Факт отруєння Віктора Ющенка - ще недосліджена сторінка у галузі передвиборчих технологій і поки дуже важко дати оцінку, як змінився рейтинг кандидата після захворювання.
Припустима/ не припустима поведінка
У Росії залишається негативним ставлення до гомосексуалістів, у той час як у країнах Балтії і Європи це не викликається такого обурення. Геї стають мерами столичних міст і при цьому не ховають своєї орієнтації.
У США зрада Білла Клінтона дружині з Монікою Левінські викликала скандал, у той час як для Росії характерно терпиме ставлення до подружніх зрад. Правда, ще більшу хвилю обурення американців викликав той факт, що Клінтон брехав під присягою. Але для Росії та України, де поки не склалася система публічних слухань і існує традиція співчутливого ставлення до переслідуваних законом політиків, подібне обвинувачення було б ще менш значимим, ніж подружня невірність.
Цінності
Серед експертів зустрічалося визначення краєзнавчої специфіки як, насамперед, системи цінностей. При цьому цінності можуть бути фундаментальними й актуалізованими (мода, попит, потреба) у даний момент.
Приклад. Для країн східного типу (Узбекистан, Таджикистан, Монголія) і національних російських республік властива глибока повага до старших за віком, що впливає на сприйняття політичних лідерів (людей похилого віку), ставлення до влади, мотивацію при голосуванні (потрібне схвалення батьків, старійшин).
Приклад. У Китаї в умовах надвиробництва сільського господарства влада "оголосила" актуальною цінністю культ їжі (поїдання рису). До цінностей можна віднести також стилістику міжособистісної комунікації.
Політичний режим
За експертними оцінками, режим є одним із ключових факторів у краєзнавчій специфіці. Від нього залежить ряд інших факторів: доступність каналів інформації, цінності, ступінь адміністративного ресурсу.
Приклад. У Білорусії високий ступінь застосування адміністративного ресурсу на виборах. Основні канали інформації закриті для використання. Закон забороняє навіть діяльність іноземних політконсультантів (крім дослідників).
Особливості сприйняття і темпоритм
Краєзнавчі особливості можуть виявлятися при сприйнятті окремих кольорів, де крім загальнолюдських особливостей (червоний колір сприймається як агресивний) можуть бути і свої нюанси, пов'язані з традиціями або асоціаціями.
Приклад. На виборах у Колумбії консультанти використовували семіотику кольору і простору так: "плакат, на якому зображений кандидат, що натхненно дивиться вперед, де сяє сонце; позаду нього - затемнення з хмаринок". Цей прийом використовується у багатьох країнах і означає, що майбутнє разом із новим президентом - безхмарне. Блакитний колір - колір надії.
Велике значення має швидкість сприйняття і темп життя в загальному виді (темпоритм). Найчастіше впливає на сприйняття рекламних матеріалів.
Приклад. У республіці Гірський Алтай місцеві алтайські журналісти наполягали на тому, щоб готувати і крутити рекламні матеріали тривалістю не менш 20 хвилин. Консультанти пропонували використовувати замість цього багато коротких 15-20 секундних роликів. Виявилося, що тривалі матеріали жителі слухають із задоволенням, а "мелькання" коротких роликів не сприймається, тому що там темпоритм життя набагато повільніше, ніж у Москві.
Лідери суспільної думки
Підтримка авторитетних фігур має більше значення практично у всіх територіях, але краєзнавча (регіональна) специфіка вносить істотні корективи: на кожній території існують свої лідери суспільної думки, що часом мають більший вплив, ніж статусні фігури.
Приклад. Останні губернаторські вибори в Росії показали, що опора на авторитет президента Путіна і партії "Єдина Росія" не гарантує перемоги на виборах.
Приклад. У ході виборів у Верховну Раду блок "Наша Україна" організовував концерти україномовних виконавців у традиційно російськомовних регіонах, що викликало відторгнення та несприйняття.
Ступінь впливу адміністративного ресурсу
У ряді країн СНД і регіонах Росії адміністративний ресурс домінує за значимості над всіма іншими. Характерно для Казахстану, Молдови, національних республік у складі Росії.
Географічні і кліматичні умови
Приклад. Західна Україна, більш віддалена від Росії, орієнтована на Європу (тісні зв'язки з Польщею, Угорщиною), а Східна - на Росію.
Приклад. У Грузії багато чого в господарстві пов'язано з виноградними сезонами, і проведення передвиборної кампанії в сезон збору врожаю прирікає вибори на мізерну явку, оскільки в цей час виборці-винороби безупинно товчуть виноград.
Приклад (курйозний). "Регіональна специфіка існує, і ми її один раз відчули на Чукотці. Стікери не клеються на морозі. Холодно, однако".
Соціально-економічний розвиток
Фактор має значення як на загальнодержавному рівні (від цього залежить карта проблем, положення різних суспільних інститутів, влади і т.п.), так і на регіональному (рівномірний або нерівномірний розвиток).
Приклад. Рівень життя в Східній Німеччині значно нижче, ніж у Західній, що відображається на народжуваності, безробітті, а відповідно і порядку денному.
Релігія
За експертними оцінками, існують істотні розходження в психотипі православного (пасивний тип участі в політиці) і психотипі лютеранина, католика, протестанта (партиципарний активний тип). Також як є розходження в психології буддиста і мусульманина.
Доступність каналів комунікації та інформації
За експертними оцінками, відсутність доступу до каналів комунікації означає те, що значна частина часу в кампанії піде на створення альтернативних каналів інформування виборців.
Приклад. Створювати альтернативні канали доступу консультантам довелося на виборах губернатора Ненецького округу, де кандидат від адміністрації регіону протистояв кандидатові, що підтримувався організацією ЛУКОЙЛ, чий вплив там традиційно високий: ЛУКОЙЛ контролює в регіоні основні телеканали і газети. Як альтернативний канал доступу до виборців технологи використовували величезні стінки зі снігу, що розписувалися слоганами. Це було дешево й ефективно, тому що жителі міста (28 тис.) ходили практично по одній центральній вулиці.
Специфіка еліт
До цього фактора експерти відносять так званий елітарний устрій, характер взаємин, механізми елітогенезу. Приміром, кардинальна відмінність російської й української

 
 

Цікаве

Загрузка...