WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Аналіз методологічних аспектів універсальних виборчих технологій та регіональна специфіка їх застосування - Реферат

Аналіз методологічних аспектів універсальних виборчих технологій та регіональна специфіка їх застосування - Реферат

тільки на одніймові. При перекладі рекламної продукції виникають різного роду проблеми - погане звучання, неприємні асоціації і т.п.
Крім того, самі політики в таких країнах воліють використовувати ту або іншу мову в залежності від переваг.
Приклад. Леонід Кучма під час виборчої кампанії в регіонах Східної України говорив російською мовою, а на Заході країни українською мовою.
Приклад. На президентських виборах у Молдові консультанти кандидата Петра Лучинського запропонували слоган, що звучав молдавською мовою дуже просто і красиво "Пентру Петрові" (у перекладі на українську - "За Петра"). Для росіян це не звучало також красиво, і тому ставка робилася на асоціації з Петром Першим.
Законодавство про вибори
По частоті згадування знаходиться на 2-му місці. Експерти приводили величезну кількість прикладів того, як законодавчі норми впливають на появу і використання технологій, нижче приведені найбільш цікаві.
Приклад. В Україні на виборах у Верховну Раду процентний бар'єр для партій донедавна складав 4 %, а тепер зменшений до 3. У Росії відбувається зворотній процес - поріг проходження в Думу збільшений до 7 %. Тому в Україні інвесторам вигідно вкладати кошти в нові політичні партії, у той час як у Росії ризик подібних вкладень більш великий. У ряді країн існує державне фінансування партій і кандидатів, що допомагає їм бути незалежними від великого капіталу. Приміром, в Ізраїлі будь-який громадянин може одержати муніципальний кредит на участь у виборах.
Приклад. Латвія розбита на 5 виборчих округів. Відповідно до закону про вибори від 1918 року виборець може голосувати в будь-якому місці, у будь-якому окрузі. Ніяких відкріпних посвідчень там не потрібно. Це створює величезне поле для фальсифікацій, тому що ніхто ніколи не перевіряє на сільських ділянках, хто і звідкіля приїхав.
Приклад. Кожен громадянин у США має право голосу, але для того щоб мати право проголосувати, він повинний прийти заздалегідь (за чотири місяці) і зареєструватися як виборець тієї або іншої партії. Якщо він не зареєстрований, то він не зможе проголосувати. Це істотно обмежує можливості для підкупу виборців.
Система визначення переможця
В експертних оцінках цей фактор часто відзначався як важливий. Зокрема, як приклад приводилися вибори президента США, де кандидат може набрати більшість голосів виборців, але меншість серед вибірників і в підсумку програти вибори (як відбулося з Альбертом Гором у 2000 р.).
Національність і расові переваги
По оцінках експертів, велике значення має те, чи є країна (регіон) мононаціональною або багатонаціональною. Мають значення расові переваги і традиції.
Приклад. Дагестан часто наводять як приклад республіки, де практично узаконені вибори за національною ознакою. Держрада формується за національною ознакою - визначена кількість представників від найбільших за чисельністю національностей. Такий спосіб оцінюють як єдиний можливий для нейтралізації міжнаціональних конфліктів.
Приклад. У США афроамериканець ніколи не обирався президентом.
Приклад. Один з консультантів кандидата в президенти Башкортостану наводив приклад: "До нього увесь час зверталися з тим самим питанням: так ти - татарин або башкир? Ти нам скажи. Якщо татарин, то я за тебе буду голосувати, якщо башкир - не буду".
Національний характер
Містить у собі безліч характеристик (домінантні якості, особливості психології, поводження і т.п.)
Приклад. У країнах Балтії національний характер виражається в таких характеристиках як спокій, врівноваженість, повільність, "холодний", специфічний гумор. Подібним характером володіють жителі скандинавських країн (фіни, шведи). Цим експерти пояснюють те, чому на виборах у прибалтійських республіках традиційно працює багато запрошених консультантів зі скандинавських країн, мовляв, вони їх краще розуміють і легше адаптуються.
Приклад. У значної частини українських виборців слова про дружбу народів, вирази "народи-брати" іноді викликають відчуття безтактності й імперської експансії з боку Росії. Вони сприймають такі судження не як прояв дружби народів, а як прагнення нишком нав'язати волю Росії. Будь-які натяки на обмеження національного суверенітету в Україні сприймаються дуже болісно. Приміром, ситуація з косою Тузла в 2003 р. для росіян залишилася незначним епізодом, а в Україні сколихнула патріотичні настрої навіть у проросійських виборців.
Культура і традиції
Гендерні переваги
Приклад. У США жінка ніколи не ставала президентом. У ряді азіатських країн за декларованого верховенства чоловіків тіньовий вплив жінок дуже значний. Крім того, найчастіше приналежність до якогось клану є більш значимою, ніж стать. Цим пояснюється феномен жінок-лідерів в Азії. Трохи інша ситуація в країнах Скандинавії і Балтії, де дуже швидко прижилися ідеали реальної рівноправності статей, і жінки в політиці - скоріше правило, ніж виключення. Більш того, є випадки і дискримінації навпаки - на користь жінок.
Політичні традиції
Приклад. У Казахстані на виборчий процес сильно впливає жузова система (населення поділяється на 3 жузи - старший, середній, молодший). Існує навіть концепція "балансу жузів" - якщо є перевагу одного жуза, те треба голосувати за кандидата від іншого, щоб
зрівноважити цей фактор.
Приклад. У країнах Європи і США масова участь у кампанії добровольців (волонтерів) є традицією. У кампаніях у країнах СНД польові структури комплектуються, як правило, за рахунок найманих активістів, а добровольці скоріше є виключенням.
Наявність у країні двопартійної системи формує у виборців спокійне ставлення до негативної реклами проти конкурентів. Якщо в країнах з політичною системою, що знаходиться в процесі становлення, роль "зливних бачків", як правило, грають підставні кандидати, то в умовах двопартійної системи замовник завжди зрозумілий, і негативна реклама стала звичним явищем.
4. Критерії вибору кандидата
Опитування в різних країнах дозволяють виділити універсальні риси, за якими оцінюють політика, але ступінь виразності цих оцінок у різних регіонах сильно варіюється. До них відносяться: чесність, доброта, освіченість, професіоналізм, розум, безкорисливість. Крім універсальних рис існують специфічні якості (у Чехії в трійку найважливіших якостей входить сексуальність). Наприклад, у Росії на першому місці знаходиться чесність і порядність, на другому - турбота про людей, на третьому - принциповість. У Казахстані також найбільше цінується чесність, але потім йде доброта, а на третьому - розум. Багатство для кандидата скоріше плюс, ніж мінус. У Грузії в першій трійці - освіченість, патріотизм і лише на третьому місці чесність. Крім того, цінуються дипломатичність і хитрість. У Грузії дуже важливе уміння говорити без листка й у формі тосту барвисто й образно. Таким умінням славиться Зураб Жванія, що виступає без конспектів і дуже образно. У Грузії також цінується розум, тому під час виборів президента використовувалися ролики, де

 
 

Цікаве

Загрузка...