WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Аналіз методологічних аспектів універсальних виборчих технологій та регіональна специфіка їх застосування - Реферат

Аналіз методологічних аспектів універсальних виборчих технологій та регіональна специфіка їх застосування - Реферат

рефлексією. В Азербайджані також не працює. Як тільки намагається там народний фронт виступити з масовими діями, їх кийками розганяють - і всі, кінець "оксамитній" революції. А в Грузії цю пісню не задушиш, не уб'єш".
Використання альтернативних каналів комунікації, наявних тільки в одній країні
Використання електоральної специфіки
Приклад. На виборах у Західній Україні, де традиційно існують антиросійські настрої і тому заяви про права російськомовного населення не вітаються більшістю населення, від імені опонента штаб кандидата поширила листівку з обвинуваченнями кандидата у відстоюванні інтересів Росії. Це дозволило уникнути обвинувачень у розпаленні національної ворожнечі і небезпеки звуження соціальної бази і разом з тим донести до російськомовних виборців те, що кандидат має намір захищати їхні інтереси.
Слогани обмеженої дії
Наприклад, слоган Мадлен Олбрайт на виборах у Конгрес США: "Єдиний політик з яйцями". По суті - наділення жінки чоловічими ознаками, демонстрація того, що вона сильніше своїх суперників-чоловіків. Підходить для жінок-політиків у США, де є сильні феміністські тенденції. Не підходить для ряду країн СНД і регіонів з патріархальною культурою (Казахстан, Башкортостан).
Непрямий підкуп виборців
Приклад. У Польщі не вважається підкупом виборців відкриття так званих політичні кафе, як правило, у великих містах (Варшава, Краків). Виборці в період виборів можуть їсти сосиски і пити пиво в цьому кафі за рахунок партії. Харчуватися в кафі безкоштовно можна навіть під час голосування на виборах у вихідні дні.
Демонстрація гарних відносин з Росією через полеміку зі США
Технологія використовувалася на виборах президента Казахстану, коли, щоб показати незалежність діючого голови республіки від впливу США, була розгорнута полеміка (листування) із представником Держдепартаменту США Джеймсом Рубіном. Процес листування висвітлювався в пресі, окремі цитати із суперечок публікувалися в ЗМІ, активно обговорювалася тема співробітництва Казахстану не тільки з США і Європою, але і Росією. Акція була розрахована на російських виборців.
"Сексуальний компромат"
Технологія навішення на політика ярлика "представника сексуальних меншостей" (гомосексуалістів). Не працює в країнах Європи, де бути геєм навіть стало модно серед політиків і на цьому виграються вибори (приклад, перемога Бертрано Делано на виборах мера Парижа). Уже не працює в Росії, де виник поріг стійкості до подібних тем. Добре працює в країнах Балтії, де жителі "продовжують залишатися добропорядними бюргерами, і їх легко включити в кероване голосування демонстрацією сексуального або іншого морального компромату".
Хеппенінг
Технологія організації імпровізованих подій працює в тих країнах, де є інтелігенція й інтелігентська психологія, де розвинена культура політичної іронії. В азіатських країнах ефективність дуже низька. З успіхом застосовується в Європі. У Росії поки малоуспішна.
Наметове містечко
Технологія добре спрацювала в Грузії, у окремий період часу - у Росії. В Україні технологія наметового містечка спрацювала під час поствиборчої кампанії Ющенка після оголошення результатів Другого туру виборів Президента країни. У Молдавії великий резонанс не викликала.
8. Загальне в застосуванні технологій у країнах СНД
На основі експертних оцінок виділені найбільш часто згадувані загальні фактори (підстави), що впливають на застосування політичних технологій у країнах СНД (полегшують або, навпаки, перешкоджають).
1. Мова
Російська мова є основним каналом комунікації між країнами СНД, а також каналом "доступу до цінностей світової культури" (літератури, кіно, музичної культури). Тому, незважаючи на процеси дерусифікації, російська мова продовжує залишатися важливим фактором у виборчих кампаніях у країнах СНД і ряді інших (Прибалтики, Східної Європи).
2. Радянська ментальність (характер, менталітет)
страх перед владою
перевага колективістського початку над індивідуалістичним
орієнтація електорату на лідерів суспільної думки
стабільна підтримка представників від партії влади (завжди не менш 20% голосів)
3. Радянське минуле (система зв'язків між країнами, політичні традиції, культура)
Росію в країнах СНД сприймають як центр технологічних і інших інновацій, що позначається на ставленні і до російських консультантів.
4. Подібний рівень розвитку і протікання всіх процесів
5. Необмежене використання адміністративного ресурсу на всіх рівнях виборів
Висновки
Резюмуючи усе вищесказане про виборчі технології, можна відзначити, що їхній арсенал досить великий і різноманітний. Не можна говорити про стовідсоткову застосовність або незастосовність тих або інших технологій у конкретних країнах, оскільки усередині будь-якої країни є значимі відмінності між регіонами і групами виборців. Крім того, ситуація динамічна, і технології, що були ефективні рік назад, можуть перестати бути такими сьогодні. Створення стратегії виборчої кампанії - це творчий процес. Щораз конкретний технологічний ланцюжок вибудовується, як конструктор, з окремих блоків. Тому принципово важлива правильна діагностика ситуації на старті виборчої кампанії, створення індивідуальної стратегії для конкретного клієнта в цих унікальних обставинах і постійне одержання зворотного зв'язку в ході її реалізації.
У нашому дослідженні ми спробували дати оцінку тим технологіям, які в першу чергу знайшли своє відображення у країнах СНД, зокрема у Росії, Україні, Грузії, Казахстані, Молдові. Спостерігаючи за ситуацією, що склалася на Україні наприкінці 2004 року ми можемо продовжити дослідження, описуючи нові і нові технології, шукати зв'язок між світовими тенденціями та настроями у країні, аналізувати найменші аспекти виборчих технологій, тим самим прогнозуючи на майбутнє появу нових технік і операцій, попереджуючи кризові ситуації і вдосконалювати інститути політичних досліджень.
Список використаних джерел
Д.Г. Гусев О.А., Матвейчев, Р.Р. Хазеев, С.Ю. Чернаков "Уши машут ослом". - М.: 2004
Е. В. Егорова-Гантман, И. Е. Минтусов "Политический консультант в российских избирательных кампаниях"
Марк Твен "Как меня выбирали губернатором штата Нью-Йорк"
О.А. Матвейчев, В. Новиков "Предвыборная кампания: практика против теории"
Е.Н. Минченко. "Как стать и остаться губернатором" М.: 2004
Е.Н. Минченко, Н.В. Студеникин, Н.В. Анохина "Универсальные политические технологии и страновая специфика: опыт российских политических консультантов" М.: 2004
А.П. Ситников, В.И. Гафт "Самый короткий путь к власти"
Основи політології: Навчальний посібник.-3-є вид., перероб. і доп. - К.:Товариство "Знання", КОО, 1999.-427 с.
Основи політології: Навчальний посібник/ Керівник авт. кол. Ф.М. Кирилюк.-К.:Либідь.1995.-336с.
www.stratagema.org
www.krugosvet.ru
www.ya2004.com.ua
www.razom.info
www.interfax.kiev.ua
www.ukraine.ru

 
 

Цікаве

Загрузка...