WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Динаміка націоналістичних ідей в партійних та громадських організаціях після ІІ світової війни до 2002 року - Реферат

Динаміка націоналістичних ідей в партійних та громадських організаціях після ІІ світової війни до 2002 року - Реферат

з колоніальної залежності від Росії і утворення незалежної національної держави.
Відповідно до обох думок виникають певні організації. Виникнення Української національної Партії було викликане тією обставиною, що її ініціатори наштовхувались на принципову неможливість утворення конфедерації з Москвою. УНП починає пропагувати серед населення, що УРСР як державницька одиниця СРСР - штучна структура, утворена центральним комітетом компартії, яка була панівною. За думкою активістів УНП УРСР утворена в наслідок агресії РСФСР проти УНР, а отже вона є незаконною. Іншими словами, Україна не є союзною республікою, а окупованоюкраїною терен н входить до складу терену СРСР. Тому УНП боролося не за самовизначення, бо українці самовизначилися 22 січня 1918 року і у них немає потреби знову починати з нуля. УНП боролося не за відокремлення України від СРСР, бо Україна туди не входить, а отже, активісти партії не посягали на територіальну цілість СРСР. УНП боролося за виведення окупаційних військ з усіх українських земель і за відновлення УНР. В цьому полягають докорінні відмінності УНП від партій, які йшли парламентським шляхом. УНП боролося за деколонізацію. УНП стверджує, що крім них ніхто не може боротися за деколонізацію, бо ті партії, які визнали законність УРСР тим самим заперечують колоніальне становище своєї батьківщини.
В програмі УНП сказано, що партія діє мирними, демократичними методами, і це узгоджується з міжнародним правом, в межах якого діє партія. Необхідною умовою для демократичної, відкритої діяльності партії є демократія в суспільстві. Уряд СРСР проголосив власні наміри перетворити СРСР на правову державу. УНП мала на той час сумнів щодо майбутніх успіхів радянського уряду. І партія вимагала гарантій демократії, тобто гарантій того, що український народ може не вдаючись до зброї, будувати свою незалежну державу.
Активісти УНП вже у 1989 році почали активно критикувати Народний Рух України. Так, наприклад автор статті Григорій Приходько "В пошуках шляхів" у виданні "Вісник" пише: "Авторитети НРУ, замість того, щоб захистити фундаментальні приницпи демократії, домогатися від влади терпимості, самі стали проявляти нетерпімість. Свої жандармські прояви вони пояснюють на прочут стереотипово: "провокація!" Недодумування породило наше керівництво в минулі десятиріччя, і воно ж загрожує нам в майбутньому". [Вісник, 1990 осінь, с. 163-172].
Критика всередині націоналістичного руху обумовила багатопартійність В Україні. Так, у 1990 році Рада міністрів прийняла розпорядження "Про порядок реєстрації громадських організацій".
В 1993 році майже перед парламентськими виборами на політичній арені виникає Конгрес Українських Націоналістів. 2-4 липня в Київі пройшов Перший Всеукраїнський Збір КУНа. Головою КУНа стала Слава Стецько, вона також займала посаду голови Проводу ОУН. Засновниками КУНа стають діячі ОУН, які в більшості своїй повернулися з діаспори.
"Настає доба націоналізму. Ми відзначаємо тріумф національної ідеї над імперіалістською, тріумф нашої віри у шлях визволення через розвал імперії зсередини", - сказала Стецько на Зборах. [Матеріали Перших Всеукраїнських Зборів Конгреса Українських Націоналістів, липень 1993 року]
Під час Зборів Роман Зварич та Лесь Танюк наголосили на "проблему організації всіх здорових національних сил. КУН повинен відіграти суттєву роль у консолідації української демократії… Ми станемо силою, здатною рішуче змести будь-які перешкоди на шляху до побудови нового суспільства". [Матеріали Перших Всеукраїнських Зборів Конгреса Українських Націоналістів, липень 1993 року]
В 1994 році КУН розпочинає передвиборчу боротьбу. Основними положеннями партійної програми КУН стають: націоналістична концепція побудови суспільнодержавницького ладу, наповнення Держави українським національним змістом, нація - духовна спільнота, що організується волею до життя і влади, є найвищою суспільною цінністю. КУН проголошує, що Україна знаходиться в смертельній небезпеці з причин корумпованості влади. КУН в своїй передвиборчій програмі обіцяє покарання посадових осіб з колишньої компартії України в складі СРСР та визнати боротьбу ОУН-УПА як визвольну боротьбу українського народу за національну незалежність. КУН має намір наполягати на подальшій реалізації програм АБН та ОУН, що були розроблені в еміграції Степаном Бандерою, Ярославом Стецько і Славою Стецько.
У 1994 році КУН взяв на парламентських виборах ..%, в 1998 році - ...
До 1993 року вже інституційне оформились наступні політичні партії, які виступали на основі націоналістичних ідей: Українська Республіканська Партія, Демократична Партія України, Конгрес Українських Націоналістів, Народний Рух Україні…
Ідеї українського націоналізму розвиваються в незалежній Україні динамічно на початку 90-х. рр. Після отримання незалежності Україною члени Народного Руху України проводять всеукраїнські збори навесні 1992 року з метою активізації участі обласних та районних організацій Руху в усіх сферах життя суспільства. Керівником Руху обрано Тараса Чорновола, але Рух не змог довго утримувати цілісність - проходить розкол, внаслідок якого виникає Всенародний Рух України (ВРУ).
В травні 1992 року пройшов третій з'їзд Української Республіканської Партії, яка оголосила себе центристською партією, а президентом партії обрано Левко Лук'яненко. Партія активно брала участь в створенні об'єднання в 1992 році "Нова Україна". Метою створення "Нової України" стала реєстрація Християнсько-Демократичної партії в червні 1992 року.
Необхідно зазначити роль молодіжних організацій в інституційному оформленні українського націоналізму протягом 90-х рр.. ХХ ст.. Серед найбільш відомих та дійових молодіжних організацій існували та існують Спілка Української Молоді (СУМ), Молодіжний Націоналістичний Конгрес (МНК), Молодий Рух, Всеукраїнське молодіжне об'єднання "Молодь-надія України", молодіжна референтура КУНа тощо. Кожна з цих організацій впроваджує в життя ідеологічні засади тієї чи іншої націоналістичної партії, яка офіційно чи неофіційно підтримує організацію матеріально та кадрово. Роль молоді в утвердженні націоналізму в Україні важко переоцінити. Беручи за увагу саме роль молоді в отриманні Україною незалежності, не враховуючи геополітичні інтереси держав Заходу стосовно розпаду СРСР та абстрагуючись від раціональної поведінки української партійної еліти, молодь стала рушійною силою в отриманні можливості національного відродження та національної незалежності. Саме тоді (1988-1991 рр.) активізувались творчі маси та піднявся рівень громадянської активності, з'явились устремління до переоцінки минулого (на чому вже з 1989 року почали "грати" націоналістичні партії, що гармонійно інсталювали ідеї ворожості Росії до України, які стали проявом

 
 

Цікаве

Загрузка...