WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Формування гуманітарної політики Євросоюзу - Реферат

Формування гуманітарної політики Євросоюзу - Реферат

поважає і прагне розвивати універсальні принципи, закладені в Загальній Декларації Прав Людини і Міжнародному Пакті про громадянські і політичні права і Міжнародний Пакт про економічні, соціальні і культурні права.
Діяльність ЄС також базується на основних міжнародних і регіональних інструментах захисту прав людини, включаючи Європейську Конвенцію по Правах Людини. Ці інструменти служать захистові загальних цінностей в області основних свобод і демократичних принципів, що є загальними, нероздільними і взаємозалежними. Повага цих цінностей є умовою ефективного розвитку будь-якого суспільства.
Комісія діє в сфері зовнішніх зв'язків відповідно до принципів, закріпленими в проголошеній на самміті в Ніцці в грудні 2000 року Хартії Основних Прав громадян ЄС, що відображає тісний зв'язок підходів ЄС у проведенні зовнішньої і внутрішньої політики. Хартія, створена на основі таких важливих джерел як Європейська Конвенція по правах людини, конституціональні традиції й інструменти міжнародного права, підтвердила і підкреслила значимість і важливість дотримання основних воль для громадян ЄС.
3. Благодійна діяльність ЄС, гуманітарна допомога
3. 1. Що таке ECHO?
Європейський Союз надає гуманітарне сприяння через спеціально створене Бюро гуманітарної допомоги (ЕСНО).
ECHO - Бюро гуманітарної допомопи - це служба Європейської Комісії, що відповідає за надання гуманітарного сприяння третім країнам. ЕСНО є одним з найбільших у світі донорів гуманітарної допомоги: щорічно близько 18 мільйонів чоловік з більш ніж 50 країн світу одержують екстрену допомогу. У 2002 р. ЕСНО виділило 537,8* млн. євро без урахування коштів, виділених окремо кожною з 15 країн ЄС.
Така діяльність ЄС розповсюджена по всьому світу і спрямована на безпосередньо жертв конфліктів або катастроф як природного, так і антропогенного характеру, незалежно від расової, політичної або релігійної приналежності. ECHO розробило різні стратегії реагування на гуманітарні кризи в залежності від їхнього характеру: надзвичайні ситуації, непередбачені ситуації, затяжні кризи.
ЕСНО виділяє кошти неурядовим організаціям, членам товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, а також агентствам ООН для виконання їхніх програм гуманітарного сприяння. Рамковий договір про партнерство є основним документом, що регулює ці відносини.
Європейський Союз розраховує на те, що в усім світі права громадян захищають і забезпечують уряди, так само як і виконують міжнародновизнані зобов'язання по наданню своєму населенню гуманітарної допомоги в разі потреби. ЕСНО і його партнери починають дії, якщо уряди не в змозі виконати ці зобов'язання. Європейський Союз Спілка і його партнери конструктивно співпрацюють, щоб зробити ефективну, безсторонну, прозору і послідовну допомогу.
3. 2. Мандат ECHO
ECHO має досить широкий мандат повноважень, що включає:
- Фінансування скоординованої доставки гуманітарної допомоги ЄС у треті країни через партнерські гуманітарні організації з метою порятунку або збереження життів, зменшення або запобігання страждань, а також збереження цілісності і достоїнства населення, що постраждало від конфліктів і стихійних лих.
- Допомога і підтримка під час затяжних криз, таких як громадянські війни.
- Допомога біженцям і переміщеним особам у тих країнах або регіонах, де вони знайшли притулок, а також їхня підтримка після повернення додому.
- Фінансування короткострокових реабілітаційних і відбудовних робіт для того, щоб допомогти постраждалому населенню знайти мінімальний рівень самозабезпечення, по можливості з огляду на довгострокові перспективи розвитку даних регіонів.
- Забезпечення високого рівня готовності до катастроф за рахунок розвитку систем раннього оповіщення і фінансування проектів по запобіганню стихійних лих у регіонах найбільшого ризику.
- Співробітництво і координація зі структурами країн ЄС, що займаються питаннями гуманітарної допомоги.
- Масштабне і різнобічне партнерство з іншими гуманітарними організаціями.
- Визнання особливих мандатів, виданих урядові цих організацій міжнародним співтовариством.
3. 3. Діяльність ЕСНО в регіоні Північного Кавказу як приклад сумлінної праці заради добробуту мирного населення
Чи не найяскравішим прикладом діяльності даної установи на просторі колишнього Радянського Союзу є його благодійні дії на території Північного Кавказу. В 1999 р. ЕСНО поставило в Чечню й Інгушетію приблизно 32,3 млн. тонн продовольства, а також профінансувало розподіл основних продуктів харчування серед переміщених осіб у Дагестані.
Іншим ключовим напрямком сприяння ЕСНО є постачання медикаментів для надання негайної допомоги і постачання устаткування для лікарень, розташованих на території Чечні, Інгушетії і Дагестану. Крім того, пропонуються первинна медична допомога, допомога матері і дитині, а також ортопедичні послуги - або безпосередньо нужденним через мобільні медичні бригади або тимчасові клініки чи через підтримку об'єктів охорони здоров'я у відповідних Міністерствах охорони здоров'я.
У 2002 р. ЕСНО початок фінансування будівництва тимчасового житла (дерев'яні будівлі) для осіб з Чечні, що не бажають повертатися назад. Продовжуються також постачання наметів.
ЕСНО підтримує проекти в сфері освіти і професійного навчання для дітей, підлітків і молоді. Пропонується також психологічна підтримка тим, кому потрібна допомога, щоб справитися з втратою рідних і близьких та пережитих травм.
Отже, Європейський Союз є одним з найбільших у світі донорів гуманітарної допомоги. Щорічно близько 18 мільйонів чоловік у більш ніж 50 країнах за межами ЄС одержують екстрену допомогу, що фінансується європейськими платниками податків. Її керування здійснюється через Бюро EC гуманітарної допомогт - ЕСНО (ЭКО). Гуманітарне сприяння Європейського Союзу - це конкретне вираження солідарності громадян єдиної Європи тим, хто постраждав у результаті антропогенних і природних катастроф. Допомога ЄС покликана полегшити страждання цих людей і направляється їм незалежно від раси, політичних переконань і віросповідання.
4. Програма ЄС "YOUTH" - нові можливості для молоді Європи
Підтримка духовного, фізичного, інтелектуального і нарешті соціального розвитку молоді є одним із ключових аспектів культурної діяльності Євросоюзу. Згідно з основних принципів роботи усіх установ ЄС, а також враховуючи сучасні тенденції, ідеї та концепції, проаналізувавши сьогоднішню ситуацію молоді в країнах Європи, дана організація розробила проект, що отримав назву "YOUTH", тобто "МОЛОДЬ".
Програма YOUTH - це сукупність новостворених установ, закладів, інститутів,основною метою яких є надання додаткової спеціальної освіти на якісно новому рівні (робота вузькопрофілізованих курсів із різноманітних дисциплін, інститути підвищення кваліфікації, організація наукових та просвітницьких семінарів, лекцій, зборів), що розроблена для людей віком від 15 до 25 років. Дана програма діє у 30 країнах Західної та Центральної Європи. В контексті даного проекту спеціальна комісія Євросоюзу

 
 

Цікаве

Загрузка...