WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Формування гуманітарної політики Євросоюзу - Реферат

Формування гуманітарної політики Євросоюзу - Реферат

жодна не відповідає повністю. У грудні 1997 р. Європейська рада остаточно затвердила список першочергових кандидатів, до якого увійшли Кіпр, Угорщина, Польща, Словенія, Чехія і Естонія. За оцінкою експертів, перші кандидати вступлять у ЄС не раніше 2005 року.
Отже на всіх етапах свого розвитку, ідея європейської інтеграції означала для країн Європи шлях до мирного співіснування, тісної економічної, соціальної, політичної взаємодії. Остаточним результатом усіх перетворень став Європейський союз - наймогутніше об'єднання розвинених економічно та культурно 15 держав Європи (планується розширення до 26). Але підписанню угод про ЄС передував досить тривалий процес побудови європейської інтеграційної моделі і відповідних інститутів Європейського Союзу. І сьогодні ЄС "не стоїть на місці", а активно розгортає свою діяльність у Європі та світі. Тож одному із аспектів його політики у сучасному світі - гуманітарній політиці - присвячено наступні розділи.
2. Європейська Ініціатива в Області Демократії і Прав Людини (ЄІДПЛ)
2. 1. Загальна концепція
Європейський Союз базується на принципах свободи, демократії, поваги прав людини і верховенства закону . Визнання важливого доробку, внесеного неурядовими організаціями (НПО) у захист і реалізацію цих принципів, лягло в основу Європейської Ініціативи в області Демократії і Прав Людини (ЄІДПЛ), створеної з ініціативи Європейського Парламенту в 1994 році. Програма керується Європейською Комісією і щорічно фінансується з бюджету ЄС.
ЄС заснований на принципах загальних для всіх його країн-членів. Тому ЄС постійно прагне до підвищення своїх власних стандартів демократичного управління, а також до розвитку демократії і зміцненню прав людини в країнах, які не входять до його складу. Політика ЄС у цій області визначена в документі Європейської Комісії "Роль ЄС у розвитку прав людини і демократизації в третіх країнах" від 8 травня 2001 р. Європейська Програма "Демократія і права людини" є одним з основних інструментів реалізації цієї політики, спрямованих на підтримку неурядових організацій, що працюють у даній області галузі.
2. 2. Гранти ЄІДПЛ
Гранти по лінії ЄІДПЛ являють собою прямі виплати некомерційного характеру, які Європейська Комісія направляє НПО, що виконує проекти галузі захисту прав людини і розвитку демократії.
Як правило, гранти не перевищують 90% від загальної вартості проекту. Частина, що лишилася, повинна бути профінансована з інших джерел (за винятком бюджету ЄС). У рамках ЄІДПЛ існує три типи проектів:
Макропроекти ЄІДПЛ - проекти, що відбираються на основі відкритого конкурсу заяв і реалізовані організаціями громадянського суспільства. Внесок ЄС у цьому випадку складає не менше 300.000 ЄВРО і не більш 1.500.000 ЄВРО.
Цільові проекти ЄІДПЛ - спільні програми, реалізовані на основі партнерства, що включає міжнародні урядові організації (наприклад, Рада Європи) або національні влади.
Мікропроекти ЄІДПЛ - проекти, що одержують гранти від ЄС у розмірі до 100.000 ЄВРО і керовані Представництвами Європейської Комісії у відповідних країнах. Концепція мікропроектів базується на уявленні про те, що громадські організації відіграють основну роль у розвитку прав людини і зміцненні демократичного розвитку суспільства. Насамперед , вони направлені на підтримку місцевих ініціатив цивільного громадянського суспільства товариства.
Заявники повинні бути місцевими, офіційно зареєстрованими некомерційними і неурядовими організаціями і можуть виступати в партнерстві з іншими організаціями. Оцінка проекту здійснюється на основі п'яти критеріїв: відповідність пріоритетам; методологія; життєздатність; якість бюджету й ефективність витрат; компетентність заявника і його здатність та здібність керувати проектами.
2. 3. Реалізація програми "Демократія і права людини"
Стратегія Програми "Демократія і права людини" заснована на чотирьох ключових положеннях. По-перше, гранти в рамках Програми дентифікуються ЄС і, таким чином, відображають і просувають його основні цінності. По-друге, вони сприймаються як щось, що має підтримку Європейського Союзу, що часом допомагає захистити потенційно уразливі елементи громадянського суспільства. По-третє, ці гранти безсторонні і неупереджені з політичної точки зору. І по-четверте, вони можуть видаватися на підтримку діяльності в області прав людини і демократії на регіональному і міжнародному рівні, що відображає природу ЄС як організації, прихильної регіональної інтеграції.
Сьогодні Європейський Союз - економічне і політичне співтовариство, що об'єднує більш 375 млн. чоловік. ЄС продовжує неухильно розвиватися шляхом поглиблення інтеграції і розширення сфери відповідальності стосовно країн-членів. Народження євро стало важливою віхою на шляху до економічного і валютного союзу. В даний час ЄС готується до безпрецедентного по масштабах розширенню. Ще тринадцять країн поступово ввійдуть у Спілку у перші роки сторіччя, що наступило, деякі з них вже до 2004 р.
2. 4. ЗМІ за демократію
Один з важливих проектів у цій галузі, фінансований Європейською Комісією, називається "ЗМІ за демократію" . Він націлений на зміцнення незалежності, підвищення професіоналізму, відповідальності плюралістичних ЗМІ в країнах не тільки Західної і Центральної Європи, але і в країніх Східного регіону Європи, а також в інших країнах СНД, що покликано сприяти також зміцненню демократії і захисту прав людини.
Проект передбачає підготовку та організацію семінарів по журналістиці і демократичних стандартах проведення аналітичних, просвітницьких та наукових телевізійних та радіопрограм, допомога у створенні мережі відповідних ресурсів в Інтернет; проведення конференції про ролі регулювальних органів; підготовку серії семінарів-практикумів про правові й етичні аспекти журналістики, ролі ЗМІ у врегулюванні конфліктів, ролі нових Інтернет технологій у журналістиці і менеджменті засобів масової інформації; розвиток загальнонаціональної кореспондентської мережі; випуск публікацій і довідників для професіоналів в галузі ЗМІ. Проект здійснюється Європейським інститутом засобів масової інформації - неурядовою організацією, що базується в Дюссельдорфі (Німеччина).
Такий проект істотно доповнює концепцію Загальної зовнішньої політики і безпеки ЄС в області прав людини, розвитку демократії і попередження конфліктів. Спільною метою усіх програм є оперативне надання фінансової підтримки ініціативам, спрямованим на захист прав людини, розвиток демократії і сприяння зусиллям по запобіганню і вирішенню конфліктів.
Саме ця програма якісно вплинула на стан ЗМІ не тільки у Зах. Європі, але і в інших регіонах світу, де необхідне втручання спеціалістів з ґрунтовними знаннями у даній сфері. Так, наприклад, уРосії напередодні виборів, представництво ЄС Російської Федерації активно розгорнуло свою діяльність у сфері проведення наукових конференцій, семінарів, консультацій в галузі ЗМІ в рамках проекту "ЗМІ за демократію".
2. 5. Основні законодавчі інститути і документи ЄС, що закріплюють права людини
Європейський Союз

 
 

Цікаве

Загрузка...