WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Президент Мексики Вісент Фоксї - Реферат

Президент Мексики Вісент Фоксї - Реферат

стали жертвами катувань й убивств.
Сотні людей загинулий близько 500 пропали безвісти під час кампаній, які проводилися службами безпеки наприкінці 60-х - початку 70-х років. Поки невідомо, що буде зроблено із цими розсекреченими документами. Але президент Фокс уже заявив, що його уряд не зупиниться ні перед чим і буде судити всіх винних, включаючи колишніх президентів. Він додав, що його метою є винятково істина й більше нічого.
Президент Мексики Вінсент Фокс запропонував внести в Конституцію країни, прийняту в 1917 році, значні зміни, що відображають демократичні зміни, які відбулися в суспільстві за минулий час. Зокрема, він запропонував внести в Основний Закон статтю про імпічмент. Президент виразив готовність погоджувати з конгресом призначення міністрів, по нинішній Конституції це не потрібно. Фокс закликав до широкого обговорення назрілої конституційної реформи.
2. "Касетний" й інші скандали
Як часто буває у світі політики (особливо в передвиборній гарячці), компромат на Фокса став з'являтися в місцевій пресі ще задовго до інаугурації. Газети намагалися опорочити його зв'язками з відомим у країні мільйонером, власником найбільшого в Мексиці банку "Банамекс", Роберто Хернандесом. За даними газети "Республіка", на його земельній ділянці розташований пункт перевалки наркотиків, звідки здійснюється перекидання "не менш третини всього кокаїну, що попадає в США". У народі це місце називають "кокаїновим півостровом". Однак далі газетних публікацій справа не пішла, хоча дехто продовжував стверджувати, що Фокс навіть свою перемогу на виборах відзначав у компанії Хернандеса .
Куди більше резонансним виявився скандал, що виник внаслідок появи роздруківок приватної розмови між президентом Фоксом і команданте Кастро.
Скандал розвивався так. Наприкінці березня 2002 року, аргументуючи свій достроковий від'їзд із конференції, Кастро заявляє, що причина цього - позиція президента Мексики, що змусив кубинського лідера покинути форум у зв'язку з майбутнім приїздом у Монтеррей президента США Джорджа Буша. Кубинський лідер виступив по національному телебаченню, затаврував президента Мексики як брехуна й на підтвердження своїх слів обнародував запис приватної телефонної розмови між ним і Фоксом. Запис розкриває причину спішного від'їзду Кастро. Виявилося, що після виступу Фіделя Кастро мексиканський президент, подякувавши кубинському лідеру за участь у форумі, тихенько попросив його відбути, оскільки очікується приїзд Буша.
Після такого відношення Кастро розуміє, що "дипломатичні відносини припинені". Пікантність ситуації полягає в тому, що із всіх країн Західної півкулі тільки Мексика підтримує з Гаваною дипломатичні відносини. Незабаром з різних джерел стали проявлятися деталі "монтеррейскої справи". Але Фідель образився й тому пішов ва-банк. Команданте заявив, що готовий піти у відставку, якщо ким-небудь раптом буде доведено, що зазначеної розмови не було й плівка підроблена.
Однак кубинці можуть спати спокійно - Фідель не піде. Недавно Вінсенте Фокс вибачився перед громадянами країни за свою неправду в березневому інциденті навколо участі кубинського лідера Фіделя Кастро в монтеррейській конференції. Крім вибачень, маленькою компенсацією для Кастро може служити демарш Фокса, що відмовився їхати в Штати й навіть від прийому на ранчо Буша. Мексика не згодна зі стратою Хав'єра Суареса Медини, що був засуджений до страти за вбивство 13 років тому в Техасі поліцейського. Незважаючи на особисте прохання Фокса про відстрочку, вирок був приведений у виконання.
Висновки
Входження президента Мексики Вінсенте Фокса у владу супроводжувалося практично одночасною катастрофою багатьох традицій країни. Головною з них, мабуть, була сама перемога. Його обрання поклало кінець безроздільному правлінню Інституціональної революційної партії, що тривав з 1917 року. Не менш вражають його політичні реформи: він відкрив доступ до мільйонів секретних матеріалів органів безпеки країни з метою пролити світло на порушення прав людини в Мексиці в часи так званої "брудної війни" проти лівих повстанців, зняв напруженість у заколотних провінціях. Але самим революційним кроком уважається його пропозиція ввести в Конституцію країни статтю про імпічмент президента.
Нобхідно відзначити, що його зовнішня політика традиційно спрямована на зміцнення політичної й економічної незалежності країни й ґрунтується на принципах самовизначення народів, невтручання у внутрішні справи, на мирному вирішенні конфліктів, юридичній рівності держав, взаємовигідному міжнародному співробітництва.
Підхід Фокса до основних проблем сучасного міжнародного життя носить у цілому конструктивний характер. Він традиційно дотримується принципів миролюбства, закликає до загального роззброювання й виступає за утвердження принципів мирного співіснування, що сприяє захисту її національних інтересів і зміцненню міжнародного авторитету країни. Фокс виступає за активізацію діяльності міжнародних форумів з питань роззброєння, за повне знищення ядерної зброї й за прийняття термінових кроків у цій області.
Феномен успіху Вісенте Фокса - багата їжа для соціологів, психологів, піар-технологів, журналістів. Як й інші харизматичні лідери, він популіст і прагматик. Особливо талановитий у ролі іміджмейкера. "Продаж іміджу й випромінювання оптимізму" - так назвав мексиканський журналіст Хесус Сильва Ерцог суть політ-технологій Фокса. Він вважає, що "образ Фокса зробив багатьох мексиканців фанатичними прихильниками його містичної сили".
Вінсенте Фокс Кесада став першим лідером, що прийшов у владу в латиноамериканській країні з бізнесу, а не з армії або бюрократичних інститутів. І першим за всю історію країни президентом-холостяком. Точніше, розведеним. Перервано неодружений статус було досить ефектно: шлюб з Мартою Саагун Хіменес президент підніс собі як подарунок у день народження.
Президент Мексики вже наближається до закінчення свого першого строку. Чи бачить Вінсент Фокс перспективу другого обрання - поки невідомо. Принаймні , повинен. Адже, як свідчить його медична карта, він, зі своїм двометровим ростом, на голову вище інших громадян країни.
Список використаних джерел
1. Амбарцумов Є. Конец однопартийной системы в Мексике // Независимая газета. - 4 июля 2000. - №121. - С. 6.
2. Белецкий М. Разрушитель традиций // Столичные новости. - 2002. - №38. - С. 5.
3. Голубов А., Паска Н. Портрет Висенте Фокс Кесада // Эхо планеты. - №34 (18 - 24 августа 2000 года) .- С. 5.
4. Загадка субкоманданте Маркоса // Российские Вести. - 2003. - 24-30 декабря. - С. 11.
5. Носов Ю. В Мексике Марии не хотят стать Мэри // Эхо планеты. - №34 (18 - 24 августа 2000 года).- С. 8.
6. Сто тринадцать лет спустя. Российский лидер впервые побывал в Мексике // Время. - 08 июня 2004. - №98. - С. 5.
7. Хачатуров К. Висенте Фокс - популист, прагматик, шоумен // Независимая газета. - 2004. - №96. - С. 3.

 
 

Цікаве

Загрузка...