WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Процес набуття Україною членства в НАТО - Курсова робота

Процес набуття Україною членства в НАТО - Курсова робота

(стратегічним рівнем керівництва), відповідальним за підготовку середньострокових планів, а також довгострокового планування розвитку ЗС. Начальник Генерального штабу уповноважений здійснювати військове керівництво збройними силами. Для цих цілей міністр оборони делегує йому відповідну виконавчу владу. Крім того, до сфери відповідальності начальника Генерального штабу передано також деякі інші напрямки для того, щоб розвантажити міністра оборони. Відповідно внесені необхідні зміни наоперативному й тактичному рівнях керівництва збройними силами.
Для того, щоб поліпшити координацію керівництва збройними силами, при Генеральному штабі було створено Об'єднаний оперативний центр (Joint Operation Center, JOC), який організовує керівництво та координацію взаємодії військових частин при вирішенні ними широкого спектру завдань. Частина персоналу Об'єднаного оперативного центру взаємодіятиме з різними комітетами НАТО. Ця структура забезпечує також керівництво підрозділами, що перебувають за кордоном.
Оперативно-тактичний рівень керівництва (дивізія) діє як виконавчий елемент. Його головне завдання - навчання особового складу для бойового використання, організація забезпечення підрозділів і керівництво ними під час їх застосування.
Усі системи управління взаємно сумісні і надійно захищені від втручання іноземних розвідувальних служб країн - не членів НАТО чи терористів.
Реформування збройних сил Чеської республіки передбачається провести в чотири етапи:
На першому етапі (2002 р. - до кінця 2003 р.) було здійснено структурні й законодавчі зміни, щоб збройні сили могли ефективно діяти з 1 січня 2004 р. Міністерство оборони і Генеральний штаб повинні пройти період адаптації до нових функцій. На цьому етапі планувалося посилити соціальний захист військовослужбовців, поліпшити інфраструктуру, підвищити рівень гуманітарної, спортивної та професійної підготовки.
На другому етапі (2004-2005 pp.) має бути проведена про-фесіоналізація тих підрозділів, які взаємодіють з силами НАТО. За цей час повинна також початися професіоналізація елементів, передбачених для територіальних сил забезпечення. Триватиме модернізація старих і здійснюватиметься постачання нових озброєнь. Серед першочергових пріоритетів у цій галузі перетворень слід назвати: бойові вертольоти, озброєння й боєприпаси для легких бойових літаків Aero L-159 ALCA, бронетранспортери (8x8), вантажні автомобілі високої прохідності, системи керування, тренажери для навчання, прилади нічного бачення тощо.
На третьому етапі (2006-2007 pp.) всі підрозділи ЗС повинні бути цілком професійними й досягти первісної оперативно-тактичної взаємосумісності. На цьому етапі має розпочатися реалізація 2-го Пріоритетного проекту, який стосується озброєння для протитанкової оборони, танків і артилерії, з метою підвищення бойового потенціалу та наступальних можливостей механізованих підрозділів.
На четвертому етапі (2008-2010 pp.) заплановано генеральну модернізацію озброєнь. Планується виконання 3-го Пріоритетного проекту, який передбачає постачання на озброєння
чеських збройних сил нових надзвукових бойових літаків і збільшення кількості засобів ППО для того, щоб підвищити бойові можливості ВПС і ППО. Після завершення цього етапу має бути досягнута повна оперативно-тактична взаємодія всіх частин, а також завершено вдосконалення інфраструктури.
До кінця 2006 р. професійні ЗС Чехії повинні досягти початкової оперативно-тактичної взаємодії. Це значить, що до негайних бойових дій мають бути готові:
o 2 бригади,
o 2 підрозділи дивізіонної ланки,
o 1 ескадрилья бойових літаків,
o 1 підрозділ спостереження за повітряним простором.
o транспортна авіація, на яку покладається завдання транспортування вантажів і військ у рамках НАТО,
o інфраструктура для 4-5 батальйонів сухопутних військ,
o 4 гарнізони по одному батальйону, готовому до бойового застосування.
Повинна також бути забезпечена: мобільність у складі багатонаціональних військ НАТО, бойова стійкість під час спільних тривалих операцій, можливість прийому на визначених базах транспортної авіації Альянсу для посилення, участь у системі безпеки польотів НАТО в Європі з використанням сил і засобів ВПС.
Отже, Чеська Республіка поставила перед своїми збройними силами амбіційні й честолюбні цілі. Малоймовірно щоб Чехія без членства в НАТО так інтенсивно й цілеспрямовано здійснювала реформування своїх збройних сил. Але без достатнього грошового утримування забезпечити збройні сили необхідною кількістю професійних військовослужбовців замість військово-зобов'язаних буде дуже проблематично. Значні витрати на утримування професійних військових можуть поставити під загрозу виконання плану реформування ЗС Чехії.
Польща. Прийняття цієї країни в НАТО в березні 1999 р. було знаменною подією для Польщі. Майже відразу після вступу в Альянсі Польща пройшла своєрідний іспит участю в миротворчих силах НАТО в Косово (KFOR) та в Албанії (AFOR).
Підготовка Польщі до вступу в НАТО і її членство в ньому прискорило перебудову війська польського. Одним із
важливих компонентів реформування ЗС Польщі була реалізація стандартів НАТО в структурах ЗС. Збройні сили Польщі також були поділені на два основних компоненти - сили постійної готовності й сили швидкого реагування.
Підготовка сил швидкого реагування вимагає значних фінансових витрат. Відповідно до вимог НАТО Польща надає ці сили в його розпорядження. У 2000 р. при плануванні спільних заходів НАТО на період 2001-2006 pp. Польща була запрошена для участі в 180 короткострокових та довгострокових заходах. Така ж кількість заходів на 5 років планується з такими країнами, як Великобританія й Німеччина.
Формування сил швидкого реагування було розпочато ще до вступу Польщі в НАТО. До складу сил швидкого реагування сил НАТО від Польщі ввійшли:
а) сухопутний компонент:
- 10-а бронетанкова кавалерійська бригада, -10-а тилова бригада з Ополе,
- 4-ий полк ППО з Червинська,
- 16-ий авіадесантний батальйон із Кракова,
- 18-ий авіадесантний батальйон із Бельско-Бяли,
- дві вертолітних ланки з 66-ого вертолітного крила,
- дві ескадрильї з 7-ого Люблінського з'єднання;
б) компонент ВМС:
- підвідний човен "Орел",
- корвет "Казуб",
- три ракетних катери,
- мінний транспорт,
- тральщик "Мева",
- рятувальне судно "Піаст";
в) компонент ВПС:
-.1-а ескадрилья тактичної авіації з Мінська Мазовецького,
- 7-а ескадрилья тактичної авіації з Повідз,
- 40-а ескадрилья тактичної авіації зі Швидвина.
На решту частини ЗС покладається завдання оборони території Польщі.
У процесі набуття членства в НАТО відбувалася реструктуризація та модернізація оборонної промисловості Польщі.
На цьому шляху передбачається приватизація

 
 

Цікаве

Загрузка...