WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Міжнародні організації - Реферат

Міжнародні організації - Реферат


· проводити і організовувати дослідження, складати доповіді і аиробляти рекомендації з міжнародних питань в економічній і соціальній областях, в області культури, освіти, охорони здоров'я і питанням, що відносяться до них;
· заохочувати повагу і дотримання прав людини й основних свобод;
· скликати міжнародні конференції і складати для подання Генеральній Асамблеї проекти конвенцій з питань, що входять до її компетенції;
· вести переговори зі спеціалізованими установами відносно угод, що визначають їхні взаємини з ООН;
· погоджувати діяльність спеціалізованих установ шляхом консультацій з ними і винесення рекомендацій таким установам, а також шляхом винесення рекомендацій Генеральній Асамблеї і членам Організації Об'єднаних Націй;
· надавати послуги, схвалені Генеральною Асамблеєю, членам Організації Об'єднаних Націй, а також спеціалізованим установам на прохання останніх;
· консультуватися з відповідними неурядовими організаціями з питань, що входять до компетенції Ради.
Рада з Опіки
При створенні міжнародної системи опіки, згідно зі Статутом ООН, у якості одного з головних органів ООН була заснована Рада з Опіки, на яку покладено завдання спостереження за управлінням підопічними територіями, що підпадають під систему опіки. Головна мета системи полягала у сприянні покращенню положення населення підопічних територій і їхньому прогресивному розвитку в напрямку до самоврядування або незалежності. Рада з Опіки складається з п'ятих постійних членів РБ ООН - Китаю, Російської Федерації, Сполученого Королівства, Сполучених Штатів Америки і Франції.
Рада з Опіки призупинила свою роботу 1 листопада 1994 року після того, як остання з підопічних територій ООН, Палау, набула 1 жовтня 1994 року незалежності. Шляхом резолюції, прийнятої 25 травня1994 року, Рада внесла у свої правила процедури поправки, що передбачають відміну зобов'язання про проведення щорічних засідань, і погодилася збиратися за у випадку необхідності за своїм рішенням або рішенням свого Голови, або на прохання більшості своїх членів чи Генеральної Асамблеї, або Ради Безпеки.
Міжнародний Суд
Міжнародний Суд є головним судовим органом Організації Об'єднаних Націй. Місцем знаходження Суду є Палац Націй у Гаазі (Нідерланди).
Суд почав працювати у 1946 році, замінивши собою Постійну Палату Міжнародного Правосуддя, що працювала у Палаці Націй з 1922 року. Він діє відповідно до Статуту, який є невід'ємною частиною Статуту ООН.
Функції Суду
На Суд покладена подвійна функція: вирішення у відповідності з міжнародним правом юридичних суперечок, переданих на його розгляд державами, і винесення консультативних заключень з юридичних питань, переданих йому належним чином уповноваженими на те міжнародними органами й установами.
Склад
Суд складається з 15 суддів, які обираються на дев'ятирічний термін повноважень Генеральною Асамблеєю і Радою Безпеки ООН, що засідають незалежно одна від іншої. У його складі не може бути двоє громадян однієї держави. Кожні три року проводяться вибори третини суддів, але вибуваючі судді можуть бути переобрані. Члени Суду є не представниками своїх урядів, а незалежними суддями.
Судді повинні задовольняти вимоги, що висуваються в їхніх країнах для призначення на вищі судові посади, або вони повинні бути юристами з визнаним авторитетом в області міжнародного права. Склад Суду також повинен забезпечити представництво найголовніших форм цивілізації і основних правових систем світу.
Коли Суд не залучає до розгляду суперечки суддю, який перебуває у громадянстві держави-учасника цієї суперечки, то ця держава може призначити для розгляду цієї справи іншу особу в якості судді ad hoc.
У нинішній час до складу суду входять:
Голова Стівен М. Швебель (США), Віце-голова Кристофер Г. Вірамантрі (Шрі-Ланка), судді Сігеру Ода (Японія), Мухамед Беджауї (Алжир), Жільбер Гійом (Франція), Раймон Рандзева (Мадагаскар), Геза Херцег (Угорщина), Ші Цзієн (Китай), Карл-Август Флайшхауер (Німеччина), Абдул Г. Корома (Сьєрра-Леоне), Владлен С. Верещетин (Російська Федерація), Розалін Хіггінс (Сполучене Королівство), Гонсало Парра-Арангурен (Венесуела), Пітер Койманс (Нідерланди), Франсіско Резек (Бразилія).
Секретаріат
Секретаріат - це міжнародний персонал, що працює в установах по усьому світу і виконує різноманітну повсякденну роботу Організації. Він обслуговує також інші головні органи ООН і здійснює прийняті ними програми та політичні настанови. На чолі Секретаріату стоїть Генеральний секретар, який призначається Генеральною Асамблеєю за рекомендацією Ради Безпеки терміном на 5 років з можливістю переобрання на новий термін.
Обов'язки, що виконуються Секретаріатом, настільки ж різноманітні, як і проблеми, якими займається ООН, - від керівництва миротворчими операціями до посередництва у міжнародних суперечках, від підготовки оглядів економічних і соціальних тенденцій та проблем до підготовки досліджень з прав людини і стійкому розвитку. Крім того, персонал Секретаріату орієнтує й інформує світові засоби інформації про роботу ООН; організує міжнародні конференції з проблем світового значення; стежить за виконанням рішень органів Організації Об'єднаних Націй і здійснює переклад виступів і документів на офіційні мови Організації.
У нинішній час персонал Секретаріату складають близько 8600 жінок і чоловіків зі 170 країн, оплачуваних з регулярного бюджету. Являючись міжнародними цивільними службовцями, вони і Генеральний секретар відповідають за свої дії тільки перед Організацією Об'єднаних Націй і складають присягу, беручи зобов'язання не запитувати і не одержувати вказівки від будь-якого уряду або влади, сторонньої для Організації. Згідно зі статутом, кожна держава-член зобов'язується поважати строго міжнародний характер обов'язків Генерального секретаря і персоналу, а також утримуватися від неприйнятного впливу.
Центральні установи ООН розміщені у Нью-Йорку, однак Організація підтримує значну присутність у Женеві, Відню і Найробі.

 
 

Цікаве

Загрузка...