WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Сучасні політичні процеси в Україні та участь у них молоді - Реферат

Сучасні політичні процеси в Україні та участь у них молоді - Реферат

попередні чотирнадцять років. Підкова і справді виявилась щасливішою від тризуба, а помаранчевий колір об'єднав Україну значно міцніше від жовто-синього. Тоді молодь була і рушійною силою, і передовим загоном, і основною армією, котра змусила здатися радянську владу. Сьогодні молодь - як їй, зрештою, і належить - є найбільш мобільним, найбільш енергійним ядром помаранчевої революції. Але ядром, яке з усіх боків оточують і підтримують представники старших поколінь - і люди зрілого віку, і пенсіонери, і зовсім старенькі люди. Молодь має на кого спертися. Молодь має, кому передати свій заряд надзвичайно потужноїдуховної енергії. Молодь має, в кого взяти досвід, до кого звернутися по пораду, яка не обернеться зрадою, не обернеться банальним використанням молодих в якості брутального інструменту досягнення певних політичних та економічних цілей. Значить, молодь переможе, переможе разом з усім народом, бо сама по собі вона, як показав історичний досвід, не витягне на своїх плечах всю країну і всю націю. А разом ми здобуваємо перемогу за перемогою.
Сьогодні багато говорять про використання молоді як інструмента. Про це неодноразово говорили, і продовжують говорити, представники провладного табору. Вони демонстративно обурюються за молодь і закликають Президента Ющенка і його прибічників "відпустити дітей". Чи справді молоддю справді маніпулюють, їй навіюють радикальні думки й емоції, що апелюють до юнацького максималізму, але аж ніяк не відповідають власним переконанням молодих?
Дійсно, молодь навіює свої позитивні емоції, передає свої думки поміркованішим старшим поколінням, а не навпаки. Це молодь не в змозі утриматись від рішучих кроків і заяв у відповідь на цинічне маніпулювання владою правом громадян на визначення долі своєї держави. Старші люди якраз схильні почекати, чи не владнається все по ходу справи, вони схильні до переговорів, компромісів і домовленостей у найскладніших ситуаціях. І для того, аби зміцнити в них думку про необхідність зайняти більш визначену позицію, аби зродити в них рішучість вийти і заявити про свою незгоду з тими речами, що робляться владою, потрібна молодь. Саме ці "діти" точно знають, яку країну вони хочуть бачити. І вони знають, чого вони не терпітимуть у жодному випадку. Цією впевненістю вони діляться з поколінням батьків, вчителів - додаючи яскравості у їхнє життя. Додаючи помаранчевих кольорів. Це почесна функція молоді у здоровому суспільстві - яким відтепер буде і Україна.
Зараз я інколи задаю собі питання - чи може справді молодь вже зробила свою справу і може спокійно розходитися по аудиторіях із почуттям виконаного обов'язку? Україна вийшла на майдани, область за областю приєднуються до народного Президента - за що ще боротися, що ще робити, кого і на що надихати? Проте одразу ж відповідаю - справа молодих не закінчується ніколи. У суспільстві завжди є що міняти, тим більше у здоровому суспільстві - адже змінюються обставини, змінюються люди, виникають кращі рішення. Тож у молоді буде справа навіть за Президента Ющенка. Доки суспільство розвивається, доки країна зростає - економічно, політично, духовно - їй потрібен цей молодий помаранчевий імпульс. Інша справа, що за нормального президента, за чесної влади жодна молодіжна ініціатива не пропаде дарма, не буде похована у бюрократичному болоті, не стане джерелом розчарування й соціальної апатії. Тоді молодь не битиметься лобом у стіну влади, намагаючись її проломити, а лише із юнацьким запалом "підпихуватиме" суспільство і державну машину в боки, аби вони не затримувались на одному, нехай і доброму, місці, і рухались у напрямку соціального прогресу. Тож, якщо молоді не розходяться - вірте їм, їм видніше, вони точно знають, коли їм є що робити.
Тепер щодо так званого розподілу України за віссю Схід-Захід чи Ющенко-Янукович. Розколу не існує. Існує просто порожнеча, передусім порожнеча інформаційна. І найкращий метод її усунення, як це не парадоксально, якраз той, що його використовують біло-блакитні - привозити щонайбільше людей, молоді до Києва. Та навіть якщо довозять до Київської області, цього достатньо для прориву інформаційної блокади, для знищення деструктивних міфів і заповнення порожнечі. Ми ж маємо зважати, що на Сході України немає жодних джерел відомостей про те, що насправді відбувається в країні, чим дихає столиця, за що виступає опозиція в парламенті. Люди просто не знають нічого, крім тієї бурди, якою їх годує місцева влада. Годує місяцями, роками, не гребуючи найбруднішими методами. І, не маючи альтернативи, люди починають вірити у ту маячню - не після десятого, то після сотого разу. От після цього і довіряй східній мудрості "скільки не кажи "халва", у роті солодко не стане". Стане чи ні, але людина починає сумніватись у собі: якщо, здавалось би, розумні люди стільки разів повторюють, то може так воно і є, а вона сама просто не розуміє чогось? Людині потрібна підтримка. Впевненість, що повторювана недолуга офіційна версія є не єдиним трактуванням подій. Це мешканці Сходу і отримують, прибуваючи в Київ - і молоді, і старші люди. Помаранчеві настрої пробирають їх дуже швидко! І помаранчева дійсність заповнює порожнечу, котру біло-блакитні видавали за "лінію розколу".
Отже, соціологія молоді є важливою складовою як соціологічного знання, так і елементом державної молодіжної політики. Вона повинна забезпечувати цю політику та її реалізацію через вироблення диференційованих стратегій соціалізації та адаптації молодого покоління. Але для цього вона сама повинна внутрішньо оновитися, переглянути свої вихідні засади і принципові настанови.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Бебик В.М., Головатий М.Ф., Ребкало В.А. Політична культура сучасної молоді. - К.: 1996.
2. Головатий М.Ф., Цибульник B.C. Проблеми молодіжної політики \ Філософська і соціологічна думка. - 1992, - №4.
3. Иконникова С.Н. Социология о молодежи. - Л.: 1999.
4. Молодежная политика: Опыт, проблемы, перспективы \ Материалы международной научно-практической конференции (в 2 ч.), К.: 1992.
5. Молодь України: Стан, проблеми, шляхи розв'язання. - К.: 1995.
6. Проблеми соціального захисту молоді в умовах зміни соціально-економічних відносин \ Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, К.: 1993.
7. Черниш Н.Й. Суспільна свідомість молоді. - Львів, 1990.
8. Черниш Н.Й. Соціологія молоді: Конспект лекції, К.: 2000.

 
 

Цікаве

Загрузка...