WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Інтернет та його професійне використання - Реферат

Інтернет та його професійне використання - Реферат

HTML-редакторів і конвертерів тексту, що дозволяють створювати нові Web-сторінки
Через кілька років ми будемо свідками швидкого розвитку Web. Проте Web стане ще більш складною для деяких видів інформаційного пошуку. Потрібно зазначити, що хоча досягнено значний прогрес у стандартизації й упорядкуванні Web-даних, ще не до кінця зрозуміло, як ними користатися. Адже, навіть, якщо існують правила користування каталогом Web-даних, та не виходить, щоб вони підтримувалися на всіх Web-серверах.
Майбутнє Web також пов'язано зі збільшенням швидкості передачі даних в Інтернет, тому що Web нерозривно зв'язаний з Інтернет.
Інтерактивні послуги Інтернету
Internet є зручним засобом для обміну користувачів різноманітною інформацією: графічною, текстовою, звуковою в реальному часі, саме на цьому базуються поширені інтерактивні послуги в Internet, які можна використовувати для комунікації з колегами, співробітниками. Зупинимося детальніше на них.
Електронна пошта, E-mail - найдавніший і найпоширеніший у глобальній мережі сервіс. Сьогодні мільйони людей користуються нею як зручним засобом листування. Основна перевага її порівняно із звичайною поштою полягає у миттєвості пересилання листів, на що в середньому затрачається до 5 хв.
Телеконференції - найбільш поширений засіб Internet для спілкування фахівців у певній галузі, людей зацікавлених одною тематикою. Телеконференції зародились в 1979 році як спосіб обговорення студентами даних досліджень, думок, новин із різних сфер. Зараз телеконференції чи групи новин стали популярною частиною Internet, які об'єднують мільйони користувачів, які розглядають їх як основний засію пошуку інформації. Група новин - це конференція для обговорення певної теми, яка проводиться не в режимі реального часу а шляхом відправлення повідомлень на сервери новин.
Окремі телеконференції відображають спрямованість мережі: академічні мережі підтримують наукові конференції і дошки оголошень з інформацією наукового характеру, яка може бути актуальною для фахівця-політолога; комерційні мережі надають інформацію, цікаву для бізнесменів тощо. В Іnternet існує кілька десятків тисяч телеконференцій. В тематиці такої великої їх кількості можна орієнтуватися лише на основі загальноприйнятих правил укладання їх назв. Назви телеконференцій мають ієрархічну структуру і складаються з декількох слів, відокремлених крапками. Наприклад у всесвітній системі телеконференцій Usenet для політолога будуть практичними такі ієрархії: sci - наукові новини, soc - обговорення соціальних питань, talk - обговорення дискусійних запитань.
Internet пейджинг - Інтернет-сервіс для інтерактивного спілкування в мережі, який є альтернативою електронній пошті, недолік якої полягає у тому що абонент ніколи не знає коли до нього надійшло повідомлення. Інтернет-пейджери - це спеціальні програми, завдяки їм відбувається безпосереднє спілкування у мережі. Інформація, яка прийшла на комп'ютер відразу активізує Інтернет-пейджер і він повідомляє про неї. Внісши до списку колег та партнерів і натиснувши режим on-line в програмі можна дізнатися хто з останніх перебуває на зв'язку. Досить популярні Інтернет-пейджери на сьогодні - Odigo, ICQ. Зручність роботи у мережі Internet беззаперечна. Виконувати свою роботу, розробляти дослідження можна не відходячи від робочого місця, оскільки за допомогою Internet можна одержати доступ до найбільших світових електронних бібліотек, дослідницьких центрів, порадитися з колегами, відслідковувати інформацію та точки зору її викладу у різних ЗМІ, здійснювати аналіз останньої. Недолік - це те що за висвітлену інформацію ніхто не відповідає, таким чином в мережі часто спостерігаються необґрунтовані наклепи, брудна брехня, чорні PR технології з боку окремих політиків, кінцева мета яких одна - доступ до влади в державному управлінні та гарантія недоторканності.
Програми докачки файлів
Часто при роботі в Internet зв'язок буває дуже поганий, час від часу обривається. Коли під час таких неприємних випадків ми скачуємо на комп'ютер певні файли, вони, не закачавшись повністю, втрачаються і потрібно розпочинати все знову. Це забирає лишній час та гроші. На сьогодні існують дуже зручні програми, які дозволяють значно пришвидшити час закачування файлів, докачувати фрагменти документів, які були повністю закачані через обірванця зв'язку. Найбільш продуктивні та функціональні з моєї точки зору - Flash Get та Freshdownload. У них можна задавати різні функції, які не обмежуються лише описаними. Дані утиліти невеликі за розміром і можуть значно спростити роботу.
Пошук інформації у Internet
Пошук потрібної інформації у мережі Internet забезпечується за допомогою пошукових систем - потужних комп'ютерів-серверів, на яких зберігаються мільйони проіндексованих веб-сторінок. Пошук на різних пошукових системах здійснюється по-різному. Це в першу чергу залежить від встановлених принципів та алгоритмів пошуку на конкретному сервері. Одні машини здійснюють певну ієрархію за важливість знайденої інформації від першої до останньої сторінки, висвітлюючи їх на моніторі; використовують оператори для уточнення чи розширення пошуку. Інші - малопотужні не забезпечують ніяких додаткових функцій. Інший критерій класифікації пошукових систем час здійснення пошуку. Всі потужні пошукові системи забезпечують використання операторів - спеціальних англійських фраз, які вставляються між словами. Оператор OR дозволяє шукати слова чи фрази на вибір, коли нам потрібне нестроге їх співпадання у документі . Інший оператор AND виконує функцію обов'язкового пошуку кількох слів поряд, чи в одному документі. Для пошуку цілої фрази так як вона введена, слід ставити лапки з двох сторін. Також існує функція шукати в знайденому, за її допомогою можна звузити пошук та відібрати в знайденій сукупності матеріалу лише найважливіше. Найбільш симпатизуючі мені пошукові системи, українські: Google.com.ua, Search.com.ua, Meta-ukraine.com, Meta.ua; російські: Aport.ru, Yandex.ru; англійськомовні: Altavista.com, Yahoo.com.
Створення власного сайту
Дуже корисним у політологічних дослідженнях може бути створення власного сайту та його розкрутка. Коли даний сайт стане відомим та цікавим для різних верств, там можна буде розміщати різноманітні анкетні опитування для досліджень. Єдиний недолік при цьому - обмеженість вибірки лише тими хто має доступ до Інтернету. Так практично майже неможливо опитати сільське населення, доступ якого до всесвітньої мережі становить приблизно 3% від усіх користувачів Інтернету в Україні. Також важко буде опитати пенсіонерів, які малознайомі з сучасними технологіями.
На сайті можна розміщувати результативласних досліджень, таким чином інтерпретуючи їх широкій аудиторії. Проте можливість практичного використання сайту у певних цілях ставить умову ставить умови його цікавості, об'єктивності викладених даних, зручності для користувача. Сайт повинен містити теплу, психологічно ненапружуючу гаму кольорів, зручну ієрархію, привабливі заголовки. Головна сторінка не повинна вміщувати велику кількість тексту та реклами і водночас бути значною мірою інформативною.

 
 

Цікаве

Загрузка...