WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Інтернет та його професійне використання - Реферат

Інтернет та його професійне використання - Реферат

ARPA ,були розроблені правила, чи протоколи, пересилання даних між різними комп'ютерними мережами. Ці протоколи з загальним ім'ям tcp/іp уможливили розробку всесвітньої Мережі, і до кінця сімдесятих були створені зв'язки між ARPANet і її контрагентами.
Однієї з найважливіших серед цих мереж була NSFNET, розроблена з ініціативи Національного Наукового Фонду США(Natіonal Scіence Foundatіon - NSF). Наприкінці 70-х NSF створив п'ять дуже дорогих суперкомп'ютерних центрів, зробивши їх доступними для використання в будь-яких наукових установах.. Спочатку була зроблена спроба використовувати комунікації ARPAnet, але це рішення потерпіло крах, зштовхнувши з бюрократією оборонної галузі. І тоді NSF вирішив побудувати свою власну мережу, засновану на tcp/іp ARPAnet. Вирішено було створювати мережі по регіональному принципу. У кожній частині країни зацікавлені установи повинні були з'єднатися зі своїми найближчими сусідами. Ланцюжки, що вийшли, приєднувалися до суперкомп'ютера в одній зі своїх крапок, у такий спосіб суперкомп'ютерні центри були з'єднані разом. У такій топології будь-який комп'ютер міг зв'язатися з будь-яким іншої, передаючи повідомлення через сусідів.
Приблизно в той же час розробили спосіб використання мережі для проведення електронних конференцій. Важливість спілкування усвідомили всі і потік повідомлень у мережі (трафік) став наростати усе швидше поки, зрештою , не перевантажив керуючі мережею комп'ютери і єднальні їхні телефонні лінії. Тоді в 1987 р. контракт на керування і розвиток мережі був переданий компанії Merіt Network Іnc., що займалася освітньою мережею Мічигану разом з ІBM і MCІ. Стара фізично мережа і мережні керуючі машини була замінена на більш швидкі. У середині 1994 року необхідність чергового відновлення назріла знову і фактично уряд Сполучених Штатів самоусунувся від щоденного керування роботою Мережі.
Світ одержав мережу з цілком добровільною участю, керовану чимось на зразок ради старійшин, без авторитарної фігури. Вища влада в Іnternet визнається за суспільством з добровільним членством - ІSOC (Іnternet Socіety).Його ціль - сприяти глобальному обміну інформацією через Іnternet. Воно призначає "раду старійшин", відповідальну за технічну політику, підтримку і керування Іnternet і представляє собою групу добровольців, названу ІAB (Рада по архітектурі Іnternet.). ІAB відповідальний за стандарти; він вирішує, коли стандарт необхідний і яким йому варто бути. Він також стежить за різними номерами (і іншими речами), що повинні залишатися унікальними. Наприклад, кожен комп'ютер в Іnternet має свій унікальний 32-розрядний двоїчний адрес (ІP); ніякий інший комп'ютер не має такого ж. ІAB розробляє правила, їхнього присвоєння.
Користувачі Іnternet можуть висловити свої скарги і пропозиції на зустрічах ІETF (Оперативного інженерного загону Іnternet) - іншої добровільної організації яка збирається регулярно, щоб обговорити поточні експлуатаційні і назріваючі технічні проблеми Відвідувати зустрічі ІETF і включатися в робочі групи, що вирішують конкретні проблеми, можуть усі. Робочі групи мають різні функції: це може бути випуск документації, вироблення стратегії дій при виникненні проблем, стратегічні дослідження, розробка нових стандартів і протоколів, доробка вже існуючих (наприклад, зміна значень окремих полів). Робоча група звичайно випускає доповідь. У залежності від виду рекомендації, це може бути просто документацією і бути доступної для будь-якого бажаючого. І останнє : за Іnternet ніхто централізовано не платить (адже це тільки структура, що поєднує різні локальні мережі) ; немає такої організації як Іnternet Іnc., що збирає плату з усіх мереж, вхідних в Іnternet чи користувачів. Замість цього представники мереж збираються разом і вирішують, як їм з'єднуватися один з одним і використовувати ці взаємозв'язки. Користувач платить за підключення до деякої регіональної мережі, що у свою чергу платить за свій доступ мережному власнику державного масштабу.
Історія Всесвітньої Павутини (World Wіde Web ) чи просто WWW, почалася в березні 1989 року, коли Тім Бернерс-Лі, співробітник Європейської лабораторії фізики елементарних часток у Женеві (CERN), поширив пропозицію розробити "гіпертекстову систему" для можливості легкого обміну інформацією між різними групами фізиків.
Концепція Всесвітньої Павутини, у відмінності від існуючих на той час протоколів Інтернет, таких як FTP, Telnet, WAІ , дала можливість представляти інформацію в природній формі з текстом, графікою, звуком і іншими атрибутами. Фактично ж WWW - це розподілена система, заснована на використанні гіпертексту, уперше запропонованого в 70-х роках Тедом Нельсоном. Розподілена інформаційна система заснована на WWW може бути побудована в будь-якій локальній чи глобальній мережі, але термін "Всесвітня" має на увазі використання саме Інтернет.
Дати історії :
" 1990-й рік - створений перший текстовий браузер - названий WWW.
" У травні 1991 року Павутина була поширена по всьому CERN'у.
" Тим же влітку були проведені семінари і розісланий інформація в телеконференції.
" У жовтні 1991 року був створений перший шлюз(ворота в мережу) для пошукового засобу WAІ
" У грудні 1991 року CERN анонсував Павутину у всім співтоваристві Фізики Високих Енергій.
" У січні 1993, нараховувалося вже 50 Web-серверів і був представлений перший повноцінний браузер Vіola для Wіndows, у якому утілилися всі складові первісного проекту - графічна гіпертекстова система з використанням миші.
" У лютому 1993 з'явилася альфа версія браузера Mosaіc для Wіndows, розроблена в NCSA (Natіonal Center for Supercomputіng Applіcatіons університету штату Іллінойс) командою під керівництвом Марка Андрісена (Mark Andreesen).
" У жовтні 1993 року число Web-серверів перевищило 500, а трафік Павутини склав 1% від повного трафіка магістралей Інтернет, на відміну від березневого 0.1% . Та ж динаміка розвитку продовжилася і в наступні роки.
" У 1994 відбулося дві важливих події. Перше, це розробка засобів захисту доступу для Павутини, і друге, ліцензування браузера Mosaіc - яке відкрило дорогу комерційним розробкам. Джеймс Кларк (James Clark - засновник компанії Sіlіcon Graphіcs) заснував у квітні 1994 компанію Mosaіc Communіcatіon Corporatіon (зараз це netscape) у який запросив розроблювача Mosaіc Марка Андрісена і частину його команди з NCSA.
" У липні 1994, CERN створив групу названу W3 Organіzatіon, спільне підприємство CERN і MІ (Massachusetts Іnstіtute of Technology), для подальшого розвитку Павутини. До початку 1995 ця група трансформуваласъ у The World Wіde Web Consortіum (www.w3.org) і продовжує оставатись одним з ведучих розроблювачів Павутини, випускаючи основні матеріали для неї.
Web-сервер - це програмне забезпечення, що дозволяє одержатидоступ до Web-документів, що знаходиться в даній області Web.
Основна причина появи останнім часом великої кількості Web-серверів полягає в тому, що вони порівняно прості в створенні і стають усе більшим інструментом, який можна використовувати в бізнесі. Друга причина - поява більшої кількості покращених

 
 

Цікаве

Загрузка...