WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Діалог Україна-Європейський Союз: минуле, сучасне, майбутнє - Реферат

Діалог Україна-Європейський Союз: минуле, сучасне, майбутнє - Реферат

важливого документу для України, в разі використання всіх сприятливих положень Угоди про партнерство та співробітництво з ЄС та дотримання обраного курсу зовнішньої політики, відкривається перспектива асоційованого партнера ЄС в майбутньому. В тому ж 1994 році ЄС прийняв ще один важливий документ: "Спільна позиція щодо України", який визначив основні напрямки взаємодії Євросоюзу із нашою країною.
20 грудня 1996 року "План дій ЄС стосовно України" був прийнятий в Брюсселі. Згідно цього Плану - Україна до 1999 року отримала 700 млн. $ US. Євросоюз пообіцяв також додаткові кошти назакриття ЧАЕС.
В березні 1997 у Києві був відкритий Документаційний Центр ЄС. Одне із завдань цього Центру сприяти реформуванню українського законодавства відповідно до європейських стандартів. Одним із прикладів є впровадження в дію Постанови Кабміну України. Таким чином вже можна відчути "присутність" ЄС в нашій державі.
5 вересня 1997 року у Києві відбувся Перший Саміт Україна - ЄС, на якому дві сторони підтвердили свої наміри щодо подальшої співпраці та наголосили на якнайшвидшій ратифікації УПС між Україною та Євросоюзом.
Як вже зазначалось вище, із 1 березня 1998 року почала діяти Угода про партнерство України з ЄС, що вивела взаємовідносини двох сторін на якісно новий щабель і відкрила Україні перспективу асоційованого членства в ЄС.
Без сумніву, Європа готова до співпраці із Україною. Водночас і Україна баче своє майбутнє в об'єднаній Європі. І як влучно зазначив Міністр закордонних справ України Б.Тарасюк "В тій Європі, в яку Україна активно інтегрується і знаходить у цьому підтримку і розуміння." Україна для ЄС виступає стратегічним партнером, перш за все внаслідок спільних сфер інтересів: безпека та мир на континенті, економічна співпраця, культурні зв'язки та ін. Про це свідчать проаналізовані конструктивні кроки двосторонньої співпраці.
Які ж можливі подальші кроки України на шляху інтеграції до європейських структур?
Перший варіант. Поглиблення співпраці відповідно до Угоди про партнерство та співробітництво з ЄС, використовуючи її економічні положення та створення зони вільної торгівлі Україна - ЄС вже в 1999/2000 рр. За підтримки Брюсселя, вступ України в СОТ. Цей варіант має всі підстави для успішного втілення в життя лише з однією умовою: Україна подолає економічний спад і досягне стабілізції своєї економіки, водночас, продовжуючи курс реформ.
Другий варіант. Тісна співпраця України з ЄС в галузі зовнішньої політики, повноправна участь в ОБСЄ, РЄ, ЦЄІ і взаємодія із НАТО, ЗЄС та іншими європейськими структурами, сприятиме цілком реальним можливостям України отримати статус асоціативного партнера ЄС. В разі підйому своєї економіки, це "часткове асоційоване членство в ЄС у полічній сфері" Україна здатна перетворити на повноцінне.
Третій варіант. Цей варіант спирається на негативні тенденції в розвитку Української держави. Внаслідок нестабільності та соціальних протиріч ще протягом 5-10 років ЄС втратить інтерес до підтримки України. Держава, яка є неконкурентноспроможною на європейському та світовому ринках, держава-споживач застарілої техніки та неякісних товарів, держава із низьким життєвим рівнем населення і мінімальним рівнем свободи особистості не зможе бути рівним партнером Євросоюзу. Така держава врешті-решт перетвориться на сировинний придаток для розвинутих країн та джерело дешевої робочої сили. Будемо сподіватися, що цей сценарій, не дивлячись на реалії його втілення, ніколи не спіткає Україну, а тільки залишиться на папері.
Запропоновані варіанти можливих взаємовідносин України з ЄС можути мати своє продовження. Кожен з них більшою мірою залежить від самої України, ніж від країн ЄС.
Хотілось би сподіватись, що слова Президента Л. Кучми, з виступу на засіданні Асамблеї ЗЄС в 1996 про те, що "... питання інтеграції України в європейські структури не є питанням вибору, а це тільки питання часу" стануть реальністю вже в найближчому майбутньому. Процес пішов…
Отже, розгянувши найважливіші аспекти Діалогу Україна - ЄС: 1991 -1999, слід зазначити, що не дивлячись на значні проблеми і недоліки двосторонніх відносин, можна зробити висновок, що досягнуто вже багато. Водночас, в першу чергу Україні слід багато ще попрацювати для вирішення своїх внутрішніх проблем, продовження курсу реформ і подальшої інтеграції в Європу.
Подальші темпи процесу інтеграції України до європейських структур в руках народу України, його бажанні та праці.
С.М. Костюк. Черновицкий государственный университет. Диалог Украина - Европейский Союз: прошлое, настоящее, будущее. В статье автор рассматривает актуальные аспекты взаимоотношений Украины с Европейским Союзом с 1991 по 1999 гг., анализирует достижения и проблемы сотрудничества, а также наводит возможные сценарии будущих шагов Украины на пути интеграции в Европейские структуры.
Автор: __________________ здобувач кафедри політології та
соціології ісоричного факультету
ЧДУ С.М. Костюк
Науковий керівник: ___________________ зав. кафедрою політології та
соціології історичного факультету
ЧДУ С.С. Троян
Література
Вектори української дипломатії // Політика і час. - Київ, 1995.-
№10. - с. 3-9.
Горбулін В. Сценарії наближення україни та Польщі до
Європейського Союзу мають багато складових // Урядовий
кур'єр. - 24 травня 1997р. - с.2.
Ігрошкін Г. Об'єднана Європа: що там нас чекає // Політика і час. - 1995. - №7 - с.3-10.
4. Євангелос С. До ЄС не так далеко, якщо прискорити ходу // Віче. -
Київ, 1996.- № 12.-с.102-111.
5. Круглашов А.М. Україна та Європейський Союз: ностальгія за майбутністю // Політичні студії. - Чернівці, 1997. - с.40-49.
6. Кучма Л.Д. Нова архітектура в Европі неможлива без України // Політика і час. - 1996. - №7. - с.3-7.
7. Кучма Л.Д. Україна на шляху до Європи // Політика і час. - 1995. - №7. - с.3-6.
8. Opinion on EC relations with the countries of Сentral and Eastern Europe // OJ. - 1991. - 339/44-64. - Brussels.
9. Proposal for a Council and Comission Decision at the Сonclusion of the Partnership and Сooperation Agreement between the European Commities and their Member States of the One Part, and Ukraine, of the Other Part. - COM (94). - 226final. - Brussels.
10. Якемчук Р. Україна і Європейський Союз // Сучасність.-1997.- №10. - с.95 - 99.

 
 

Цікаве

Загрузка...