WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Феномен української політики - Юлія Тимошенко - Реферат

Феномен української політики - Юлія Тимошенко - Реферат

виробничої діяльності Юлія Володимирівна просто вивчила напрацювання Пінчука. Після цього відмовилася від його компанії. В цьому розумінні вона - достойна учениця Лазаренка". Цю ж версію повторює газета "Свобода".
У листопаді 1995 року на базі КУБ утворюється закрите акціонерне товариство промислово-фінансова корпорація "Єдині енергетичні системи України". Щоправда, за місяць до утворення ЄЕСУ, 18 жовтня 1995 року, Тверська філія Московської реєстраційної палати реєструє закрите акціонерне товариство "Об'єднана енергія", директором якого значиться Тимошенко Ю.В. Не варто забувати, що у Росії саме ставала на ноги компанія "Єдині енергетичні системи Росії", очолювана А.Чубайсом. Дивним чином піки активності Ю.Тимошенко співпадають з посиленням становища А.Чубайса у Росії. Хоча, цілком можливо, це - лише збіг обставин.
При створенні ЄЕСУ ми бачимо тих же осіб, які творили КУБ. Тобто директора ТОВ "Хімнафт" О.Гравця та директора ЗАТ "Об'єднана енергія" Юлію Тимошенко. А ось закордонний партнер змінюється - тепер вже фігурує нова структура - "United Energy International Ltd." в особі директора А.Еркюмент. Саме останній структурі належить 85% акцій ЄЕСУ.
Основним напрямом діяльності ЄЕСУ у 1996 - 1997 роках було постачання газу в Донецьку, Дніпропетровську, Черкаську, Сумську, Полтавську, Кіровоградську та Миколаївську області, а також співпраця з РАТ "Газпром" і АТ "Укргазпром" у питаннях здійснення взаєморозрахунків за транспортування газу іноземним споживачам через територію України.
До складу ЄЕСУ увійшли (як говорилося у рекламному буклеті) 20 промислових і комерційних структур, науково-дослідні інститути, венчурні фірми, авіакомпанія "ЄЕС-авіа", два банки - "Південкомбанк" та "Слов'янський". У корпорації працювали близько тисячі співробітників, середній вік яких становив 45 років. Геннадій Тимошенко зі сторінок того ж рекламного буклету заявляв: "Ідеологія ЄЕСУ - це ідеологія прагматиків-патріотів, переконаних прибічників ринкових реформ, що намагаються створити в Україні суспільство забезпечених людей за нормами, прийнятими в усьому цивілізованому світі, що на ділі реалізують головне гасло корпорації - "З енергією і вірою відродимо Україну!"
Генеральним директором ЄЕСУ стала 36-річна Юлія Тимошенко.
"Хресним батьком" нової компанії став Павло Лазаренко - людина, яка у час створення КУБ-у була секретарем Дніпропетровського обкому партії з питань АПК, а згодом - представником Президента України в області. Перейшовши на роботу до Києва, Лазаренко не забув про Юлію Тимошенко і надав новоствореній компанії ЄЕСУ режим найбільшого сприяння. До початку 1997 року (пік владних можливостей Лазаренка) компанія контролювала 25% української економіки. Газета "Известия" вважає ЄЕСУ своєрідною "державою в державі".
Основні ролі в корпорації відігравали двоє людей - Геннадій Тимошенко та Олександр Гравець. Юлія Тимошенко стала своєрідною "фішкою", обличчям, символом компанії. Проте дуже скоро тим, хто бажав бачити її у такій ролі, стало зрозуміло: ця жінка далеко піде і на роль "англійської королеви" не погодиться. Природні розум і краса, поєднані з міцною хваткою та з задатками блискучого політика і бізнес-вумен, показували: в Україні з'явився не аналог Єлизавети ІІ, а радше аналог Маргарет Тетчер (якщо вже повністю слідувати англійським паралелям).
Цікавим моментом є те, що до створення ЄЕСУ долучився також і тодішній прем'єр-міністр України Євген Марчук. "До Лазаренка мене підтримував Марчук", - зізнається згодом Юлія Володимирівна у інтерв'ю газеті "Сегодня". "Марчук, тоді прем'єр-міністр, таку позицію (щодо регіональних поставок газу - К.Б.) прийняв і схвалив. Прем'єри повинні робити ставки на тих, хто працює чесно і не провалює державну справу". Більше того, Лазаренко (судячи зі слів Юлії Тимошенко) відігравав у становленні компанії вторинну роль. Мовляв, спочатку компанія зародилася (очевидно, з відома і благословення Євгена Кириловича Марчука), а вже потім інтерес у ній побачив Павло Лазаренко. З цих слів випливає, що ЄЕСУ створювалася і розвивалася у середині 90-х років як проурядова енергетична структура, яка була потрібна будь-якому уряду. І якби не ЄЕСУ, то цю нішу зайняла би будь-яка інша компанія. Тим більше, що вже були прецеденти: попередницею ЄЕСУ у даній економічній ніші була корпорація "Республіка", очолювана І.Бакаєм та І.Шаровим. ЄЕСУ різко потіснила "Республіку" з ринку газу. Наступна п'ятирічка в енергетичній сфері України пройде під знаком протистояння цих двох кланів - згрубша клану Бакая та клану Тимошенко. Ці дві фігури блокуватимуться у якісь блоки, створюватимуть партії і фракції, відкрито випадатимуть один проти одного. За їхніми спинами стоятимуть впливові політики - часто з-поза меж України. Але про Тимошенко вже не забуватимуть. Вона стане однією з найпопулярніших жінок в Україні.
Виникає запитання: якщо ЄЕСУ розвивалася під теплим крильцем уряду, то чи міг не знати про її існування Президент? Тим більше, що справа йшла про зростання і зміцнення "дніпропетровського клану", до якого на той час належали і прем'єр-міністр, і Президент, і Міністр Кабінету Міністрів, і Секретар Ради національної безпеки і оборони, і Голова Служби безпеки України, і ще десятки інших чиновників. У бізнесі ж найуспішнішими представниками клану стали Лазаренко, Тимошенко та Тигипко. Нехай третій стояв дещо осторонь основних процесів, але ж Тимошенко і Лазаренко (з "примкнувшим к ним" Турчиновим) - це була неабияка фінансова сила.
Почалася справжня слава Юлії Тимошенко. З'являється злива статтей і відеоматеріалів. З'являється книга, присвячена Юлії Володимирівні. Їй присвячують колекцію одягу "Королева газу". Бобринецька спортивна команда "Новатор" перейменовується на "Юлія-Новатор". Водночас Юлія Тимошенко займається благодійною діяльністю та меценатством. Вона виділяє значні кошти на реставрацію храмів (причому не лише православних, а й, скажімо, монастиря оо.Василіан у Галичині). Вона підтримує ансамбль молодих скрипалів "Віоліно" (дійсно чудовий колектив!), спонсорує видання компакт-диску "Ми маємо шанс", вкладає гроші в проведення фестивалю "Крок назустріч"… Все це сприяє її популярності. Поступово Юлію Володимирівну розрізняють серед числа українських політиків не лише фахівці, а й звичайні бабусі у глухих українських селах. Юлія Тимошенко поступово перетворюється на секс-символ української політики та українського бізнесу. І справжнім апогеєм її слави у цей період стає вручення Юлії Володимирівні ордену Святої Великомучениці Варвари - високої нагороди Української православної церкви. З цим орденом Юлія Тимошенко з'являється на всіх офіційних заходах і на всіх офіційних портретах. Справедливості ради варто зазначити, що УПЦ МП нині штампує ордени і роздає їх надто активно, майже як Брежнєв у пам'ятні всім часи. Нещодавно у Дніпропетровську було нагороджено високими церковними нагородами не лише мера і губернатора, а й, наприклад, директора центрального ринку. Так що нагорода Юлії Володимирівни єрадше символічною, хоч її заслуги у

 
 

Цікаве

Загрузка...