WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Характеристика СДП(о)У. Її роль в політичних процесах України - Контрольна робота

Характеристика СДП(о)У. Її роль в політичних процесах України - Контрольна робота

останніх років були введені видатки на поетапне погашення заборгованості по знецінених грошових заощадженнях громадян в установах колишнього Ощадного банку СРСР, індексацію грошових заборгованостей по заробітній платі працівників бюджетних установ, виплати стипендій студентам, суттєве збільшення витрат на молодіжну політику, надання пільгових довгострокових державних кредитів молодим сім'ям на будівництво житла, індивідуальним сільським забудовникам.
Особливого значення у роботі фракції СДПУ(О) набули мовні питання. 28 листопада 2001 року в стінах Верховної Ради України відбулась процедура передачі понад 140 тисяч підписів від жителів різних регіонів України щодо прийняття демократичного закону про мови, який би враховував основні положення Європейської хартії регіональних мов і мов національних меншин.
На жаль, ініціатива фракції СДПУ(О) щодо невідкладного розгляду та прийняття зазначеного закону до закінчення повноважень нинішнього скликання Парламенту викликала спротив "правих" парламентських фракцій.
Зрозумілою і послідовною була наша позиція щодо ухвалення 25 жовтня 2001 року Верховною Радою України нової редакції Земельного кодексу України.
Символічним є те, що організація процедури голосування за прийняття Земельного кодексу України випала на долю об'єднаних соціал-демократів. Сьогодні жоден суб'єкт законодавчого процесу серед наших прибічників або опонентів не має сумніву про виключну роль об'єднаних соціал-демократів і особисто В.Медведчука, як головуючого на пленарному засіданні 25 жовтня 2001 року.
Разом з тим, на думку фахівців, в розвиток Земельного кодексу необхідно прийняти ще 35 законів, у тому числі про державний земельний кадастр, землеустрій, охорону земель, оцінку землі, іпотеку тощо.
Одним із суттєвих результатів роботи Верховної Ради України третього скликання є помітний внесок фракції СДПУ(О) у створення сучасної системи кодифікованих правових документів у найважливіших галузях законодавства. Чинним скликанням Парламенту ухвалено шість кодексів у нових редакціях: Кримінального, Бюджетного, Земельного, Сімейного, Цивільного, Господарського, що є реальним внеском депутатської фракції СДПУ(О) у здійснення широкомасштабної правової реформи в Україні.
Також, слід звернути увагу на провідну роль депутатської фракції СДПУ(О) щодо удосконалення цивільного та господарського законодавства.
Після виборів 2002 року була зареєстрована нова фракція СДПУ(О). До складу фракції ввійшов 31 народний депутат України.
Спираючись на програмні цілі партії, фракція прийняла найактивнішу участь у формуванні керівного складу парламенту. Представника фракції - народного депутата України О.Зінченка обрано Заступником Голови Верховної Ради України. Г.Руденко очолює Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи; А.Льовін став першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, транспорту і зв'язку, Б.Андресюк - першим заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки й оборони; М.Лісін - заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки; В.Воюш - заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету; Г.Суркіс - заступником Голови Комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму; В.Заплатинський - секретарем Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій; В.Мазуренко - секретарем Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності; Я.Сухий - секретарем Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці; В.Шепетін - секретарем Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності; В.Євдокимов - секретарем Комітету Верховної Ради України з питань правової політики; П.Кузьменко - секретарем Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики і підприємництва; І.Гайдош - секретарем Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Фракція делегувала своїх представників у 18 Комітетів Верховної Ради України та в Спеціальну контрольну комісію з питань приватизації.
На другій сесії Верховної Ради України четвертого скликання, що відбулась у період з 3 вересня 2002 р. по 17 січня 2003 р., було прийнято рішення щодо 390 проектів законів, в тому числі прийнято чи підтверджено 126 законів, схвалено в першому-другому читаннях 79 законопроектів.
Серед основних законодавчих актів, прийнятих впродовж другої сесії, слід виокремити Державний бюджет України на 2003 рік, нову редакцію Цивільного і Господарського кодексів України, а також прийняття в першому читанні Кримінально-виконавчого кодексу.
За ініціативою депутатської фракції СДПУ(О) внесено ряд законопроектів, спрямованих на вдосконалення законодавства у сфері соціального захисту певних категорій населення:
- проект Закону про державні гарантії соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
- проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (за участю Т.Прошкуратової) щодо фінансування позашкільних навчальних закладів.
Не відповідає реаліям сучасного життя чинне законодавство щодо соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей. Фракцією внесені законодавчі пропозиції щодо усунення деяких недоліків, що мають місце у цій сфері.
Фракцією внесено ряд законодавчих пропозицій щодо питань правової політики і державного будівництва. Зокрема, проект Закону про вибори народних депутатів України пропонує застосувати для виборів народних депутатів пропорційну систему з єдиним загальнодержавним виборчим округом, у якому партії і їх виборчі блоки висувають єдині виборчі списки кандидатів у народні депутати.
Всього за період роботи першої та другої сесій Верховної Ради України ІV скликання фракцією СДПУ(О) внесено 64 законопроекти.
ВИСНОВКИ
З вищенаведеного випливає, що СДП(о)У - реальна сила в Україні, яка спроможна змінювати життя українців у позитивному напрямку і робить певні кроки до цього.
Останні роки були роками енергійного, динамічного розвитку партії, набуття та підтвердження нею парламентського статусу, випробувань на зрілість та відповідальність, здатність запропонувати суспільству конкретні шляхи розвитку української державності та поліпшення добробуту народу.
СДПУ(О) має всі підстави стверджувати, що стала за цей часоднією із визначальних політичних складових українського суспільства.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Звіт СДП(о)У за 1998-2001 рр.
2. Крижанич І.М. Політичні партії і сили в Україні. - К., 2002.
3. Словник-довідник з політології. - К., 2001.
4. Політологія. Підручник для ВУЗів. - К., 2001.
5. Янкевич В.В. Особливості українського політичного життя.

 
 

Цікаве

Загрузка...