WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Характеристика СДП(о)У. Її роль в політичних процесах України - Контрольна робота

Характеристика СДП(о)У. Її роль в політичних процесах України - Контрольна робота

молодого покоління до політичного життя країни, підтримку ініціатив молоді, сприяння самореалізації творчих, соціальних і духовних інтересів молодих людей. Концепція була розроблена на основі пропозицій УСДМ, СКМ та інших молодіжних організацій, поданих до Національної програми молоді України на 2003-2008 рр., діючих законотворчих актів, основних принципів політичної Програми СДПУ(О).
Для ефективної реалізації концепції було створено Комісію з молодіжної політики СДПУ(О), яка координує співпрацю партії з молодіжними організаціями. Також на комісію покладено представницькі функції з питань молодіжної політики у взаємовідносинах з органами державної влади та іншими громадськими об'єднаннями. План заходів по реалізації Концепції молодіжної політики Соціал-демократичної партії України (об'єднаної) було розроблено, враховуючи пропозиції регіональних комітетів СДПУ(О) та молодіжних організацій, і затверджено на засіданні Політбюро СДПУ(О) 28 грудня 2002 року.
Після створення Комісії з молодіжної політики СДПУ(О) помітно активізувалась робота з молоддю.
Стратегічним партнером СДПУ(О) у сфері молодіжної політики залишається громадська організація "Українська соціал-демократична молодь" (УСДМ), яка функціонує на засадах прав людини, демократії, свободи, справедливості та солідарності.
Діяльність УСДМ є різноплановою. Зокрема у сфері поліпшення умов і гарантій для отримання молоддю освіти та сприяння творчому та інтелектуальному розвитку молодих людей реалізуються програми "Правовий всеобуч молоді", "Молодь за відповідальну владу в Україні", "Моя справа", "Книга з рідної оселі до рук знедолених дітей", "Молодий депутат", "Соціальний десант", "Тепла зима".
У сфері забезпечення зайнятості та розвитку підприємницької діяльності в містах Мукачеве, Одесі та Сімферополі створені молодіжні центри праці. Проведено всеукраїнські та регіональні семінари з питань молодіжного підприємництва, цикл семінарів в межах програми "Освіта молоді - запорука майбутнього України". Створено громадське об'єднання "Молодіжний бізнес України", до складу якого ввійшло 25 організацій.
У напрямку формування здорового способу життя молоді місцевими організаціями УСДМ реалізується програма "Кидай палити", розпочато впровадження пілотних проектів "Анти СНІД" у м. Чернігові, "Здорова молодь - здорова нація" у м. Харкові. В рамках програми впровадження в загальноосвітніх школах уроку футболу, спільно з "Молодіжним футбольним союзом" проводиться всеукраїнська акція "Молодь в підтримку уроку футболу".
У січні 2002 року партнером Соціал-демократичної партії України (об'єднаної) стала всеукраїнська молодіжна громадська організація "Соціалістичний конгрес молоді", яка активно діє в Україні протягом 10 років.
З лютого 2002 року організація входить до всеукраїнської спілки молодіжних організацій - Соціал-демократичний молодіжний альянс України та виступила співорганізатором створення Громадського комітету "Відродимо село силами молоді". У листопаді 2001 року СКМ був прийнятий до світової організації - Міжнародного об'єднання соціалістичної молоді (IUSY).
Статутна мета СКМ полягає в сприянні самореалізації трудової та учнівської молоді, її соціальному захисті; сприянні виховання молоді на основі ідей соціальної справедливості, наукового соціалізму. Основні напрямки діяльності: реалізація програм, спрямованих на вирішення соціальних проблем молоді та залучення молоді до суспільно-політичного життя країни.
У 2002-2003 рр. СКМ спільно з УСДМ у складі СДМАУ реалізував наступні програми: "Міжнародний "круглий стіл" "Молодь гідна кращого", "Даруємо радість дітям", "Соціальна адаптація неповнолітніх, що скоїли злочини" та "Міжнародний "круглий стіл" "Світ без тероризму: погляд молодого покоління", взяв активну участь у реалізації програми Громадського комітету "Відродимо село - силами молоді", "Книга кожному від 6 до 17".
Переважна більшість активних членів СКМ вступили до лав СДПУ(О).
Значно активізувалася робота у сфері міжнародної діяльності. УСДМ та СКМ виступили одними з ініціаторів та організаторів Соціал-демократичного молодіжного форуму країн східної Європи. У серпні 2002 року трьох членів організації було обрано до складу робочих груп Європейської економічної комісії ООН, а в лютому цього року в Женеві делегація УСДМ виступила ініціатором проведення регіонального форуму "Молодь ХХІ століття: реалії та перспектива" під егідою Європейської економічної комісії ООН, що відбудеться у вересні 2003 року в Києві. Активізувалась співпраця з російськими молодіжними організаціями, з якими реалізується низка програм в рамках проведення року Росії в Україні. У січні цього ж року була підписана Угода про співпрацю з Союзом Соціалістичної молоді Польщі (ССМП), яка є стратегічним партнером СЛД (голова - Л.Міллер). В рамках Угоди передбачена реалізація спільного плану дій на 2003 рік: у березні проведено зустріч між керівниками регіональних структур УСДМ та ССМП в Польщі, укладено Протоколи про співпрацю між регіональними організаціями і створено молодіжний оргкомітет з проведення у 2004 році - Року Польщі в Україні. У лютому 2003 року підписано Договір з Молодіжною організацією Латвійської соціал-демократичної робітничої партії. Партнерські відносини існують з представниками Угорщини, Хорватії та Німеччини, розпочато співробітництво з молодими соціал-демократами Швеції та Фінляндії. Івано-Франківська, Закарпатська та Львівська організації УСДМ проводять активну діяльність з налагодження міжнародних зв'язків на регіональному рівні.
У січні 2002 року була створена коаліція понад тридцяти молодіжних громадських організацій "Блок української молоді за СДПУ(О)", яка взяла активну участь у парламентських виборах 2002 року.
8. РОБОТА З ПОЛІТИЧНИМИ ПАРТІЯМИ,
ПРОФСПІЛКАМИ ТА ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ
СДПУ(О) на центральному та регіональному рівнях проводить постійну роботу по налагодженню зв'язків з іншими політичними партіями та громадськими організаціями. Профспілкові, національно-культурні, жіночі, ветеранські, молодіжні, спортивні, творчі, мистецькі та інші громадські об'єднання не тільки організовують захист прав та інтересів своїх членів, а й надають можливість через співпрацю з ними реалізовувати політику партії, створювати під егідою СДПУ(О) нові суспільно-політичні формування.
Якщо у 1998 році стратегічним партнером партії була лише УСДМ, то за звітний період до неї долучилися профспілки, інші молодіжні та громадські організації.
У лютому 2002 року в м. Києві було підписано угоди про співпрацю з Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України, Профспілкою працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України.Виходячиіз спільної мети - реального забезпечення розвитку галузей та захисту трудових, соціально-економічних та інших прав людей праці, стабілізації і розвитку сфери виробництва та обслуговування на законодавчому рівні, у післявиборчий період було продовжено співробітництво з цими профспілками. А

 
 

Цікаве

Загрузка...