WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Характеристика СДП(о)У. Її роль в політичних процесах України - Контрольна робота

Характеристика СДП(о)У. Її роль в політичних процесах України - Контрольна робота

народних депутатів України, 3 депутати Верховної Ради АР Крим, 4 голови обласних, 25 - районних рад, 113 депутатів обласних, 1 107 - міських рад, 2067 - районних та 224 - районних у містах рад, 889 депутатів селищних та 6531 - сільських рад. 34 члена партії є міськими головами міст обласного значення або їх заступниками, 47 - міст районного значення, 120 - селищними головами, 1 115 - сільськими головами.
Серед членів партії 3 Герої України, 18 Героїв Радянського Союзу, 6 Героїв Соціалістичної праці. 9160 партійців нагороджено орденами України та інших держав, 13 є лауреатами державних премій, 542 мають почесні звання, 118 є докторами наук, 522 - кандидатами, 2 члени СДПУ(О) є академіками Національної Академії наук України, 17 - академіками галузевих академій.
За віком: членів СДПУ(О) до 30 років - 31,2%, від 31 до 40 років - 25,6%, від 41 до 50 років - 23,2%, від 51 до 60 років - 13,6%, старших 60 років - 6,4% від загальної кількості членів партії. Середній вік членів СДПУ(О) - 39 років.
4. ПАРТІЯ НА ВИБОРАХ
У 1998 році, коли вибори проводилися за змішаною системою, СДПУ(О) вдалось не тільки подолати 4%-ий бар'єр, а й вперше створити власну фракцію у Верховній Раді України, яка успішно працювала у Парламенті ІІІ скликання.
За підсумками виборів народних депутатів України 31 березня 2002 року СДПУ(О) здобула 6,27% голосів виборців. На початок роботи Верховної Ради ІV скликання разом з депутатами-мажоритарщиками утворено фракцію з 31 народного депутата. Станом на 1 березня цього року фракція СДПУ(О) налічує 39 народних депутатів України. Першого заступника Голови СДПУ(О) О.Зінченка обрано Заступником Голови Верховної Ради України, член фракції СДПУ(О) Г.Руденко очолює Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, 2 члени фракції є першими заступниками голів Комітетів, 5 - заступниками голів Комітетів, 6 - секретарями Комітетів та 6 членів фракції є головами підкомітетів. Загалом народні депутати України - члени фракції СДПУ(О) представлені у 20 з 24 комітетів Верховної Ради України.
Депутатами органів місцевого самоврядування обрано 10 928 членів СДПУ(О). Станом на 1 березня 2003 року по Україні створено 822 фракції та групи СДПУ(О) у місцевих радах всіх рівнів.
5. РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІДЕЙ СОЦІАЛ - ДЕМОКРАТІЇ
Одним із найважливіших джерел інформації про партію, її діяльність, здобутки соціал-демократії на теренах України та за кордоном є центральний друкований орган партії "Наша газета +". Вперше партійна газета вийшла у квітні 1999 року і за чотири роки збільшила свій наклад з 25 тисяч до 300 тисяч та здобула популярність у своїх читачів.
Регіональні партійні газети виходять в АР Крим ("Наш взгляд" та "Ялтинський вісник"), Житомирській ("Житомирщина молода"), Закарпатській ("Соціал-демократ" та "Прикордонний соціал-демократ"), Кіровоградській ("Час і ми"), Львівській ("Об'єднана сила"), Луганській ("Соціал-демократія"), Одеській ("Альтернатива +"), Сумській ("Ми - однодумці"), Черкаській ("Соціал-демократ Черкащини"), Чернігівській ("Пульс тижня") областях та у місті Севастополі ("Перспектива"). У 2002 році загальний наклад партійних видань становив близько 5-ти мільйонів примірників, з них - 1,8 мільйона - регіональні видання.
Сучасним каналом розповсюдження інформації про партію, її діяльність та позиції щодо різноманітних суспільно-політичних подій є офіційний сайт партії в мережі Internet. Інформаційну Internet-сторінку партії було створено ще в 1999 році, а оновлена версія партійного сайту (www.sdpuo.org.ua) була презентована громадськості 5 грудня 2001 року. Інформація на сайті розміщена трьома мовами - українською, російською і англійською, що гарантує інтерес з боку різних читацьких аудиторій і розширює національні кордони.
Одним з важливих факторів, спрямованих на поширення соціал-демократичних ідей, є діяльність партійного видавництва СДПУ(О) "Основні цінності", створеного у квітні 2000 року.
6. ПІДГОТОВКА КАДРІВ ТА ПАРТІЙНЕ НАВЧАННЯ
Партією постійно проводилось навчання партійного активу, оскільки політична і професійна підготовка партійних кадрів, їх компетентність у галузі управлінської діяльності сьогодні є одним з головних факторів поліпшення діяльності як партії в цілому, так і її організацій на місцях. Системна робота у цьому напрямку розпочалася у 2000 році. Відповідно до постанови Політбюро СДПУ(О) від 3 листопада 2000 року в м. Києві проведено семінар з питань організаційно-партійної роботи. Протягом 2001 -2002 років проведено ще 33 семінари з різних напрямків підготовки.
Після прийняття 13 липня 2002 року постанови Політбюро СДПУ(О) "Про організацію курсів підвищення кваліфікації керівних кадрів СДПУ(О)" робота з партійного навчання вийшла на якісно новий рівень. Метою курсів є забезпечення представників партійних регіональних активів ґрунтовними знаннями та навичками для здійснення ними ефективної діяльності, спрямованої на пропагування та поширення ідей соціал-демократії. Навчання здійснюється за напрямками: ідеологічна підготовка, організаційно-партійна робота, регіональна політика, проведення виборчих кампаній, публічна політика. Курси на центральному рівні розраховані на секретарів, керівників апаратів, завідувачів відділів ідеологічної роботи обласних комітетів партії. Вони проводяться зонально, в чотирьох містах України - Києві, Львові, Харкові, Сімферополі, куди запрошуються представники сусідніх регіонів. Заняття проводяться протягом двох-трьох днів з періодичністю раз на квартал. Весь курс розрахований на 2 роки.
У грудні 2002 року в усіх зональних центрах було проведено І-ий етап курсів за напрямком підготовки "Ідеологічна робота". Кримською республіканською, Львівською та Харківською обласними, Київською міською організаціями СДПУ(О) на належному рівні було проведено роботу по організації курсів, їх матеріально-технічному та методичному забезпеченню. Усього в навчанні взяли участь 70 чоловік, що представляли всі регіональні партійні організації. Учасникам навчання висококваліфікованими викладачами та науковцями були прочитані лекції з конституційного права, політології, партійного будівництва. Вони взяли участь у практичних заняттях та "круглих столах". Аналогічне навчання проводилось всіма партійними організаціями на регіональному рівні для секретарів міських та районних комітетів партії, секретарів первинних організацій та активістів.
За підсумками навчання видано перший випуск посібника "Методичні матеріали курсів підвищення кваліфікації керівних кадрів СДПУ(О)", який розповсюджено серед усіх обласних, районних та міських комітетів СДПУ(О). Цю роботу буде продовжено в майбутньому.
7. МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА СДПУ(О)
СДПУ(О) завжди опікувалась проблемами молодого покоління та підтримувала зв'язки з молодіжними організаціями,усвідомлюючи, що від молоді залежить спокій та добробут завтрашнього дня. 13 липня 2002 року постановою Політбюро СДПУ(О) було затверджено першу в Україні Концепцію молодіжної політики партії, яка передбачає активізацію залучення

 
 

Цікаве

Загрузка...