WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Всеукраїнське об’єднання «Свобода» - Реферат

Всеукраїнське об’єднання «Свобода» - Реферат

На сьогодні понад 15 тисяч українців є членами партії, а партійні організації ВО "Свобода" діють на всій території України.

ХІХ з'їзд ВО "Свобода", який відбувся 27 червня 2008 року в Києві, переобирає Головою партії Олега Тягнибока і формує керівні органи партії: Політвиконком, Політраду, Партійний Суд, Контрольно-ревізійну комісію.

До складу Політвиконкому ВО "Свобода" увійшли: Олег Тягнибок - Голова ВО "Свобода", Олександр Сич - заступник Голови ВО "Свобода" з питань ідеології, Левко Мартинюк - заступник Голови ВО "Свобода" з питань зв'язків з громадськістю, Руслан Кошулинський - заступник Голови ВО "Свобода" із загальних питань, Анатолій Вітів - заступник Голови ВО "Свобода" з питань партійної дисципліни, Олег Панькевич - заступник Голови ВО "Свобода" з питань роботи з депутатами, виборчими комісіями та спостерігачами та з питань національної пам'яті, Василь Павлюк - заступник Голови ВО "Свобода" з економічних питань, Богдан Бенюк - заступник Голови ВО "Свобода" з питань зв'язків з українцями з-за кордону, Андрій Мохник - заступник Голови ВО "Свобода", голова Київської міської партійної організації, Ігор Янків - Голова Партійного Суду ВО "Свобода", Валерій Черняков - Голова Контрольно-ревізійної комісії ВО "Свобода", Олексій Кайда - голова Секретаріату ВО "Свобода". До Політради ВО "Свобода" увійшли члени Політвиконкому, голови обласних організацій та Юрій Іллєнко, Ірина Фаріон, Маркіян Лопачак і Богдан Червак.

В Центральному Апараті партії діє Інститут політичної освіти (керівник – Руслан Зелик), Юридична служба (керівник – Олег Махніцький), Центральна служба обліку кадрів (керівник – Богдан Стадник), Служба інформаційних технологій (керівник – Юрій Наумко), Прес-служба (керівник – Юрій Сиротюк), Головна бухгалтерія (керівник – Ярослав Пелешак), Служба міжнародних зв'язків (керівник – Тарас Осауленко). При партії діє Економічна рада (В. Павлюк) та Служба молодіжної політики (М. Лопачак). Безпосередньо Голові ВО "Свобода" підпорядковується Служба безпеки "Свободи".

Закордонні прихильники ВО "Свобода" організовано діють у США, Канаді, Португалії, Чехії, Німеччині, Австрії, Італії, Великій Британії та інших країнах.

На ХІХ З'їзді було ухвалено нову редакцію "Програми захисту українців", до якої долучено нові розділи і суттєво доповнено попердні. На сьогодні Програма складається з восьми розділів: "Влада і суспільство. Докорінне очищення та справедливий лад", "Народне господарство. Економічна незалежність та соціальна справедливість", "Здоров'я нації. Подолання демографічної кризи та підвищення якості життя", "Громадянство і міграція. Право на Батьківщину та захист життєвого простору", "Інформаційний простір і освіта. Збереження ідентичності та розвиток культури", "Історична справедливість. Тяглість державотворення та подолання наслідків окупації", "Зовнішня політика і оборона. Європейський україноцентризм та сильна держава", "Крим і Севастополь. Встановлення Конституційного порядку та забезпечення стабільного розвитку".

15 березня 2009 року Всеукраїнське об'єднання "Свобода" здобуває переконливу перемогу на позачергових виборах до Тернопільської обласної ради з результатом 34,69%. Виборча програма складалась з п'яти розділів і мала назву "Українські перемоги почнуться з Тернопілля!". У Тернопільській облраді ВО "Свобода" сформувала фракцію у кількості 50 депутатів (зі 120). Керівником фракції в Тернопільській облраді стає голова Тернопільської обласної організації Олег Сиротюк. Голову Секретаріату ВО "Свобода" Олексія Кайду обирають головою Тернопільської обласної ради. Депутати від "Свободи" очолили 4 депутатські комісії: з питань соціально-економічного розвитку, промислової політики, транспорту та зв'язку, інвестицій, підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності (Сергій Надал), з питань законності та правової політики, здійснення демократичного цивільного контролю над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави (Леонід Бицюра), з питань соціальної політики та праці, міграції, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (Марія Чашка), з питань духовності, культури, свободи слова та інформації (Михайло Тимошик).

24 травня 2009 року відбувся ХХ З'їзд Всеукраїнського об'єднання "Свобода", який ухвалив остаточну редакцію "Програму захисту українців" та затвердив проект Національної Конституції, розробленої "Свободою" під керівництвом професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктора юридичних наук Олександра Шевченка.

ХХ З'їзд ВО "Свобода" одноголосно висунув кандидатуру лідера об'єднання Олега Тягнибока на посаду Президента України.

У червні 2009 року "Свобода" протидіє конституційному заколоту, організованому найбільшими парламентськими фракціями – Партією регіонів та Блоком Юлії Тимошенко. Депутати від ВО "Свобода" ініціюють скликання позачергових сесій Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської обласних рад, які ухвалюють заяви проти антиконституційного перевороту з вимогами припинити повноваження Верховної Ради, оголосити позачергові парламентські вибори, провести референдум щодо форми правління в Українській державі (президентська, парламентська, змішана) та проведення люстрації органів влади.

Голова об'єднання Олег Тягнибок – знаний політик, народний депутат України ІІІ (1998-2002 рр.) та IV (2002-2004 рр.) скликань, депутат Львівської обласної ради ІІ (1994-1998 рр.) та ІV скликань (обраний у березні 2006 року).

Розпочав політичну діяльність вкінці вісімдесятих. Був членом осередків Товариства української мови (ТУМ), Руху. Один із засновників Студентського братства Львівського медінституту, яке очолив у березні 1990 року. Голова Студентського братства м. Львова (1991-1994 рр.). Учасник та один з керівників студентських голодувань 1990-го та 1992-го років у Києві.

Член СНПУ з 1991 року. У 1995-1998 рр. був головою Львівської обласної організації, у 1998-2003 рр. – головою Київської міської організації. З 1995 року – член Комітету уповноважених СНПУ, з 2004 року – Голова ВО "Свобода".

У липні 2004 року телеканал "Інтер" показав уривки виступу Олега Тягнибока на горі Яворина на місті старшинської школи УПА "Олені" (продемонстровано уривки: "Вони не боялися, як i ми зараз не маємо боятися, вони взяли автомат на шию i пiшли в тi лiси, вони готувалися i боролися з москалями, боролися з нiмцями, боролися з жидвою i з iншою нечистю, яка хотiла забрати в нас нашу українську державу... Треба вiддати Україну нарешті українцям! Отi молодi люди i ви, сивочолi, – оце є та суміш, якої найбiльше боїться москальсько-жидiвська мафія, яка сьогоднi керує в Українi"). Виборчий блок "Сила народу", куди входили "Наша Україна" і БЮТ, розцінив виступ як антисемітський та ксенофобський, у зв'язку з чим Олега Тягнибока виключено з фракції "Наша Україна". Голова Держкомнацміграції Г. Москаль оприлюднив відкритого листа з образливим щодо голови ВО "Свобода" змістом. Прокуратура порушила кримінальну справу за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, проте згодом закрила її за відсутністю складу злочину. Олег Тягнибок виграв дев'ять судів у "справі Яворини". Рішеннями судів визнано, що кримінальну справу було порушено незаконно, а дії телеканалу "Інтер" та Голови Держкомнацміграції Г. Москаля визнано такими, що ображають честь та гідність Олега Тягнибока і спричинили йому моральну шкоду. Події навколо виступу на горі Яворина стали поштовхом до створення "Програми захисту українців".

Олег Тягнибок має дві вищі освіти: у 1993 році закінчив лікувальний факультет Львівського державного медичного інституту та у 1996 році інтернатуру за спеціальністю хірургія, а у 1999 році – спецправничий факультет Львівського державного університету імені І.Франка за спеціальністю правознавство. Під час навчання в інституті працював санітаром, медбратом. У 1987-1989 роках – служба у війську.

Одружений. З дружиною Ольгою виховують двох доньок – Ярину-Марію (1992 р.н.) і Дарину-Богдану (1995 р.н.) та сина Гордія (1997 р.н.).


 
 

Цікаве

Загрузка...