WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Аналіз становлення публічної політики на Тернопільщині 2005 рік - Реферат

Аналіз становлення публічної політики на Тернопільщині 2005 рік - Реферат

Кам'янець-Подільським та Комсомольськом - загальна кількість міст, що прямо співпрацюють з цим проектом, становитиме сімнадцять. Виконавці проекту планують докладати зусиль до розширення можливостей ведення діяльності у сфері місцевого економічного розвитку, зокрема шляхом створення або реорганізації відділів економічного розвитку міськвиконкомів для забезпечення нової якості їх роботи.
Співпраця обласної влади з громадськими організаціями
Обласна влада намагається демонструвати відкритість у роботі з громадськими організаціями, зокрема проводить регулярні зустрічі з їх представниками. Для прикладу наведемо такий факт. Глава Тернопільської облдержадміністрації І. Стойко зустрічався останній раз з активістами громадських організацій краю 21 жовтня. "Облдержадміністрація прислухається до пропозицій представників громадських організацій краю і вважає, що лише за співпраці громади і влади ми зможемо досягти бажаного результату", - наголосив він. Цікавими і своєчасними були пропозиції, які прозвучали під час зустрічі. Представники ветеранських організацій звернулися до губернатора з проханням активізувати роботу з визнання ОУН-УПА воюючою стороною та посприяти розв'язанню низки проблем, пов'язаних із наданням інвалідності особам, що постраждали внаслідок більшовицьких репресій. Торкалися лідери громадських організацій і питання розвитку культурно-освітньої галузі на селі та збереження національних цінностей, зокрема просили главу облдержадміністрації вжити заходів, аби в маршрутних таксі не звучали низькопробні пісні іноземною мовою. Звернули увагу учасники наради й на необхідність шанобливого ставлення до святинь українського народу. За словами наукового співробітника Тернопільського обласного музею політв'язнів та репресованих Ігоря Олещука, в селах заростають травою могили борців за волю України, занепадають символічні пантеони українських січових стрільцівта вояків УПА. Потребують допомоги одинокі комбатанти, котрі на старості літ залишилися без опіки рідних та близьких. Про свої проблеми говорили й представники Національної спілки письменників України. Вони запропонували активізувати зустрічі учнівської і студентської молоді з письменниками та поетами краю, а також розглянути пропозицію про створення в області літературного музею.
Співпраця партій і громадських організацій
Партії Тернопільщини лише перед виборами починають демонструвати підвищену активність і працю на благо простих тернополян. У міжвиборчий період вони майже не працюють. У цьому можна переконатися, прочитавши рішення чи не найулюбленішої місцевої партії тернополян - Народного союзу "Наша Україна". Зокрема, в другій декаді жовтня на засіданні ради Тернопільської обласної організації НСНУ були прийняті ухвали про суспільно-політичну ситуацію в державі, завдання обласної організації напередодні виборів, стан розбудови партійних осередків та підготовку до другого з'їзду політичної партії НСНУ. Крім того, рада ухвалила укласти до 20 листопада угоди про співпрацю з громадськими організаціями, що діють на території області, для координації роботи під час виборів. За словами Олега Вітвицького, також було визначено квоти на участь в обласній конференції партії, яка відбудеться на початку листопада.
Якраз напередодні виборів Тернопільська міська організація НРУ запровадила для жителів міста та області безкоштовні юридичні консультації, відкривши громадську приймальню, де щонеділі з 12.00 тернополян чекає фаховий правник. "Такі консультації, - зазначив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації, голова міської організації НРУ Анатолій Вихрущ, - проводитимуться безкоштовно і скористатися ними зможе кожен охочий". Нещодавно схожий проект започаткувала обласна партія "Батьківщина". Щодо інших місцевих партій, то про подібні речі наразі не йшлося.
Інформаційна відкритість влади
Влада Тернопільщини офіційно декларує свою інформаційну відкритість. Так, у травні міська рада прийняла постанову № 4/16/156 "Про забезпечення максимальної прозорості дій міської ради та безперешкодного доступу громадян до суспільно-важливої інформації". В міській раді було створено "гарячу телефонну лінію", яка функціонує кожного вівторка з 10 до 11 години. Протягом 2006 року такі "гарячі лінії" мають бути створені при департаментах, управліннях і відділах міської ради. Водночас у цій сфері залишається багато проблем. Тут на допомогу приходять міжнародні організації.
На Тернопільщині діятиме проект Міжнародного республіканського інституту, який має на меті вдосконалення методів інформаційної співпраці влади з громадськістю. Ця установа провела дослідження в окремих регіонах України, результати якого показали, що більшість громадян мало поінформовані про роботу обласних державних адміністрацій. Такий стан справ обумовлений не тим, що адміністрації погано працюють, але тим, що не забезпечено належного інформування громадян про діяльність органів виконавчої влади. Міжнародний республіканський інститут виступив з ініціативою щодо проведення в регіонах семінарів-тренінгів, участь у яких братимуть співробітники прес-служб обласних та районних державних адміністрацій. Тренерами на таких заняттях будуть американські фахівці в галузі паблік-рілейшен і відомі вітчизняні журналісти.
Висновки
Минула річниця помаранчевої революції, і виявилося, що тернополяни доволі сильно розчарувалися в її наслідках. За рік на Тернопіллі фактично нічого не змінилося на краще, якщо не брати до уваги підвищені зарплати чиновників. Інтелігенція в приватних розмовах закликає не йти на вибори взагалі. Причина: голосувати за Януковича і його Партію регіонів тернополяни не будуть принципово, а за своїх уже голосували не раз, однак вони сподівань не виправдали. Більше того, цього разу патріотичний (так званий "оранжевий") табір виявився не тільки розколотим, але й представленим у списках далеко не найкращими своїми постатями, так що просто нема за кого голосувати. Обіцянкам нинішньої влади вже й ніхто не вірить, бо вона себе повністю дискредитувала за останній рік. Економічна ситуація в регіоні й надалі залишатиметься в плаченому стані, допоки біля владного керма не стануть справжні менеджери-професіонали, а не просто "файні хлопці-патрійоти". У краї набуває поширення песимістична думка: було би краще, якби область приєднали до якогось економічно потужнішого регіону.

 
 

Цікаве

Загрузка...