WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Аналіз становлення публічної політики на Тернопільщині 2005 рік - Реферат

Аналіз становлення публічної політики на Тернопільщині 2005 рік - Реферат

відомості серед народу - в міського голови Тернополя Богдана Левківа, третє - в народного депутата України, голови Тернопільської обласної організації УНП Ярослава Джоджика, четверте - в голови Тернопільської міської організації СДПУ(о) Володимира Мариновського. Водночас згідно з результатами опитування найбільшою мірою тернополяни довіряють І. Стойку, а найбільше не довіряють Б. Левківу.
Проводили в нашому краї опитування й інші організації. Всеукраїнське опитування "Вибори на Майдані - вибори-2006", яке проводила в Тернополі молодіжна організація Партії промисловців і підприємців України, засвідчило, що симпатії виборців у місті поступово змінюються. Про це повідомив 23 жовтня власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.
Вереснева урядова криза внесла корективи до електоральних симпатій. Так, за "Нашу Україну" проголосувало би 25,2% від загальної кількості опитаних (790 осіб). Екс-прем'єр Юлія Тимошенко набрала би 32,3% голосів. Набирає бали на Тернопільщині й Анатолій Кінах та очолювана ним Партія промисловців і підприємців України. За нього проголосувало би 8,6% опитаних. За спікера парламенту Володимира Литвина віддали би голоси 5,1% респондентів. Ліві політичні сили під час опитування набрали загалом9,1%. За представників колишнього провладного блоку проголосувало би 6% опитаних, а Партія регіонів мала би 3%. Останні події в державі спричинилися до постання в суспільстві прошарку людей, які розчарувались у своїх попередніх уподобаннях і ще не визначилися з поточними. Наразі вони голосували би проти всіх або ж казали, що не вірять тим партіям, за які їм було запропоновано проголосувати.
Влада і бізнес-спільнота
Про якусь серйозну організовану бізнес-спільноту на Тернопільщині говорити не доводиться. Нібито систематично справами підприємців займається координатор Тернопільської регіональної комісії Ради підприємців України при Кабінеті Міністрів України В. Дубовський, адресу офісу якого в Тернополі, щоправда, знайти неможливо.
Голова Західноукраїнської асоціації птахівників, координатор громадського об'єднання "Майдан" Роман Заставний має нині інший клопіт - пташиний грип, якому він з усіх сил намагається протистояти в місцевій пресі.
Громадські обговорення бізнес-проектів відбуваються під егідою БІЗПРО здебільшого для того, щоб довести тернополянам нібито граничну необхідність для міста будівництва нових споруд. Ці конфлікти вже захлиснули Тернопіль, проте на так званих "обговореннях" ніколи не виникає навіть ознак спротиву. Тому довіра до них в місцевого населення залишається вкрай низькою. Організовують такі слухання підприємці, які бажають протягти "своє" рішення. Вони потрібні їм для галочки, аби потім на сесії міської ради сказати, що ніхто не висловлювався проти їхнього проекту. Отож через такі рішення й постають пікети під міською радою ледь не під час кожної сесії.
Зі зміною влади на Тернопільщині та з приходом до керма "помаранчевих" навесні 2005 року був підписаний Меморандум про співробітництво між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування і суб'єктами підприємницької діяльності. Його скріпили своїми підписами губернатор, мер і представники бізнес-еліти. У меморандумі від 12 травня 2005 року йшлося про те, що органи виконавчої влади зобов'язуються сприяти вдосконаленню нормативно-правових актів з питань, які стосуються діяльності підприємницьких структур, активно розвивати рівноправний діалог між бізнесом і владою на засадах захисту економічних та соціальних інтересів області, забезпечити прозорість та гласність в ухваленні регуляторних актів, що приймаються органами місцевої виконавчої влади та самоврядування відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", сприяти покращенню інвестиційного клімату в Тернопільській області, провести систематизацію механізмів надання реєстраційних документів та документів дозвільного характеру шляхом часткового делегування повноважень стосовно реєстраційних і дозвільних функцій єдиному державному органу як на обласному, так і на місцевому рівні (принцип "єдиного вікна"), забезпечити прозорість видаткової частини бюджету та інше. Своєю чергою, підприємці зобов'язалися підтримувати заходи уряду, спрямовані на економічне зростання в області, створювати додаткові робочі місця, забезпечувати відкритість бізнесу для органів влади, прозорість його діяльності, повноту нарахування та сплати податків, запобігати ухиленню від їх сплати. Наскільки цей меморандум буде втілено в життя, покаже майбутнє.
Що стосується показників соціально-економічного розвитку регіону, то Програмою соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2005 рік в економіку краю передбачено було залучити 740 млн. грн. інвестицій. Протягом першого півріччя в економіку області залучено понад 243 млн. грн., тобто інвестування залишилося на рівні відповідного періоду минулого року.
За даними департаменту економіки, 65% промислових підприємств Тернополя є прибутковими. За 11 місяців 2005 року від них надійшло в бюджети всіх рівнів 40,9 млн. грн., що на 13 млн. грн. більше, ніж за січень-листопад минулого року, в тому числі до міського бюджету - 10,3 млн. грн., що становить 103,4% до січня-листопада 2004 року.
Кількість діючих суб'єктів малого підприємництва-юридичних осіб на 10 тис. населення міста складає 79,5 проти 40 по області, а фізичних осіб - 316 проти 251 по області.
31 жовтня у залі засідань Тернопільської міської ради відбулася зустріч під назвою "Проект економічного розвитку міст: попередній досвід і перспективи для Тернополя", на якій менеджер із питань інформації Ганна Морозова та спеціаліст з питань публікації Зореслава Подольська презентували проект Агентства США з міжнародного розвитку "Економічний розвиток міст", який має на меті підтримувати як загальнонаціональні, так і місцеві ініціативи щодо залучення прямих іноземних інвестицій, закладати підвалини довгострокового економічного зростання в українських містах, допомагаючи органам місцевої влади в створенні сприятливих умов для розвитку економіки, збільшенні надходжень до місцевих бюджетів, появі нових робочих місць, та підвищенні рівня життя громадян. Повідомлялося, що вісім міст другої хвилі мають намір приєднатися до проекту в жовтні. Разом із трьома модельними містами - Бердянськом,

 
 

Цікаве

Загрузка...