WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Аналіз становлення публічної політики на Тернопільщині 2005 рік - Реферат

Аналіз становлення публічної політики на Тернопільщині 2005 рік - Реферат

здійснено. Сьогодні ж представники як НСНУ, так і "Сили народу" взагалі заперечують існування такого плану.
В грудні 2006 року Б. Левків відмовився від пропонованого йому місця в списках блоку "Наша Україна" до Верховної Ради. Своє рішення він аргументував тим, що не бажає складати повноваження міського голови до виборів-2006. Справжня ж причина, як здається, криється в тому, що відразу три представники місцевого осередку НСНУ плекають намір позмагатися за крісло мера. Це Богдан Левків, Петро Мандзій та Роман Заставний. У грудні рада Тернопільської міської організації НСНУ прийняла рішення рекомендувати конференціїміської організації висунути кандидатом від партії на посаду мера П. Мандзія, який нині очолює фракцію НСНУ в Тернопільській міській раді. Його кандидатуру підтримали 17 членів ради. Р. Заставний отримав дев'ять голосів, а Б. Левківа підтримала одна особа. Тому він не надто сподівається на підтримку НСНУ і збирається висуватися від християнських громад міста.
Одним із резонансних питань політичного життя Тернопільщини стало спорудження в обласному центрі пам'ятника лідеру Народного руху України В'ячеславові Чорноволу. Районним осередкам партії було рекомендовано долучитися до ініціативи Тернопільської міської організації НРУ, яка ще в 2004 році оголосила про збір коштів на пам'ятник В. Чорноволу.
Своєю чергою, 1 листопада 2005 року представники тернопільського осередку Партії регіонів повідомили, ніби Тернопільська облрада не бажає, щоб у місті був пам'ятник засновникові Руху.
Виступаючи 1 листопада на сесії Тернопільської облради, голова Тернопільського обласного відділення Партії регіонів, депутат облради Орест Муц оприлюднив ініціативу тернопільських регіоналів, які вирішили "взяти на себе почесну місію - на закумульовані кошти членів Партії регіонів спорудити в Тернополі пам'ятник Герою України В'ячеславові Чорноволу". Оскільки оргкомітет зі спорудження пам'ятника В. Чорноволу в Тернополі вже існує, регіонали запропонували об'єднати зусилля оргкомітету та Партії регіонів. Вони заявили, що зобов'язуються відкрити пам'ятник до 25 березня 2006 року - чергової річниці від дня трагічної загибелі В. Чорновола. Але лише 8 депутатів Тернопільської облради із 68 зареєстрованих на початку сесійного засідання підтримали ініціативу ТОВ ПРУ. Депутати наголошували на тому, що ідея спорудити пам'ятник В. Чорноволу в Тернополі належить рухівському середовищу і висловлювали занепокоєння з приводу того, як буде виглядати відкриття пам'ятника, спорудженого на кошти Партії регіонів, хто буде присутнім на цьому відкритті і які будуть зачитані промови.
Щоправда, одного пам'ятника В. Чорноволу національно-демократичним силам Тернопільщини виявилося, напевно, замало, тож нині вже Народний союз "Наша Україна" ініціює спорудження в Тернополі пам'ятника Євгенові Коновальцю. "Євген Коновалець - символ національної доби" - таку назву має заява, прийнята на засіданні президії Тернопільської обласної організації політичної партії "Народний союз "Наша Україна", - повідомила 1 листопада прес-секретар Тернопільської облорганізації НСНУ Христина Равлюк. У цій заяві зокрема говориться: "1 листопада 2005 року минає 87-а річниця з дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. У 2005 році проведення урочистостей з нагоди вшанування героїчних сторінок національно-визвольної боротьби вперше з часу проголошення незалежності України проходить за активної підтримки органів державної влади. Вшановуючи події "Листопадового Зриву" 1918 року та підтримуючи політику Президента України щодо увічнення пам'яті видатних діячів УНР та ЗУНР, президія Тернопільської обласної організації політичної партії "Народний союз "Наша Україна" виступає з ініціативою спорудити у Тернополі (столиця ЗУНР протягом листопада-грудня 1918 року) пам'ятник видатному діячу доби національно-визвольних змагань - Євгену Коновальцю..." Крім того, згадана політична сила ініціює обговорення ідеї спорудження пам'ятника Є. Коновальцю серед жителів Тернопілля за участі представників громадських організацій, засобів масової інформації, політичних партій, трудових колективів, владних структур та органів місцевого самоврядування.
Щодо реального становища і кількісного складу партій Тернопільщини, то ця інформація тримається за сімома замками. Керівники партій кажуть лише про "наближену" кількість і поступальний кількісний рух. Наскільки це відповідає дійсності, перевірити неможливо. Управління внутрішньої політики на запити журналістів відповідає, що не володіє такою інформацією.
Ставлення тернополян до політичних сил та оцінка соціально-економічного стану
Попри політичну стурбованість 70% опитаних тернополян оцінюють соціально-економічну ситуацію в обласному центрі як незадовільну, а найбільшою проблемою міста називають дорожнечу житла. Такі дані оприлюднені Фондом регіональних інвестиційних досліджень. Про це повідомив 27 жовтня через місцеві ЗМІ директор фонду Юрій Юрик.
Двома найбільшими проблемами міста тернополяни вважають зростання цін (35% опитаних), зокрема на житло (30%). Відповідаючи на запитання про те, яку проблему повинні розв'язувати органи самоврядування Тернополя першочергово, опитані поставили на перше місце проблему житла (45%). На другому місці опинилася проблема забезпечення публічності і відкритості процесу формування доходів і витрат бюджету, усунення адміністративних перешкод розвитку підприємництва (40%). І тільки третє місце посіла проблема реорганізації роботи комунального господарства (15%). Житлова проблема лідирує і в іншому пункті опитування. Виявилося, що саме вона хвилює тернополян найбільше (30%), дещо меншою мірою їх турбує робота комунальних підприємств (25%), а вже потім - низька заробітна плата (15%).
Як це не парадоксально, але тернополяни заздалегідь не довіряють і ще не обраній новій владі, яку й обиратимуть самі на найближчих парламентських та місцевих виборах. Так, на запитання "Чи вірите ви в те, що перелічені проблеми можуть бути вирішені владою?" 70% респондентів відповіли, що це можливо тільки в далекому майбутньому. На новообрану в 2006 році владу сподіваються лише 15% опитаних, за цього тільки 10% покладаються на владу нинішню.
Що ж до рейтингу місцевих політиків, то, як показало опитування, найкраще тернополяни знають голову Тернопільської облдержадміністрації Івана Стойка. Друге місце за рівнем

 
 

Цікаве

Загрузка...