WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Аналіз становлення публічної політики на Тернопільщині 2005 рік - Реферат

Аналіз становлення публічної політики на Тернопільщині 2005 рік - Реферат


Реферат
на тему:
Аналіз становлення публічної політики на Тернопільщині. 2005 рік
Регіональні політичні та громадські організації. Тернопільщина здавна вважається в Україні "політично активною". На всіх виборах явка жителів нашого краю на дільниці становила, за даними ЦВК, в середньому не нижче 80-85%. Політичним питанням тернополяни завжди надають ключове значення. Вони й досі пишаються тим, що першими серед обласних центрів України зняли пам'ятник Леніну і дали прописку першій крайовій організації Народного руху України. Нині на Тернопіллі засновано осередки майже 80 партій і понад двох десятків громадських організацій. Проте активних суб'єктів публічної політики можна перерахувати на пальцях.
Зокрема, до таких можна віднести обласні організації партії "Батьківщина", Народного руху України, Української народної партії, Конгресу українських націоналістів, партії "Реформи і порядок", Української республіканської партії "Собор", Соціалістичної партії України, Комуністичної партії та СДПУ(о). Решта партій "спливають" на поверхню і демонструють активність лише під час виборчих кампаній. Вище ж перераховані партії мають, як мінімум, хоча б по одному представникові в місцевих радах. Так, наприклад, соціалісти мають у Тернопільській міській раді одного свого представника - голову облорганізації Василя Богачука, як і комуністи, яких представляє в ній депутат Василь Юрчишин. Демонструючи позірну активність, місцеві партії та громадські організації ще за часів Леоніда Кучми створили при главі облдержадміністрації Консультаційну раду.
За даними управління внутрішньої політики Тернопільської облдержадміністрації, найпомітнішими серед громадських організацій завдяки своїй діяльності є обласне відділення ВО "Союз українок", Ліга українських жінок Тернопільщини, Спілка політв'язнів і репресованих, "Просвіта", Конгрес української інтелігенції, Українське реєстрове козацтво, історико-просвітницьке товариство "Меморіал", Всеукраїнське об'єднання ветеранів, "Спілка Чорнобиль", Спілка воїнів Афганістану, Альянс молоді Тернопільщини, Всеукраїнська екологічна ліга, Галицьке братство колишніх вояків УНА, Спілка офіцерів України, Асоціація молодих депутатів Тернопільщини, Спілка власників землі. На зустрічах з керівництвом області представники цих утворень розповідають про проблеми, на які їм найбільше скаржаться тернополяни, пропонують гуманітарні проекти з відзначення ювілеїв видатних діячів краю чи обговорюють свої ж пропозиції щодо святкових акцій, пропонують кандидатури своїх активістів для нагородження з нагоди державних свят. На цьому їхня діяльність фактично й закінчується. Впливу, наприклад, на кадрові призначення громадські організації не мають не те що на обласному, але й навіть на міському рівні.
Дещо краща ситуація на Тернопіллі з партіями. Зв'язок усіх партій з громадськістю Тернопільщини забезпечується через віча, збори та опубліковані в місцевій пресі прийняті заяви, що друкуються переважно на платній основі. Щоправда, на віча і партійні збори ходять здебільшого люди літнього віку, про що не раз писалось у місцевих ЗМІ. А заяви про найактуальніші проблеми як регіону і держави виявляються складеними так примітивно, що їх читають хіба що самі партійці. Місцева преса розміщує їх хіба що з огляду на оплату площі. Значно цікавіше проходять сесії міської та обласної рад, на яких місцеві "оратори" від усіх партійних утворень докладають неабияких зусиль, аби "засвітитись" у ЗМІ та озвучити позицію своєї політичної сили.
Влада
Очолює Тернопільську обласну державну адміністрацію Іван Михайлович Стойко, призначений на цю посаду Указом Президента України Віктора Ющенка від 4 лютого 2005 року. У 2000-2001 роках він був керівником управи Тернопільської крайової організації Народного руху України, у 2002 році був обраний головою Тернопільської обласної організації НРУ та народним депутатом України.
Готуючись до парламентських виборів 2006 року, тернопільський губернатор став керівником виборчої кампанії НРУ в області. Таке рішення ухвалила рада Тернопільської крайової організації Народного руху України. Рада також відзначила позитивну динаміку в лавах організації. Сьогодні кількість членів НРУ на Тернопільщині сягає 6 тисяч. Протягом 2005 року лави НРУ в Тернопільській області поповнили понад півтори тисячі нових партійців.
Міським головою Тернополя є член НСНУ Богдан Левків, який свого часу працював секретарем міської ради, а в 2002 році був обраний мером обласного центру. Через свій м'який характер, а також і недипломатичність міський голова нажив собі противників і ледь не позбувся своєї посади. Процедуру імпічменту міському голові намагалася здійснити громадська організація "Репортер" під керівництвом депутата облради Ореста Муца. Однак нині справа затихла, а пан Орест очолив облорганізацію Партії регіонів.
Експерти зазначають, що особливістю політичного життя Тернополя є серйозне протистояння між депутатами міськради і мером Б. Левківим. В опозиції до мера перебуває досить впливова фракція "Сила народу", яка нині нараховує 22 депутати. Найбільше невдоволення депутатів міськради викликає той факт, що рішення з ключових питань приймаються кулуарно виконкомом на чолі з мером. Сам Б. Левків вбачає в конфлікті суто політичні мотиви. На його погляд, представники "Сили народу" на цьому негативі збираються будувати свою виборчу кампанію.
Відкрите протистояння розпочалося після того, як у лютому 2005 року мер спробував звільнити з роботи начальника оргвідділу міськради Миколу Смаровайла. Оскільки Б. Левків уже був на той час членом НСНУ, а М. Смаровайло - НРУ, то представники "Сили народу", куди входить НРУ, відразу ж побачили в цьому політичні переслідування. Відстоюючи "свою" людину, "Сила народу" почала скликати позачергові сесії, які блокувалися представниками НСНУ. У відповідь "Сила народу", зі свого боку, теж почала блокувати роботу міськради. На порядок денний позачергової сесії було винесено питання про незадовільну роботу міського голови, для прийняття якого забракло лише одного голосу.
Після закулісних перемовин із Народним союзом наприкінці червня цього року "Сила народу" начебто зібрала необхідних 29 голосів (загальна кількість депутатів міськради становить 43), пообіцявши НСНУ, що після відставки мера його обов'язки виконуватиме представник фракції НСНУ. Проте цей план не було

 
 

Цікаве

Загрузка...