WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Політичний портрет Кравчука - Реферат

Політичний портрет Кравчука - Реферат

заявив, що очолювана ним фракція СДПУ(О) "відмовляє новій владі в будь-якій довірі". Ще на початку вересня Леонід Макарович (який, виходить, уже забув про свої літні обіцянки залишити пост лідера фракцiї есдеків у ВР) застерігав із парламентської трибуни: "пам'ятайте - Україна має досвід дострокових президентських виборів". (Це про те, як у 1994-му змусили піти самого Кравчука. Виходить, через 11 років ображений Кравчук погрожує Ющенкові в аналогічному стилі, і не чимось, а імпічментом. Принаймні саме до цієї теми підводив Леонід Макарович, коли починав розкручувати маховик скандалу з фінансуванням "помаранчевої" виборчої кампанії міжнародним олігархом Березовським). Що ж до послідовної позиції есдеків -чим гірше, тим краще, - то, скажімо, у випадку з призначенням Єханурова Леонід Кравчук кілька разів повторював, що принципово не голосуватиме за "ющенківського" кандидата у прем'єри, хоч би той був навіть ангелом.
Цікаво додати, що саме Леонід Кравчук (на пару з колегою по партії і фракції Володимиром Зайцем) ініціював прийняття Верховною Радою Закону "Про внесення змін у Кримінально-процесуальний кодекс України (щодо клопотання народних депутатів України про узяття на поруки)". Йдеться про те, що невелика група парламентських "дружбанів" може запросто "відмазати" з тюрми потрібну людину. Хоч Колесникова, хоч Різака, та хоч Чикатила! Президент цей закон, проштовхнутий через ВР, заветував. I це стало приводом для СДПУ(о) ще раз "наїхати" на Ющенка.
Далі - більше. На початку року Леонід Макарович чесно визнавав, що на революційний Майдан не ходив - чи то боявся, чи то вважав демократичний підйом мільйонів людей банальною "заварухою"... А тепер у його словах майданна риторика ну просто через слово!
Ось і в інтерв'ю "5-му каналу" Кравчук відзначив: "Створивши Майдан, влада дала зрозуміти народу, що її можна змінити". "Є процедура відсторонення від влади, є закон, і люди, які, якщо їх доводять до критичного стану, піднімаються, йдуть до влади і говорять: взялися не за свою справу", - заявляє "об'єднувач України".
"Ця влада здатна на таке, що не насниться й у страшному сні", - каже Кравчук в одному регіоні, презентуючи там обласне відділення ГФОУ. Ну й як вірити його словам на установчому з'їзді форуму вже в Києві, мовляв, "топтатися по владі ми не будемо"?
"Я хочу сказати, що влада Президента Кучми не витримала екзамен на демократію і влада Віктора Ющенко не витримує екзамену на демократію. Це є реальний факт. Тому що влада змінюється, як правильно казали депутати, а справи залишаються ті ж", - це ще трохи вибраного з Л.М.
Але що ми бачимо в цій цитаті? Виходить, Кравчук, критикуючи Ющенка, заодно критикує й Кучму. Хоча, відновивши в пам'яті події й позиції річної давнини, згадуємо, що Леонід Макарович Леоніда Даниловича жодним "горбатим" словом не образив і жодних опозиційних форумів "за ті ж справи" проти попереднього Президента не організовував. Навпаки, есдеки були найбільш віднопідданими ферзями й офіцерами режиму короля Леоніда ІІ.
Утім, як уже було сказано, логіку в позиціях Кравчука шукати даремно. Адже йдеться про використання Л.М. молодшими за віком, але старшими за рангом товаришами з його улюбленого клубу "Динамо" в різних політичних умовах. Кравчук був довiреною особою Суркiса на виборах мера, залишається довiреним есдекiв i тепер. I ця відданість, ця сув'язь, що базується на залишках "славнозвісної" "київської сімки" - назавжди.
"Навіть якщо всі підуть з СДПУ(О), я залишуся", - гордо заявляє Кравчук в інтерв'ю ще одному партійному виданню, "2000". Пояснень шукати годі. Хоча можна припустити, що легендарна фраза Леоніда Кравчука - "Маємо те, що маємо" - за роки його членства в СДПУ(о) та роботи на партію обросла чималою "маєтністю".
Минулого року Кравчук заявляв, що присутність Зінченка біля Ющенка - це найкраща реклама для СДПУ(о), звинувачував Олександра в зрадництві, але після його заяви про корупцію в Ющенковому оточенні лідер фракції есдеків різко змінив думку про колишнього колегу по партії у кращий бік.
Ще навесні Леонід Макарович вимагав відставки уряду Тимошенко, наприкінці літа вже жалів Юлію Володимирівну як "дівчинку для биття", а восени вже шпетив Президента за відставку Кабміну.
Зі слів Л.Кравчука "український політик, який хоче досягти успіху, повинен мати своєрідний "моральний" кодекс, який полягає в тому, щоб говорити одне, а робити інше.
В ідеалі, політик повинен бути людяним, відкритим, повинен поважати людей, вміти слухати їх, рахуватися з ситуацією. Він також повинен бути готовий жити, ну, може, не як бомж, але й не у сто раз краще, ніж пересічний громадянин його країни, який платить податки. Свого часу більшовики дуже мудро "подавали" Ульянова - і жив у двохкімнатній квартирі, і спав на залізному ліжку - тобто жив так, як у той час жила більшість людей.
3. Вислови про Л.Кравчука
- "Пригадаймо, як Леонід Кравчук ще перед минулими президентськими виборами перестеріг від того, що навіть, коли ми собі оберемо президентом ангела, то, маючи такі необмежені повноваження і можливості для зловживання, в нього через деякий час почнуть рости роги. Минув рік після так званої "помаранчевої революції" і всі, навіть затяті прихильники Ющенка, побачили, наскільки правильним був прогноз Кравчука, і від розчарування людей "новою владою" Ющенка вже не рятують ні заяви на кшталт, що "ці руки нічого не крали", ні пошук ворогів, на яких можна було б списати свої помилки і прорахунки"
Голова Мостиської РО СДПУ(О) Зеновій Будинський
- Перших двох Президентів нашої держави - і Леоніда Кравчука, і Леоніда Кучму - упевнено можна назвати "винними в вагітності демократією" в нашій країні, навіть не закриваючи очі на всі можливі прорахунки й помилки в їхній діяльності зі створення державності в Україні. Врахуйте тільки те, що їм першим довелося "прокладати лижню" майже у всіх напрямках будівництва держави й основ ринкової економіки. І вчитися їм було ні в кого.
Екс-голова Служби безпеки України І.П. Смешко.
Список використаної літератури
1. Андрійченко В.М. Хто такий Леонід Кравчук? // День. - 2006. - №84.
2. Політична еліта в особах / За ред. Москаленка С.І. - К., 2005.
3. Смешко І.П. Політична ситуація в Україні. - К., 2004.

 
 

Цікаве

Загрузка...