WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Політичний та соціально психологічний портрет: Індіра Ганді - Реферат

Політичний та соціально психологічний портрет: Індіра Ганді - Реферат

Ганді. Тим більше неприпустимим для його дочки порушувати вікові Індійські традиції і виходити заміж за нерівну людину. Кожний день Неру приходило сотні листів, телеграм з проханнями перешкодити весіллю, в декотрих посланнях були навіть прямі погрози. В розпалі пристрастей Індіри допоміг давній друг родини Махатма Ганді. Він публічно виступив на захист цього шлюбу, опублікувавши в багатьох Індійських газетах свою заяву. Весілля вирішили провести за самими древніми індійськими звичаями щоб не образити релігійні почуття парсів, і не дражнити індусів. Молоді сім разів обійшли навколо священного вогню виголошуючи урочисту клятву вірності. В 1944 році Індіра народила свого першого сина Раджива, а через два роки - другого.
Поки дочка Неру влаштовувала свою особисту долю, в країні пройшли серйозні зміни. 15 серпня 1947 року Індія нарешті досягла незалежності. Джавахарлал сформував перший національний уряд. Ось тут то і стала потрібною прем'єр-міністру допомога тому, що одна справа мати зовнішнього ворога і стати з народом проти боротьби проти нього, а інша - опинитися сам на сам з владою.
Чоловік намагався перешкодити від'їзду в Делі. Однак її час настав і вже ніхто не міг зупинити її кар'єри. Індіра стала особистим секретарем батька, його порадником, супроводжувала Неру у всіх закордонних поїздках, не залишала главу держави у внутрішніх розладах. Індія отримала важкий спадок - сотні різних народностей, неосвічених, диких, голодних, з протистоянням індусів і мусульман. Перші роки незалежності були затьмарені справжньою релігійною різаниною. Ні голодування "батька народів" Махатми Ганді, ні війська, ні економічні санкції нічого не могли змінити. В цей період такий тяжкий для країни талант Індіри проявився у повній мірі. Вона бачила, що політика англійських промисловців і Індії призводили до посилення аграрізації країни. Все більше людей не маючи роботи поверталися з міста в село. Завдяки цьому розміри земельних наділів селян ставали все меншими. В районах, де існувала система заміндарі, англійські поміщики, скориставшись великим попитом на землю, підняли орендну плату. Закони про оренду забороняли несподіване підвищення оплати більше ніж на визначений відсоток. Але їх порушували безліччю способів. В провінції Ауд цих способів нараховувалось близько п'ятдесяти. Селяни могли сплатити податки тільки беручи позику у банії - сільського банкіра. Сплачуючи відсотки за позику, вони фактично потрапляли в кріпацьку залежність і втрачали велику кількість своїх прав. Бачачи це, вона відкрито пішла до людей, заходила в самісіньку гущу розлюченого натовпу, зупиняла піднесену руку з ножем, змушувала зупинитись людей, що тримали автомати. При її здібності впливати на розгніваних людей ходять легенди. Проте це можна пояснити. Індіра справді володіла сильною волею. Про це свідчить бодай те, що вона вийшла заміж за іновірця незважаючи на протести її народу. Індіра Ганді будучи жінкою, прочому жінкою в Індії, не дивлячись на віковічні традиції, згідно з якими вона повинна бути берегинею сімейного вогнища, під страхом прокляття предків не може суперечити чоловікові і змушена покірливе приймати усе, що посилає доля, змогла вийти на арену, як самостійна одиниця. Живий приклад батька, матері, а також "батька нації" Махатми Ганді з самого дитинства виховували в ній стійкість та моральну витривалість, а постійне спілкування з батьковими друзями - уміння говорити так , щоб твою думку розуміли і приймали. З кожним індійцем Індіра розмовляла його рідною мовою - хінді, урду, тамілі, гуджараті, телугу, бенгалі, з англійцями - бездоганною англійською. Існують версії, згідно з якими вона володіла гіпнотичними здібностями.
В жорстокій політичній боротьбі пролітали роки. Часу на родину залишалось мало. Своє жіноче призначення Індіра вважала виконаним, народивши двох хлопчиків і влаштувавши ім. Затишне тепле гніздечко. Про чоловіка турбувалась мало. У Вересні 1960 року вона перебувала у діловій поїздці по південному штату. Переговори пройшли на рідкість успішно, вжалося знайти компроміс між страйкарями і адмістрацією. На аеродромі Індіру зустрів помічник батька і повідомив про тяжкий сердечний приступ у Фероза. Цілу ніч жінка провела біля ліжка чоловіка, вдивляючись в рідні риси помираючого. Індіра відчула важке нервове потрясіння несподівано втративши Фероза, зрозумівши нарешті, яке місце в його житті займав цей скромний невибагливий чоловік. Вона на декілька місяців відійшла від політичного життя надаючи перевагу усамітнені. Але вже на початку 1961 року її суспільну реноме почало рости. Вона, член Робочого комітету Конгресу, одночасно очолила декілька комісій, знову виїжджаючи в епіцентри національних конфліктів.
В 1964 році помер її батько - Джавахарлал Неру. Пеачиналась складна боротьба за владу. Багато хто думав, що Індіра Ганді стане претендувати на місце прем'єр-міністра, однак вона поступила, як мудрий політик. Розуміючи, що негайне підвищення зробить її ім'я непопулярним - родинність навряд чи буде вітатися суспільством, - вона проголосувала за літнього прихильника політики Неру - Шастрі. Звичайно, він не був достатньо сильною особистістю, але за його спиною Індіра могла проводити своє власну лінію і укріпляти свій авторитет. І знову розрахунок виявився вірним. Смерть Шастрі принесла дочці Неру перемогу. В 48 років, струнка, приваблива, з чарівною посмішкою, Індіра Ганді досягла самого високого становища в державі.
Блок "Джаната Парті" виявився не стійким. Постійні чвари партнерів по коаліції відволікали уряд М.Десаї, а згодом Чаран Сінгха від розв'язання економічних проблем. Чергова криза привела до нових виборів 1980 року. ІНК(І) здобув на них чергову перемогу - 2/3 місць у парламенті. Індіра Ганді знову повертається до влади, щоб ніколи вже не залишити її керма за життя.
Її розстріляв один із терористів-фанатиків сепаратиської організації штату Пенджаб. Звичайна історія - держава бореться за свою цілісність, окремі народи вимагають самовизначення. Вічний конфлікт, жертви якого стала велична жінка-політик. Запалений за древнім Індійським звичаєм смертний вогонь догорів, і прах великої індіанки був розвіяний в Гімалаях - мертвому царстві снігів.
Індіра Ганді стала типовою "білою вороною". Вочевидь, що це доля всіх величних людей. Вона відрізнялася надзвичайною стійкістю, рішучістю, силою волі і наполегливістю. Про її красномовство і ораторські здібності, які вона виховувала з дитинства, ходили легенди: якщо Індіра брала участь в переговорах особисто, то вони були приречені на успіх. Звичайно, таке життя вимагало жертв, особливо важких для жінки. Цими жертвами стали чоловік і діти. Проте ми не в праві звинувачувати її у холодному розрахунку. Все, що вона зробила за час своєї діяльності, було зробленодля народу Індії, для народу, який звик, щоб ним керувала сильна рука, для людей, які байдуже поставилися б до виборів, до своїх громадянських прав в силу своєї неосвіченості. Тому її вклад в історію людства неможливо оцінити мізерними і буденними рисами характеру. Її по праву називають великою індіанкою.
Л і т е р а т у р а :
1. Ю.В. Бураков, Г.М.Кипаренко Всесвітня історія. Новітні часи, - К.: Генеза, - 1996р.
2. І.І. Семашко Сто великих Женин, - М.: Вече, - 2001р.
3. ...
4.

 
 

Цікаве

Загрузка...