WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Американо-українські відносини (1991-2005 рр.) - Курсова робота

Американо-українські відносини (1991-2005 рр.) - Курсова робота

років. В країні працюють біля 40 виробників сільськогосподарських машин, корупційні з яких знаходяться в Харкові (тракторний завод). Херсон і Тернопіль (комбайни). Їх міць використовується на 10-30%, оскільки платоспроможність в країні невелика. Однак потреби в техніці дуже значні, і українцям приходиться
йти на ввіз старих машин. В 2001 році були імпортовані 81 нових і 1047 старих зернових комбайнів, в тому числі 3% - з США, а більше всього - з Німеччини (44%) і Росії (33%). На думку американських експертів, провідні виробники сільськогосподарських машин в США ( " Джон Дір ", " Картерпиллер ", " Ей-джей-си-оу (AGCO) корпонейшн ", " Мессі Фергюсон ", " Кейс (Нью-Холенд)" ) мають хороші шанси на розширення збуту використаної і відремонтованої техніки для аграрного сектора.
Фармацевтичні товари можуть стати ще одним " коньком " в американських поставок на український ринок. Загальна вартість продажу цих товарів в 2002 р. переросла на Україні 682 млн. долл., причому імпорт був рівний 402 млн., а американська доля в останньому - лише 3%, або 14 млн. доларів. Перше місце серед іноземних постачальників належить Німеччині (18%), друге - Індії (12%).
Значний ринок для американських товарів, послуг і інвестицій існує в українській харчовій промисловості, в якому є 20% національного ВВП. В цій галузі зосереджено більше 40% всіх іноземних приватних капіталовкладень в країні. Вважається, що Україна в майбутньому перетвориться в провідного експортера продукції харчової промисловості в Росію і інші республіки колишнього СРСР, країни Центральної Європи і чорноморського басейну. Українські підприємства поки що не можуть забезпечити високу якість техніки, виробленої для харчової промисловості, а попит на неї росте. Позиції американських виробників на українському ринку харчового обладнання подібним з Німеччини, Італії, Швеції і Данії.
Гострий інтерес проявляється в США до українського ринку медичної техніки. Згідно з останніми американськими оцінками, загальна вартість проданої продукції збільшилась в 2000-2002 рр. з 200 до 240
млн. долл., а її імпорту на Україну - з 90 до 130 млн. доларів. Особливо
розраховують американці на збільшення своїх продажів лабораторного обладнання, лазерних і хірургічних приладів, стерилізаційної техніки, діагностичних систем і одноразових виробів. Відмічається наявність значного потенціалу для поставки центрифуг, ультрацентрифуг, спектрофотометрів, ядерних лічильників, систем оприділення групи крові і інше.
В США прогнозується швидкий ріст українського імпорту комп'ютерів і периферійного обладнання. В 2002 р. продаж на ринку
досяг 600 тис. комп'ютерів, в 2003 р. - 800 тис., а в 2004 р. - 1 мільйон. З-за високих податків на готові фірмові комп'ютери зауважується особливо високий попит на комп'ютери для збірки на українських підприємствах. Зібрана з іноземних частин продукція складає 80% всіх проданих в Україні комп'ютерів.
Значні прибутки американці хотять отримати від поставок на Україну сільськогосподарських хімічних товарів. Загальна вартість продажу хімікатів на Україні оцінюється в 200-225 млн. доларів. В цілому ж національні потреби в сільськогосподарських добривах тільки на 20%. Американські корпорації " Сианамід оверсиз корпорейшн ", " Дау Іланко", " Дютон ", " Еф-ем-си ", " Монсанто " і " Каргілл " приймають участь в виключно гострій конкуренції на українському ринку названих товарів з фірмами Швейцарії ( "Новартіс" ), Німеччини ( "АгрЕво", "Байер" і БАСФ), Франції ( "Рон-Пуленк"), Великобританії ( "Зініка" і "Юніройал").
Не кидають з рахунку і ринок автомобілів, обладнання для автосервісу, не дивлячись на те, що поки домінуючі на цьому позиції займають виробники з Росії ( УАЗ, ГАЗ, ВАЗ ), Пд. Кореї ( "Деу", "КІА", "Хюндай" ) і Німеччини ( "Фольксваген-Шкода", "Опель", "Мерседес" ). Американські автомобілі продаються тільки двома дилерськими структурами, діючими в Україні, а також поступають з Росії і Західної
Європи. В 2003 р. загальна кількість зареєстрованих в країні автомобілів була біля 5,5 млн.; 85% з них старші 8 років. В 2002 р. українці купили автомобілів на 1 млрд. долл., і американці розраховують на збільшення своєї долі на цьому ринку. Крім того, на ринку продається на 240 млн. долл. нових вживаних запчастин.
Серйозну увагу американського бізнесу займає сектор туризму. В цьому секторі робляться послуги на 4,2 млрд. долл. в рік, а в Автономній Республіці Крим прибутки від туризму складають половину надходжень в її бюджет. Американські компанії мають хороші шанси на участь в
розвитку готельної і курортної справи, будівництві і реконструкції аеропортів і гаваней. Є можливість для збільшення потоку туристів з України в США і Канаду і навпаки.
Судячи по оцінкам американських офіційних експертів, великі перспективи чекають заокеанські товари і технології в виробництві алкогольних напоїв, особливо пива. Щорічно вживання пива, в тому числі імпортного, збільшується і досягає 12-15 літрів на душу. Зростає імпорт хмелю і іншої сировини для виробництва пива. При цьому на Україні відсутнє виробництво машин і обладнання для крупних пивоварних заводів і пивоварень. Поки що таке обладнання іде з Німеччини і інших західноєвропейських країн, і США можуть потіснити конкурентів на цьому ринку.
Багатообіцяючими здаються американським експертам перспективи в харчовій промисловості. Крім крупного ринку продовольчих товарів в самій Україні ця галузь задовольняє потреби в них багато країн. В радянські часи потреби СССР в продуктах на одну третину покривало українське виробництво. Зараз продовольчий ринок України захищений митними бар'єрами. Американці розраховують на ріст свого експорту мороженого м'яса птахів, свинини, високоякісної яловичини,
морепродуктів, а також упакованих легких закусок, корму для домашніх тварин, соєвої муки і соєвих бобів, бавовни.
В середньому в 1997-2002 р. доля США в українському продовольчому імпорті щорічно рівнялась 10%, в тому числі в закупках пташиного м'яса - 74%, соєвих бобів - 51%, соєвої муки - 30%, бавовни - 11%, і інших вищезгаданих продуктів - від 1 до 8%.
Загальна вартість офіційної допомоги США Україні з часу її незалежності перевищила в 2003 р. 3 млрд. долл. В тому ж році загальний об'єм допомоги, представлений всіма міністерствами і відомствами США Україні, дорівнював 188, 5 млн. долл. Ця сума була
розділена таким чином:
1) на програми демократії ? 54,7 млн.

 
 

Цікаве

Загрузка...