WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Американо-українські відносини (1991-2005 рр.) - Курсова робота

Американо-українські відносини (1991-2005 рр.) - Курсова робота

США фінансувало експортні поставки продукції своїх же, американських компаній і американських фермерів.
Підвищення інтересу американців до України має суттєвий економічний аспект. За останні роки українці змогли досягнути серйозних успіхів: в 2000-2003 рр. реальний ВВП країни зріс на 33,1%. В першому півріччі 2004 року він збільшився на 12,3%. В 2003 році вартість іноземних прямих інвестицій в українську економіку зросла на 1,2 млрд. долл., а в першому кварталі 2004 р. - ще на 216 млн. доларів. Втручання держави в українську економіку співпадає з західними ліберальними рецептами: доля видатків національного бюджету відносно ВВП на Україні в 2003 р. складала 21% ( в 1,5 раза менше, як в Росії ). Встає на ноги країна європейської орієнтації, з 50-мільйонним населенням, родючими чорноземами і помірним кліматом, розвинутою науковою і транспортною інфраструктурою. На важливому геополітичному і геоекономічному перехресті Східної Європи, Росії, Центральної Азії і Близького Сходу виникає один з найбільш крупних світових ринків, і американці не хочуть відставати в його освоєнні.
Американська товарна торгівля з Україною порівняно невелика: її оборот в 2004 р. досяг майже 1,1 млрд. долл., 0,02% сукупного зовнішнього товарообміну США, що ставить Україну на 83-місце серед торгових партнерів США. Майже до останнього часу темпи росту взаємної торгівлі були незначними, але в 2002-2004 рр., вона збільшилась
на 68%.
Американці продають українцям енергообладнання ( парові труби, електрогенератори ), літаки і авіаційне механічне і телекомунікаційне обладнання, контрольно-вимірювальні і аналітичні прибори, грузовики і
легкові автомобілі, табак, оптичне, медичне і хірургічне обладнання. Ввозиться в США з України головним чином чугун, порошок і напівфабрикати з чорних металів, неорганічні хімікати, рідкоземельні метали, алюміній, сірка, цемент, а також верхній одяг.
Об'єм американо-української торгівлі послугами складав в 2000 році 78, млн. долл., з яких 68,5 млн. пішло на експорт послуг з США на Україну і 10 млн. - в зворотньому напрямі.
США займає перше місце з іноземних підприємницьких інвестиціях в українську економіку. Станом на початок 2004 р. на американські корпорації прийшлось 18% всієї вартості іноземних приватних прямих інвестицій в країні; на другому місці знаходився Кіпр (10%); на третьому - Великобританія (9,5%). Потім слідували Німеччина і Нідерланди (по 7%), Віргінські острови і Росія (по 6%). В 2003 р. вартість американських підприємницьких капіталовкладень різко виросла.
Американські корпорації вкладають капітал переважно в оптову торгівлю (18%), харчову промисловість (16%), готелі і ресторани (10%), фінансові послуги (6%), будівництво (6%), нерухомість і правові послуги (4%), видобувну промисловість (3%), машинобудування (3%), сільське господарство (3%), хімічну і нафтопереробну промисловість (3%), транспорт і зв'язок (2%).
З 22 червня 1992 р. діє американо-українська торгова угода, а з січня 1994 р. Державна корпорація іноземних приватних інвестицій США (ОПІК) застрахувала три проекти американських інвестицій на Україні від політичних ризиків. В даний час, однак операції ОПІК на Україні
призупинені із-за протиріч по експропріації застрахованих корпорацією вкладів. Експортно-імпортний банк США підписав у 1999 р. з урядом України угоду про заохочення взаємних торгових проектів, однак поки вона не реалізовується.
США дають підтримку Києву і його стремлінням вступити в
Світову організацію торгівлі (СОТ); американський радник працює постійно з українським урядом для надання консультацій по питанням вступу в цю організацію. Разом з тим Україна на практиці не користується статусом рівноправного партнера у відносинах з США; не знята ще поправка Джексона-Веніка. Відміна цієї поправки відносно України неофіційно була обіцяна Києву після президентських виборів 2004 року.
Американці недовольні ситуацією, котра існує на Україні з дотриманням прав на інтелектуальну власність. В 2004 р. на високому рівні була досягнута договірність розробити і реалізувати спільний план дій у цій сфері, і, по визнанню американців, українська сторона повністю виконала свої зобов'язання, прийнявши ряд законів і важливих рішень. Однак на практиці закони і інші акти виконуються з значними порушеннями, і Україна щорічно підлягає штрафом у вигляді підвищення податків на деякі товари з США на суму 75 млн. доларів. Повне дотримання норм міжнародного права в даній області являється однією з американських умов прийняття України в СОТ.
В числі найбільш перспективних галузей українського господарства для експорту американських товарів і послуг, а також вклади підприємницького капіталу експерти Міністерства торгівлі США в першу чергу називають інформаційні технології та телекомунікації. Тут уже виробляється 5% українського ВВП. Особливо швидко розширюється експорт мобільного зв'язку, де 2002 р. доходи досягли міпміліарда
доларів. В секторі послуг світової мережі щорічний ріст в 2000-2002 рр. становив 46-47%.
Наступним сектором по перспективності для американського бізнесу на Україні вважається енергетика. Найбільший попит тут існує на газові і гідравлічні турбіни; котли для центрального отоплення; технології для збереження енергії; сучасні системи цифрової оплати по картам для
вимірювання і регулювання енерговитрат; технології встановлення і заміни компресорів для газопередающих систем; бурове обладнання; технології теплоізоляції. Значні можливості є в американців в області поставок обладнання для нафто- і газовидобутку. Україна щорічно виготовляє в середньому 18 млрд. куб. м. природного газу і 4 млн. т. сирої нафти і задовольняє тим самим свої потреби у газі на 21-24%. Нафтопереробні сили країни зайняті менше ніж на 50%. Багато американських корпорацій уже ведуть операції на українському ринку. "Джі-І інтернешнл", " Ханіуел " і "Емерсон просес менеджмент", поставляють системи автоматизації і контролю; " Ктерпіллер ", " Бейкер-Хьюз", "Еф-ем-си", " Стюард енд Стівенсон ", " Сміт Бітс ", " Узезерфорд " і "Кліруотер", продають обладнання і технології нафто- і газавиробництва " Екссон-Мобіл "- моторні масла.
В трійку найбільш цікавих для американців галузей входять сільськогосподарські машини і обладнання. Україна займає шосте місце в світі по експорту зерна, в основному пшениці і вівса. Рівень амортизації сільськогосподарської техніки на Україні зараз оцінюється в 70-90%. Вік 40% тракторів - 15-25

 
 

Цікаве

Загрузка...