WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Легітимність засобів політичної реклами - Реферат

Легітимність засобів політичної реклами - Реферат

об'єднаннями, які примусово ліквідовані чи діяльність яких заборонена відповідно до чинного законодавства України.
- у політичній рекламній діяльності беруть участь органи, підприємства, організації, установи і особи, участь яких у агітації під час проведення виборів, (референдумів) заборонена законодавством про проведення виборів (референдумів).
- має місце діяльність щодо поширення політичної реклами у державних комунальних засобах масової інформації до початку оголошення виборчої компанії, всеукраїнського або місцевих референдумів.
- політично реклама поширюється за добу до початку голосування, а також в день проведення виборів і референдумів до встановленого законом терміну закінчення голосування.
- для замовлення, виготовлення, зберігання та поширення рекламних матеріалів використовуються кошти, не передбачені законодавством України, використовуються чужі знаки торгових зразків, назви чи загальне вирішення засобів масової інформації без відповідного дозволу.
- розповсюджуються анонімні рекламні матеріали або рекламні матеріали під псевдонімом чи матеріалів із закликами до насильницького повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності держави, до національної, мовної, расової, релігійної нетерпимості органи внутрішніх справ (після отримання такої інформації) зобов'язані вжити необхідних заходів, передбачених законодавством України.
Розповсюдження політичної реклами до початку офіційно оголошеної виборчої кампанії, всеукраїнського або місцевих референдумів допускається тільки на підставі письмової угоди та за умови попередньої оплати політичної реклами суб'єктом політичного процесу.
Забороняється без відповідного дозволу використовувати або імітувати зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій, а також офіційні назви державних органів України, крім випадків, передбачених законодавством України.
Легітимність засобів політичної реклами залежить також від дотримання порядку її поширення під час виборчої кампанії та референдумів.
Так, під час офіційно оголошеної виборчої кампанії, всеукраїнського або місцевих референдумів забороняється реклама, оголошення чи трансляція у засобах масової інформації імені, назви юридичних чи фізичних осіб, суб'єктів політичного чи виборчого процесів, які спонсорують, патронують чи підтримують будь-які теле- і радіопередачі, підготовку матеріалів для засобів масової інформації чи організацію та проведення театрально- концертних, спортивних та інших видовищних заходів.
При поданні заяви до виборчої комісії про намір розміщувати політичну рекламу керівник позапартійних засобів масової інформації має зробити особливу письмову заяву щодо зобов'язань:
- забезпечити політичну рівновагу, неупередженість у ставленні до кандидатів, партій (блоків);
- забезпечити недопущення прихованої політичної реклами та журналістських уподобань і преференцій;
- забезпечити гарантії рівного доступу і розподілу ефірного часу чи газетної площі для кандидатів, партій (блоків) і можливостей для спростування фактів, що не відповідають дійсності;
- не допускати продажу невикористаного політрекламного ефірного часу чи рекламної площі іншому платоспроможному кандидату, партії (блоку);
- оголосити умови надання і загального обсягу платного і безплатного ефірного часу чи газетної площі, а також розцінок, однакових для усіх суб'єктів виборчого процесу.
Керівники позапартійних засобів масової інформації, виробники та розповсюджувачі політичної реклами подають до відповідних виборчих комісій інформацію про умови розміщення політичної реклами, загальний обсягу часу чи друкованої площі, виділених під політичну рекламу, розцінки з подальшим оприлюдненням цієї інформації у відповідних друкованих засобах масової інформації.
Позапартійні засоби масової інформації та власники інших рекламних носіїв, які беруть участь у поширенні політичної реклами і зареєстровані як суб'єкти виборчого процесу, при наданні своїх послуг одному із суб'єктів виборчого процесу не можуть відмовити у такій же послузі за тих самих умов іншим суб'єктам виборчого процесу.
Поширення політичної реклами або контр-реклами (антиреклами) нелегітимними засобами або з порушенням встановленого порядку тягне за собою відповідальність згідно чинного законодавства України.
Підставами відповідальності за порушення цього Закону є безпосереднє невиконання та порушення його норм, створення перешкод для їх реалізації, а також невиконання і порушення норм, передбачених іншими законодавчими актами, зазначеними в цьому Законі.
Суб'єкти політичного та виборчого процесів несуть відповідальність за зміст політичної реклами, тиск на керівників носіїв політичної реклами, створення перешкод для реалізації законних прав та свобод кожної людини та громадянина під час референдумів та виборчих кампаній.
Санкції щодо порушень вказаних норм здійснює у межах визначених чинним законодавством повноважень Центральна виборча комісія на підставі судового рішення.
Виробники та розповсюджувачі засобів політичної реклами несуть відповідальність за порушення принципу рівних умов, ненадання ефірного часу або друкованої площі для усіх суб'єктів політичного або виборчого процесів, розповсюдження прихованої політичної реклами, а також за інші порушення норм чинного законодавства.
Ці порушення розглядаються у судовому порядку.
Фальшива політична реклама кваліфікується як підлог і її розповсюджувачі підлягають відповідальності відповідно до чинного законодавства.
Справи по фактах фальшивої (підроблені газети, плакати, листівки тощо) за поданням суб'єктів політичного чи виборчого процесів порушують органи прокуратури.
Органи внутрішніх справ України здійснюють оперативні заходи по вилученню і знищенню таких фальшивок.
Суб'єкти політичного чи виборчого процесу мають право на спростування відомостей, які містяться в засобах політичної реклами, контр-реклами (антиреклами) і які вказаними суб'єктами вважаються явно недостовірними або такими, що принижують їхню честь і гідність, шкодять їхній політичній репутації.
У разі, якщо розповсюджувач засобів політичної реклами, контр-реклами (антиреклами) спростування не оприлюднює, суб'єкти політичного чи виборчого процесу мають право звертатись з позовом безпосередньо до суду з вимогою негайно заборонити розповсюдження вказаних вище відомостей, розмістити спростування та принести публічне вибачення цим суб'єктам політичного чи виборчого процесу.
Суд у складі одного судді зобов'язаний розглянути цей позов протягом 24 годин заприскореною процедурою (у непозовному скороченому продовженні). Рішення суду може бути оскаржене у суді апеляційної інстанції, який повинен розглянути скаргу протягом 24 годин з моменту її подання.
Рішення суду апеляційної інстанції оскарженню не підлягає і має бути виконане протягом 48 годин з моменту його прийняття.
При цьому розповсюджувач політичної реклами, контрреклами (антиреклами), який не оприлюднив спростування, сплачує подвійну суму за рекламними розцінками за оприлюднення такого спростування іншим розповсюджувачам політичної реклами.
Ці кошти стягуються у безспірному порядку із замовника політичної реклами, контрреклами (антиреклами).

 
 

Цікаве

Загрузка...