WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Легітимність засобів політичної реклами - Реферат

Легітимність засобів політичної реклами - Реферат


Реферат на тему:
Легітимність засобів політичної реклами
1. Поняття та класифікація засобів політичної реклами
Для вирішення політичних завдань, які стоять перед політичним лідером, політичною партією у процесі реалізації тих чи інших функцій використовуються різноманітні засоби. До них відносяться засоби масової інформації, реклама, виставки, публічні заходи. Будучи наділеними значними можливостями щодо формування громадської думки, ЗМІ відіграють важливу роль з реалізації завдань Публік Рілейшнз.
ЗМІ - це організаційно-технічні комплекси , які оперативно передають різного роду інформацію, в тому числі і рекламу на широку аудиторію. На сьогоднішній день значне поширення отримала наступні ЗМІ: інформаційні агентства; преса; радіо; телебачення; Інтернет.
Інформаційні агентства - це організації, які збирають і, як правило, на платній основі забезпечують новинами ЗМІ (газети, журнали, радіо, телебачення) державні, громадські та комерційні установи.
Преса - це масові періодичні друковані видання, до яких відносяться і журнали.
Газети публікують в основному інформацію про актуальні події, оглядово-аналітичні матеріали. Немало місця відводиться рекламно-інформаційним матеріалам.
Журнали. Вони відрізняються тематикою, характером передачі матеріалу, і, хоча поступаються газетам в оперативності, мають великі можливості для аналізу.
Радіо, як і преса, в значній мірі користується інформацією, наданою інформаційними агентствами. Ця інформація редакторами перетворюється в тексти для радіомовлення.
Телебачення не тільки поєднує в собі інформацію, яка переноситься звуком, а й у вигляді зображення. Воно дає можливість відчути себе в центрі подій і, як не дивно, досягає мети.
Телебачення прискорило темп життя, спресувавши місяця в тижні, тижні у дні, а дні у години.
Сила телебачення полягає у глибокому впливі на спосіб мислення людини. Нинішні президенти звертаються до народу своєї країни не з трибуни на головній площі столиці, не з газетних шпальт чи по радіо, а з екранів телевізорів. Телебачення консолідує націю і народи, тримає в курсі останніх подій кожного з нас.
Принципово новим каналом поширення політичної реклами у сучасному суспільстві є Інтернет. Він дає можливість швидко, легко і дешево надати інформацію споживачу. Для цього достатньо розмістити її на сайті.
Інтернет дозволяє оперативно внести поправки у наявну інформацію.
Доступ до інформації можливий з будь-якої точки світу і, що особливо важливо, у великомасштабних політичних кампаніях.
Відкривається можливість проведення інтернет-конференцій, дискусій, спілкування політика з населенням та ін.
Для ефективного використання Інтернету в політичній рекламі необхідно мати чітку уяву про можливості його впливу на аудиторію.
В цілях забезпечення стабільного позитивного ставлення до себе політичний лідер, політична партія повинні регулярно надавати пресі різні інформаційні та рекламні матеріали. У зв'язку з переходом України до ринкових відносин в нашій країні стали широко поширюватись нові засоби роботи на ринку політичних послуг, з'явилась нова лексика. З'явились і нові інформаційні матеріали PR. Основними серед них є: бекграундери, ньюз-реліз чи прес-реліз, медіа-кіт, фітче, кейс-історія, брифінг, технології паблік рілейшнз.
Таким чином, стійка лінія поведінки на інформаційному ринку веде до формування у людей стійкої ціннісної орієнтації, а між політичними лідерами і реципієнтами усуваються протиріччя, в результаті чого рядові громадяни активно залучаються до політичного процесу.
Сьогодні PR-технології досить різноманітні і розрізняються залежно від того, які завдання вони виконують:
а) обслуговування зв'язків комунікатора з державними та громадськими організаціями;
б) створення сприятливого образу особистості;
в) побудова відносин з ЗМІ;
г) управління процесом сприйняття аудиторією і повідомленнями;
д) робота з кадрами, персоналом інформаційних центрів;
е) громадська експертиза і ін.
Кожен з цих напрямків PR є певною системою управління інформацією, пов'язаною з тими чи іншими способами виробництва новин, залучення уваги аудиторії, інтерпретації криз.
Однак, найважливішою концептуалізуючою PR-технологією є створення позитивних образів (іміджу) політичних лідерів.
2. Умови легітимності засобів політичної реклами
Всі вказані засоби політичної реклами повинні відповідати загальним принципам. В іншому випадку ці засоби повинні визнаватись нелегітимними.
До основних принципів можна віднести такі, як:
- законність. Засоби, які використовуються політиками у процесі розповсюдження політичної реклами в жодному випадку не повинні суперечити нормам законодавства України та міждержавних та міжнародних договорів, укладених або ратифікованих нашою державою. Так, незаконними повинні вважатись ті засоби, які спрямовані на розпалювання релігійної чи іншої ворожнечі, спрямовані на насильницьке повалення конституційного ладу та інші.
- забезпечення пріоритету суспільних інтересів і права усіх суб'єктів політичного процесу розповсюджувати і отримувати повну, точну, всебічну, достовірну і об'єктивну політичну інформацію;
- використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами моральної, фізичної або психічної шкоди;
- законодавче забезпечення рівних умов і можливостей доступу усіх суб'єктів політичного процесу до носіїв політичної реклами і до засобів масової інформації, (крім партійних засобів масової інформації);
- рівні права, обов'язки та відповідальність усіх суб'єктів політичного процесу;
- встановлення у позапартійних засобах масової інформації для усіх суб'єктів політичного процесу однакової оплати за однаковий ефірний час, газетну чи журнальну площу, місце розташування, спосіб виконання і розповсюдження рекламно-політичної інформації, (крім партійних засобів масової інформації);
- забезпечення права суб'єктів політичного процесу мати безплатний ефірний час або газетну площу для спростування недостовірної, анонімної або фальшивої рекламно-політичної інформації та для реагування на наклепи, образи честі, гідності і ділової чи політичної репутації за рахунок замовника недобросовісної реклами;
- чітке і однозначне означення замовника політичної реклами;
- встановлення юридичної відповідальності за порушення вимог цього Закону.
Засоби політичної реклами не повинні:
- містити антиконституційних, дискримінаційних чи наклепницьких заяв, залякувати особу і суспільство;
- розповсюджуватись у спосіб, що передбачає тиск, шантаж, політично вмонтовані погрози і моральні репресії;
- вміщувати зображення фізичної особи без згоди останньої;
- імітувати, копіювати або наслідувати загальне вирішення, текст, зображення, музичні чи звукові ефекти, що застосовуються в рекламі, іншого суб'єкту політичного процесу;
- містити заклики до силового захоплення влади, насильницької зміниконституційного ладу або територіальної цілісності України; до насильства, жорстокості та розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі.
Нелегітимними повинні визнаватись засоби політичної реклами у випадках, коли:
- діяльність щодо розповсюдження політичної реклами здійснюється незареєстрованими політичними партіями, їх

 
 

Цікаве

Загрузка...