WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Міжнародний ісламський тероризм останньої чверті ХХ століття - суть, напрями, діяльність - Курсова робота

Міжнародний ісламський тероризм останньої чверті ХХ століття - суть, напрями, діяльність - Курсова робота

іслам не більше, як спосіб життя, виконання культу, такзваний народний іслам, другі - тарикати (тарика з арабської чи з сербської шлях, метод) прибічники релігійно-містичних орденів, братств. В основі вірувань - суфізм що тлумачиться, як внутрішнє релігійне прозріння людини. Мусульмани-терористи десь на 45 % походять з цієї місцевості. Наявні зв'язки з Лондоном, Кашміром, Москвою, Лос-Анджелесом, Пенджабом, Абу-Абебою, Саудівською Аравією. Називають себе салофітами від салаф - предок, попередник. В побуті їх називають вакхабітами по імені Муххамада ібн абу аль-Вакхаба, який закликав у XVIII столітті до чистоти іслама. Згідно з салафітами, всі сучасні "нововведення" в Коран являються недозволеним гріховним заступленням, пов'язані з "Братами мусульманами" індійськими ісламськими сектами, з Францією, Японією, Тайванем, Південною Кореєю. Вважають себе одними із засновників ісламського фундаменталізму, а ми саме вивчаємо причини тероризму бо перекручення війни з невірними і стало каменем спотикання. Програма стала спільна для Близького Сходу шлях повернення до істинного ісламу з теократичною моделлю держави-халіфата, подолання всіх соціально-економічних розбіжностей, регулювання всіх сфер життя [48, с.26] на основі Корану і шаріата (релігійного суду). Взаємозалежність в сучасному світі дагестанських мусульман з "Братами" мусульманами починає, як протистава національно-релігійній общині ісламського етносу. На основі країни утворено "Центральний фронт визволення Дагестана (ЦФВД) в 70-х роках. Початок терактів припадає на 1979 рік. Очолив лідер за національністю йорданець Хаттаб. На тотожних ідеях перебуває "Іслам джамаат Дагестан" (ІДД).
Мета ісламістів об'єднати всіх фанатиків в світі. Сутички з федеральними військами почалися на стадії заворушень підчас ІІ чеченської війни (1999-2001).
Кооперація терористів почалася дещо пізніше [5, с.409]. У 90-х роках двадцятого століття в регіоні почали діяльність шість саудівських місіонерів. Центрами тероризму стали великі міста по виробництву сталі Кизилюр, в Росії Астрахань.З гір переселилася частина аварців та вакхабітів з Дагестана очолені Багадждіном Магошадом частина сіл Кванада і Тлондода. В містечку Каріцорте була створена медресе для сімсот афганських талібів.
З цих, здавалось би, неосвідчених людей вийшли керівники спецтаборів, загонів камікадзе цілком пристойні громадяни, що готові по сигналу в будь-яку хвилину стати терористами для навколишнього оточення. В 1993 р. нам відомі і депутати парламенту Дагестану Суракат Айятілов, Магді Тагаєв та інші. Особлива небезпека надходить від партійного руху. Аварець Ахмед-каді Атаєв створив в червні 1990 року ісламську партію Відродження (ІПВ) пов'язану з моджахедами Центральної Азії. Заклики до єдності народів, республік, боротьба за чистоту ісламу зміцнення зв'язків з таракатами [8,с.202] стали сенсом життя тер-тів. Проіснувала ІПВ до 1994 року.
В 1994 р. на цьому фоні появилась нова- Ісламська Демократична партія. Очолив демократ близький до "Выбору России" Абдурашид Заїдов, яка розкололась на терористичні групи та Ісламську Партію Дагестана (ІПД). Справжнім борцем і засновником ісламсько-релігійного тероризму стала партія Союз Мусульман Росії (МР) 1995 року . Голова Надір-шах Хачілаєв суперник об'єднаного корейсько-азербайджансько-іранського руху "Нур". В програмі "Союзу" концепція встановлення світового шаріату. В підсумку у жовтні 1999 р. Центральну і Південно-Східну Європу об'єднав "Всеросійський Ісламський Конгрес", який прорушуючи Конституцію Російської Федерації прийняв закон про свободу віросповідання 23 жовтня 1999 року.
В Афганістані після виведення російських військ з Афганістану у 1989 році в країні активізувались терористичні організації. Уряд Хаджибули був повалений. Усама бен Ладен відкрив мережу таборів. Ще в 1988 - 1989 роках в Афганістані нараховувалось двадцять тисяч найманців із Алжира, Бангладеша, Йорданії, Йємена, Марокко, Сірії, Судана, Туніса, Пакистана [82, с. 51]. Найманці брали участь ІДУ. Були факти наркоторгівлі з країнами СНД, Перської затоки, ввезення наркотичних препаратів у США [82, с.13], зрощування з наркоторгівлею, що давало непогані фінансові надходження. Режим талібів [58, с. 123] оголосив бен Ладена священним лідером невдовзі було знайдено і ворога США, Західну Європу.
Тогочасну кризу в світі влучно охарактеризував лідер Лівії Муаммар Каддафі:
"Наперед ми маємо визнати терор. По-друге дійти злагоди, що це таке. Для цього потрібна єдність цілого світу не лише Америки ; США одні не зможуть справитися з цією проблемою. Проте треба зважати на такий факт: пакистанець приїхав у Афганістан в пошуках роботи його завербувала британська розвідка для вбивства М. Каддафі, який не видав ФБР терористів з Сполучених Штатів, нібито винних у вбивстві підприємців Нью-Йорка ("Справа Локерті"). Юнак став терористом. Хіба можна боротися з чужими терористами сприяючи власним. США заперечили цей факт. Проте полонений британський офіцер підтвердив інформацію".
Президент Афганістану Раббані у грудні 1992 року при продовжені переліку повноважень встановив дорадчий орган "Шурайї аже халь ва аку" (Рада авторитетів, буквально, Рада впливових осіб) що взяли курс на побудову ісламського суспільства спільно з Іраком, Лівією, Кашміром, Бангладеш. Друкований орган - газета "Фатх".
У вересні 1994 р. в Гераті ІІ з'їзд терористичних організацій Афганістана та країн Близького Сходу "Великі ісламські збори" [41, с. 18]. таємним рішенням визначено території поширення ісламського тероризму по світі на 2000 - 2017 роки. Старійшини Лоя Джирги почали встановлювати зв'язки з "Радою". Представник Джирги Газ Даваот заявив про загрозу ісламізму в світі, у відповідь Народно-Демократична партія Афганістана (НДПА) офіційно заявила що не визнає ні Джиргу ні Раду і починає теракти в світі привертаючи увагу до країни. Боротьба поширилась на країни СНД, Перської затоки, Близького Сходу. Співмірні виклики суспільства від НДПА вже відомі. Перший етап боротьби 1970 - 1979 роки моджахедів або муджахедів за монархію в Афганістані, Ірані, Пакистані, Кувейті. У військовому конфлікті була знищена військова техніка (Герат, Белуджистан), лікарні, будинки (Пендшаб, Тріполі, Гавана) екстремісти виступили за:
а) унітарну державу в вигляді конституційної монархії (С.А. Гілані і
С.Моджадді);
б) халіфат (проповідник тероризму Р.Хекматьяр, лідер руху студентів);
в) федеративну ісламську державу від Узбекистана до Індії (генерал
А.Р.Дустум лідер загонів "Джихада");
г) група "поміркованих" за парламентську республіку.
В. Південно-Східній Азії на середину 90-х спалах політичного екстремізму викликав невдоволення релігійних груп та сепаратизму до влади. На Молукських островах боротьбу ісламісти почали з християнами. Починаючи з 1977 р. здійснено двісті терактів. З березня по вересень іноземці з Болгарії, Чехії, Чечні, Японії, Ірану, Лівану, Афганістану тп Пакистану влились у ряди "Воїнства джихаду" та не

 
 

Цікаве

Загрузка...