WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Міжнародний ісламський тероризм останньої чверті ХХ століття - суть, напрями, діяльність - Курсова робота

Міжнародний ісламський тероризм останньої чверті ХХ століття - суть, напрями, діяльність - Курсова робота

народ. Держава індустріальна, аграрна абозмішана.
Ісламський ідеал - повна і безмежна відданість Аллаху яка компенсується просуваннями західної маскультури поки що неуспішними [3, с.21]. Істинний мусульманин має дбати про мінімум власних потреб, проте бути високоосвіченим та забезпеченим матеріально для фізичного і морального існування при сталих відносинах у суспільстві.
Розкол нації проявляється у полярності села з містом, що призводить до корупції, збагачення, ліквідації поданих почуттів на селі шляхом праці на благо вищих за себе та представника Аллаха: наїба, шаха.
Узагальнення ідей богословів протидіє ряд європейських і мусульманських дослідників (Алі Шаріаті, Е.Кісрієв, А. Добаєв, Шелліман Ф., Генрі Д. І інші) за якими складовою історичного процесу іслам наявний хоч і не домінуюча релігія, проявляє себе протестом проти ери високих технологій. Мусульмни протестують як люди свідомі і з окраїни приводячи європейців до розуму шляхом насилля.
Мирні спроби урегулювання це спроба тиску Заходу. Араби темпераментні, войовничі. Можливою відвідую росіянам, американцям, європейцям бачать священну війну. Проте радикалізм наштовхується на опір цивілізованого світу, посилюються військові акції, розгіг ісламських екстремістів в Росії операції по знищенню терористичних груп в Афганістані, "іракській проблемі".
Таким чином, на наш погляд ісламський тероризм складає багатокомплексне явище. Іслам розуміє тероризм як складову добра для людини. В 70 - 80-х роках двадцятого століття тероризм цього виду став міжнародним завдяки переходу теорії в практику.
Джалагонія В. Твердить [41, с.18] про прихід тероризму у внутрішній світ Центральної Азії за межі Близького і Далекого Сходу, перехід в межі СНД. Соколовський Д.М. розмірковує над проблемою конфлікту арабів з США, прикриваючи завісу над проблемою Сходу та Заходу. Достовірні дані по тероризму, як загрозі ідейних витоках можна знайти в ряді праць Спольникова В., Миронова А., Ахмад Шаха Масуда, О'Саллівана [64, с.120]. Синтезом цих явищ ми спробували пояснити весь спектр проблем, що охоплювали Близький та Далекий Схід, країни Перської затоки, Центральну та Західну Європу, країни СНД.
Розділ ІІ. Формування політичної структури міжнародного тероризму в сучасному світі.
На початку 70-х років ми стаємо свідками ісламізації в мусульманському світі та політизації ісламу. Будь-який політичний крок співвідноситься з віровченням, яке в свою чергу переростає у політичну структуру. Розгляд пропонується по країнах - центрах ісламського екстремізму.
В Єгипет розвиток міжнародного ісламського тероризму пройшов три етапи:
1) Кінець 20-х - 50-ті - створення Хасаном аль Банною асоціації "Брати-мусульмани". Група нагадує сучасне екстреміське формування.
2) Вплив Єгипту в політичній сфері поширюється на інші країни. Після 1954 року асоціація в опозиції до президента Г.А.Насера. Відомий ісламознавець Г.Мітч вважає, вина лежить на одному з "братів" Хасані аль-Худейбі за невдалий замах на Насера в жовтні 1954 року.
3) Рух ісламістів-радикалів розколотий створюються відкриті терористичні групи, спроба легалізації "Братів-мусульман".
На перший план виходить Сеїд Хутб - прозахідних поглядів літературний критик, за підтримки ізраїльтян став ісламістом. Основна мета лідера "братів" захоплення політичної влади. В 1965 р. Національна Асамблея Єгипту звинуватила братів-мусульман у тероризмі. При новому президентові Анварі Садату "брати" стали вести боротьбу легітимними методами. В підтримку курсу Садат випустив з тюрм фундаменталістів, легалізував ісламські товариства. Мав намір змінити доктрину арабського націоналізму на ісламський [62, с.16]. Ідеї повернення до ісламу палко виражав в тодішній період видатний ісламський теоретик Мухаммед Кутба та інші.
В 1978 році видано закон, який забороняв займати вищі державні посади особам, чиї погляди суперечили канонам ісламу. Садат дозволив друкувати газети "Ад Да ва" (Заклик), "Аль-І'тшам" (Керівництво). Проте президент Египту укладає мир з Іраком і ісламські організації переходять в опозицію. Однією з перших була "Гамаат альмуслімік" (Товариство мусульман). Початок діяльності припадає на 1972 рік. В 1977 р. члени цієї групи викрали та вбили міністра по справам вакуфів шейха Аз-Захабі який вів боротьбу з іншою групою терористів "Ат Такфір ва аль-хіджа" (Спокута і вихід). Всередині групи виділилися дві течії:
а) "Аль гамаа аль харакийя" (Динамічна група) Терористи фанатики визнавали лише себе звинувачуючи у єресі все населення Єгипту.
Б) друга група екстреміська по ідеології та відома терористичними методами "Аль Джихад" (Гіхад з єгипетської, тобто Священна війна) має зв'язки з Іраком, Кувейтом, Пакистаном, інша назва "Аль Гашхааль ісламійя би Маср (Ісламська опозиція Єгипту). В 1980 р. перейменовано в "Джихад" [32, с.43] з штабквартирою у Лондоні. Почесний лідер "Джихада" Омар Абдар Рахман, шейх, який відбуває ув'язнення в США за теракти в Всесвітньому Торговому Центрі (ВТЦ) у Нью-Йорку 1993 року. Подані організації політичного спрямування.
У 80 - 90-х роках відбулися ряд терактів, щоб нагадати про себе. Деталі в наступному розділі зазначимо лише, що шейх з питань державної безпеки, міністр Аль Азхара-Тахтаві на відміну від попередника Рад аль-Хакка (помер восени 1996 року) не прикривав ісламських течій а заявив, що тероризм буде проклятий ісламом.
В липні 1992 р. Афганістан, Єгипет, Чехія, Болгарія, Узбекистан, Лівія, Кенія оголосили про початок терористичної війни з імперіалістами Європейським Союзом, Росією ма США. Народні збори Єгипту в цьому ж місяці прийняли закон по боротьбі з тероризмом. З 1998 по 2000 рік під контроль було взято до двох тисяч мечетей. З другої половини 90-х влада розцінила проблему тероризму як загрозу національній безпеці, створивши Міжвідомчу робочу групу [29, с.24]. Координуючи діяльність з Міністерствами безпеки Великобританії,Франції, Росії, США, Канади, Бельгії, Італії, Нідерландів. В 1997 р. ув'язнені за вбивство А.Садата лідери "Аль Рамаа аль Ісламійя" закликавши членів організації припинити насилля. З березня 2000 року влада йде на співробітництво з ісламістами звільнивши кількох лідерів та близько тисячі радикалів. Взамін лідер Джихада Сайєд ал-Салмуні відмовився від терору. Стабільність в країні зберігається відносна. До кінця 2003 року буде діяти закон про надзвичайний стан в країні. Ісламські терористи перебазувались в Лівію, Чечню, перебуваючи в постійному русі. На міжнародному рівні протидія терактам зводиться до угод і договорів про обмеження впливу ісламських фундаменталістів на Західну Європу. В квітні 1998 року [35, с.14] Єгипет, Алжір, Туніс та Бахрейн підписали спільну угоду про протидію міжнародному ісламському тероризму. Ряд законодавчих актів при потребі військових дій утвердили Ліга Арабських Держав (ЛАД) в Амсарі (Йорданія). В Бейруті (Ліван) у лютому 2002 року почалась боротьба з міжнародним тероризмом.
В Дагестані дві категорії віруючих: для перших

 
 

Цікаве

Загрузка...