WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Міжнародний ісламський тероризм останньої чверті ХХ століття - суть, напрями, діяльність - Курсова робота

Міжнародний ісламський тероризм останньої чверті ХХ століття - суть, напрями, діяльність - Курсова робота

керівництво.
Вновому законі про боротьбу з тероризмом та " Біллі про права" згадується метод держсекретаря Шульцa [36, c.95] - пасивної оборони поряд з аенбенівською (агенції національної безпеки) стратегією контртероризму та метод Делкала - капітана військово-повітряних сил про збройну боротьбу в Сірії, Іраку, Афганістані, Лівані, як протиставлення повстанській загрозі. Пасивними були нові гравці: Великобританія, Франція, ФРН…
В 90-х роках коли формується структура міжнародних ісламських боєвиків починаючи перехід від доктрини Монро США до колоніального неоглобізму наслідки спостерігаються спостереженню і досі: теракти 11 вересня, захоплення театру в РФ тощо. Відповідна реакція ісламістів руйнуваннями ВТЦ була не сприйнята США, як попередження. Вони і далі залишались "батьком світу" [28, с.9].
Навчались військово-диверсійній діяльності різні етнічні групи: від чеченів з Росії до уйгурів з Китаю. Найбільші двадцять таборів було виявлено в Кабулі [40, с.160].
Достеменно відомі ідеологи та теоретики ісламського тероризму релігійні фанатики: Саліфулла, Ахтар. Знайдено сліди терористів з Східної Європи, наприклад: громадяни Чехії, Болгарії навчались в таборі населеного пункту Айнах провінція Логар. Наголос ставився на ісламський рух Узбекистану.
В серпні 2000 р. відбулась всесвітня нарада в пакистанському місті Музиффарабад про початок терористичної боротьби та ісламського фундаменталіського руху. Присутні представники з Південно-Східної Азії, Далекого та Близького Сходу, країн Перської затоки, країн СНД. Представлені наступні організації із поданого в додатку списку: "Аль Каїда", "Харакат уль-ансар", "Лашкар е-тайба" та ін.
Через два місяці найактивніші терористи з таборів "Аль-Фаррух" і "Аль Бадр" почали теракти по світі.
У кінці 90-х помітною стала і наркоторгівля як засіб ідейного закріплення. За даними Програми по контролю за незаконним обігом наркотиків на 1999 рік вироблено в Південній Азії 4580 тонн опіуму що складає ? світового обігу [65, с.19]. По світі площі "Талібану" складали 44552 га землі. Підтримку в розповсюдженні ісламської літератури, тлумаченні Корану на шляхах ісламських терористів надавали: "Ліга ісламського світу", "Джіхад аль ісламій", "Фонд згоди", "Міжнародна організація ісламської допомоги", Товариство відродження ісламської спадщини, тощо.
Згідно даних науковців перші спроби боротьби і з тероризмом започатковані свідомо лише в 2000 році із створенням російсько-індійської та американо-російської робочих груп по протидії тероризму та наркоторгівлі.
Отже, ми дали характеристику одному з центрів міжнародного тероризму ісламського характеру. Прослідкуємо ідеї тероризму. Згідно турецького політика Б.Еджевіт вважає, що через них жодна держава мусульман не була демократична. [2, с.127]
Ідеї тероризму:
1.Священна війна - джихад трактується як боротьба з зможними, білими людьми, можливість сприяти і бути виконувачем настанов Аллаха.
2.Тероризм - ідейно політична і соціо-економічна боротьба окремих верств чи групи людей задля задоволення власних меркантильних інтересів засобами насилля, примусу, залякування, вимагання іншими діями незаконного антигуманного характеру із непередбачуваними наслідками.
3.Ідейний тероризм - боротьба психологічно-структурованої групи з будь-чим прозахідним європейським, російським, американським елементом задля попереднього приниження силою думки і вищості однієї цивілізації, культури над іншою з подальшим кровопролиттям до виснажливого конфлікту локального характеру з мізерними шансами на мир. Виняток становлять лише війни 1973 - 2000 років.
4.Ісламський вид боротьби за правду та істину (ісламський тероризм) - шлях специфічних ударів арабів під прикриттям мирного населення і жертв з обох боків під виглядом фундаменталізму [79, с.185].
За сучасними визначеннями прихована ідея реінкарнації істинного мусульманства. Згідно Б.Еджевіта країни Заходу не дали потрібних контактів, тим більше їхня ідеологія не сприяла модернізації ісламського світу. В цьому проявляється ідея неспівпадання психологій Сходу та Заходу.
5.Ідея усунення прозахідних режимів.
Доповнимо даними з еволюції поглядів спостерігачів історії видатних вчених, діячів російської, української, європейської наукової думки.
Спільна боротьба ісламістів породила у відповідь [56, с.33] цілу мережу внутрішніх військово-релігійних формувань в країнах Південно-Східної Азії та Близького Сходу. Війна всіх проти всіх призвела до природної вищості природної індивіда над людиною екстраполювала арабів на виконавців а європейців на лідерів. підтвердженням цьому є зіткнення двох культур. Зрештою, невдоволення перемоги християнства над ісламом знівелювалось утворенням нових форпостів на Сході. В країнах "золотого півмісяця" проглядається вказана залежність (слабкість, спроби реформ в Туреччині, Єгипті, Ірані, Судані, Лівані, Сирії та Пакистані) [25, с.40].
Розкриємо наше конзуїальне осмислення. Ніхто не говорить про свободи і демократію але гнів за бідність є справедливим, доки не було фанатизму, проте йшла колонізація чи асимілятивно-рефлекторне заглиблення в матерію буття сутності людської. Неправдива інформація скривдила святе місто Бет Єл і мусульман.
Вище снобісько-блюзнірськими є думки про віру в непокараність пригноблених інших народів. Змішування [38, с. 26] релігії з фанатизмом дає вибухову суміш тим більше якщо вбивство, насилля безправ'я жінок у східних суспільствах звичайна річ.
В 70 - 80-х.рр. окреслились виразні тенденції діяльності ісламських угруповувань.
Утвердження поняття мусульманські інститути як твердині ісламу;
Ідеї демократії дали позитиви саме у Туреччині - слова прем'єра і голови Демократичної лівої партії Бюлента Еджевіта [61, с.34].
Кавказ проходить сплеск ідей національного сепаратизму та внутрішньої нестабільності [42, с.23] піднятий хвилями тероризму, що вже є пройденим етапом на Далекому та Близькому Сході у 60-х роках.
Пам'ятати треба втрату ідеї біполярності світу, оскільки Радянський Союз породив боротьбу за самовизначення та незалежність "регіони" нестабільності Душанбе, Нагірний Карабах подібно до Пешевара.
Країни Перської затоки стали натомість на шлях процвітання: Ірак, Саудівська Аравія, Ліван залишились вірними партнерами США, блоку НАТО. Макаров О.Л. [58, с.125], Ахмад Шах Масуд [27, с.316] джерела мовлять про появу нестабільності у світі. Свідченням протилежного може бути Ізраїль - демократична країна, що має стати поштовхом демократизації інших країн Близького Сходу.
Поглянемо на ідейну світоглибину політичного буття Сходу.
В Туреччині та Ізраїла законодавчі і культурні передумови формують демократичні тенденції.
Ірак - в процесі модернізації, тобто переходу до класичного ісламського мирного суспільства ще з іскрою радикалізму традиційного для людей такої країни.
Єгипет - динамічно розвинуте суспільство хоча й потенціал стримується фундаменталіськими силами.
Йємен -

 
 

Цікаве

Загрузка...