WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПолітологія, Політика → Міжнародний ісламський тероризм останньої чверті ХХ століття - суть, напрями, діяльність - Курсова робота

Міжнародний ісламський тероризм останньої чверті ХХ століття - суть, напрями, діяльність - Курсова робота

Пакистані. Об'єднує вище згадані дві пакистанські, бангладешську та єгипетську "Аль-Джихад" (Священнавійна) очолює Айман аз-Завахарі, утворена в 1970 році з метою знищення світської влади в Єгипті. Один з підсудних заявив що до організації входили представники невідомої "Ісламської групи" та про те, що керівник "Аль Джихада" в 1996 - 97-му роках знаходився на території Дагестана. Кількість прибічників Ісламського міжнародного фронту до 2003 року вже досягає тридцяти шести тисяч чоловік.
?
Додаток 2.
Терміни.
1.Араби (само-назва аль-араб) група народів, що заселяє країни Західної Азії та Північної Африки. Араби також живуть в Ірані, Туреччині, Афганістані, Ефіопії, Сомалі, Східній Африці. Сучасні арабські етноси виникли після арабізації давніх народів Передньої Азії та Північної Африки; арамеїв, фінікійців, єгиптян, лівійців (берберів) та інших.
2.Джихад - священна війна мусульман за віру. Моджахеди - борці за віру. В основ,і по іншому тлумачений Коран. Звідси джихад - засіб боротьби з злом (невірними).
3.Емір - (з арабської повелитель, воєначальник, князь, правитель на Сході ). В двадцятому столітті - принц правлячої династії.
4.Емірат - феодальне володіння, князівство на Сході, очолене еміром.
5.Імам - духовний лідер у мусульман наділений і світською владою і духовна особа, керуюча богослужінням в мечеті.
6.Іслам - (з арабської "саліма") означає залишатися цілим, неушкодженим. Однокорінне слово "сімл" - привітання "салям алейкум" - мир вам. Звідси, іслам - релігія миру, проте є й інші трактування.
7.Каді -(з арабської суддя) - мусульманський суддя, вирішує справи по законам Корану; виконує також функції нотаріуса, веде справи по опікунстві, по виконанню духовних заповітів і поділу спадку.
8.Коран точніше аль-Куран, в перекладі з арабської "читання вголос" - основна священна книга мусульман. Складається з 114 глав. Глави називаються сурами поділяються на аяти - ритмічно завершені фрази.
9.Мулла - мусульманський священник.
10.Мусульмани з арабської муслім, тобто вірний Аллаху, покірний.
11.Мухаммед (Магомет, Мухаммад) Ахмат Абу Амах (570 - 632) - укладач священної книги Коран. Засновник релігії ісламу та першої мусульманської общини.
12.Наїб (з арабської намісник) - в середньовічних мусульманських державах управитель округа чи провінції.
13.Поміркований іслам - на відміну від радикального ісламісти прагнуть створити ісламське суспільство, ісламську державу ненасильницькими методами розглядаючи це явище як поступовий процес.
14.Складові ісламу - перетлумачений Коран, священні духовні тексти, шаріат, звід законів. Завдання віруючих - пожертвувати собою в ім'я джихаду подаючи Вчення в "незмінному" вигляді.
15.Стихійний тероризм -система насильницьких і військових актів з метою досягнення політичних цілей. Існує межа з кримінальною злочинністю, яка набуває рис умовності.
16.Суннізм - ортодоксально правовірний напрям, який зараз використовують радикальні ісламісти. Не допускає тлумачень чи суджень. Головне правило - не задавати питань та порівнювати, а тільки підкорятися впливовим духовним лідерам. В шаріаті (мусульманському праві) розвинута та сама обрядовість з додаванням промов агресивного змісту.
17.Теракт - різновид політичного вбивства, фізичне знищення особи чи групи осіб з подальшим залякуванням, посиленням напруги в окрузі, регіоні, суспільстві. Поступається терору тільки масовістю.
18.Терор (1) (термін ще з якобінської диктатури), більш значимий у 50 - 70-х роках двадцятого століття. Звідси, політика деяких держав, частково трактується призабутим терміном "політика тероризму".
Терор (2) - політика залякування проводиться особами, що стоять при керівництві держави чи революціонерами для корисливих цілей з метою посилення страху перед ними та покори.
19.Тероризм в широкому розумінні - об'єднує як підпільну підривну діяльність, всі форми державного терору, рух екстремістів, так і політику тероризму з геноцидом.
20.Тероризм у вузькому розумінні - система насильницьких актів мають за мету створення відповідного соціально-психологічного клімату в тій чи іншій країні, залякування мас, урядів, представників окремих соціальних груп, партій, організацій, установ, банків, концернів. Даний тероризм відрізняється частково від поодиноких політичних вбивств, які переслідують конкретну мету.
21.Тероризм військовий [9, с.205] система насильницьких акцій пов'язаних з подальшим військовим конфліктом чи війною. Межа від війни умовна. Наявні ознаки: терор проти мирного населення, захоплення невеликих територій, злочини проти військовополонених.
22.Тероризм розгалужений - це система насильницьких дій не пов'язаних з національно-визвольним рухом. Виділяють: лівий, правий, неомарксистський, неофашистський, ісламський, європейський та інші види, що намагаються присвоїти собі статус національно-визвольних рухів, апелюючи до народу ультрарадикальним "гаслам" та концепціями.
23.Фанатизм - сліпе поклоніння перед будь-якою ідеєю.
24.Халіф (з арабської заступник, намісник, наступник), з десятого століття духовний та світський голова мусульманської держави - халіфата.
25.Халіфат - назва в країнах Європи (з десятого століття) арабо-мусульманської держави, очолювана халіфами. Першоочатком Халіфата була утворена Мухаммедом у Західній Аравії мусульманська община (умма). Столиця Медіна (634 - 656).
26.Шаріат - звід мусульманських релігійних, побутових, кримінальних і громадянських законів, заснованих на Корані - священній книзі іслама,створювався з кінця сьомого століття.
27.Шах - титул монарха на Сході.
28.Шахіншах (буквально цар царів) - титул монарха Персії.
29.Шейх - титул голови племені арабів, титул наставника духовного ордена чи релігійної общини у мусульман.
30.Шиїзм - напям ісламу. Виник у другій половині сьомого століття в рамках опозиції владі халіфів. Інтерпретований як священна війна з "невірними" політиками. Шиїти визнають Коран словом Пророка проте мають інше трактування з власними святами в честь мучеників.
Додаток 3.
Можливість вибору шляху розвитку має кожна країна. Вплив певних сил та чинників заважають самовизначенню ісламського світу. Дана таблиця передбачає показати можливі шляхи розвитку та майбутнє країн Сходу. Зважаючи на стремління до демократії Центральна Азія виділена окремо.
Таблиця 1.
S
? ? -- -- --
s
? ?
1. Афганська модель розвитку - "вічна революція".
2. Іранська модель - будівництво ісламської республіки.
3. Турецька модель - демократизація суспільства.
4. ? ? ? - тиск на ісламські партії, афганську модель.
5. Ѕ - розкол, послаблення партійного впливу.
6. ? - стабілізаційний фактор.
7. ? - ісламський фактор.

 
 

Цікаве

Загрузка...