WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Івано-Франківська область - Реферат

Івано-Франківська область - Реферат

Допустимою для соціологічних досліджень є похибка на рівні плюс-мінус 3%. Однак результат Л. Кучми в першому турі виборів (беремо до уваги саме цей виборчий тур, бо тоді для галицького електорату ще існувала альтернатива вибору, і, відповідно, партії та їх об'єднання ще рекламували власних кандидатів) становив 70,56%.

Єдиним, хто прогнозував і обіцяв саме такий результат, був глава обласної держадміністрації М. Вишиванюк. Під час передвиборного візиту Леоніда Кучми на Прикарпаття та зустрічі в Івано-Франківську з тодішнім послом США Стівеном Пайфером М. Вишиванюк запевняв, що за Л. Кучму проголосують 80% виборців регіону. Аналітичні дані, які пізніше оприлюднила обласна організація "Суспільна амністія", підтвердили, що виборчий штаб Леоніда Кучми на Івано-Франківщині сконцентрував у своїх руках 80-85% загального впливу на ЗМІ, керівництво територіальних виборчих комісій тощо.

Квітневий референдум 2000 року

Іще більш наочно сила адміністративних структур була продемонстрована під час проведення референдуму 16 квітня 2000 року. Івано-Франківський обласний штаб "Демсоюзу" отримав завдання зібрати 150 тис. підписів на підтримку вимоги щодо проведення референдуму. Зроблено це було якраз напередодні новорічних та різдвяних свят. І це завдання було виконано (тут зібрали 149 тис. підписів). А от питання про те, як це вдалося зробити, залишається риторичним.

У ході підготовки та проведення референдуму відчувався неприхований тиск владних структур задля досягнення поставленої мети. Для прикладу: прес-служба УНП "Собор" у прес-релізі "Переможна хода референдуму "по-президентськи" повідомляла, що глава обласної держадміністрації М. Вишиванюк "дав вказівку звільнити з роботи заступника глави Косівської райдержадміністрації М. Цьока (члена КУНу) за відмову чинити тиск на виборців. Працівник обласної держадміністрації Р. Струтинський на зібранні голів дільничних комісій і сільських рад Косівщини озвучив вказівку обласної влади "гнати" з дільниць спостерігачів і активно проводити "голосування" протягом десяти днів - з 6 по 16 квітня".

Врешті, завдяки всім цим діям необхідний результат референдуму було забезпечено: 90% виборців області проголосували "за". І хоч окрім тодішніх партій влади СДПУ(о) та "Демсоюз" всі інші майже одностайно виступали проти нього, змінити хід подій вони були не в змозі.

Парламентські вибори 2002 року

Напередодні виборів 2002 року в регіоні були як яскраві лідери, так і явні політичні аутсайдери. Найвищу активність в організації та фінансовій підтримці найрізноманітніших акцій (фестивалів, концертів, благодійних обідів, конференцій тощо) проявляла обласна організація СДПУ(о). Натомість у царині пропагандистської роботи традиційно свої позиції утримували стабільно популярні серед галичан обласні організації Народного руху України, Конгресу українських націоналістів, партії "Реформи і порядок" та Українського народного руху. Найбільш структурованими із них на обласному рівні були НРУ та КУН. Усі ці організації теж докладали зусиль, щоправда, в меншому обсязі, ніж СДПУ(о), до популяризації своїх ідей, що отримувало прояв переважно в проведенні найрізноманітніших благодійних акцій та концертів. Як правило, дані щодо кількості членів обласних осередків найактивніших партій не розголошуються, принаймні місцеві партійні лідери намагаються уникати цього питання. Отож приблизну кількість членів тієї чи іншої регіональної політичної структури можна встановити хіба що шляхом порівняння. Наприклад, сьогодні обласна організація НРУ нараховує понад 3 тис. членів. Водночас обласні організації СДПУ(о) та Партії регіонів активно поповнюють свої лави, приваблюючи майбутніх партійців гарантіями щодо сприяння у вирішенні тих чи інших проблем (фінансування навчання, допомоги в лікуванні, грошовій підтримці тих чи інших акцій тощо), а відтак кількість їх членів є значно більшою. Та все ж найяскравішими і найактивнішими на Прикарпатті є обласні організації партії, що ввійшли до блоку "Наша Україна" - Народного руху України, Конгресу українських націоналістів, партії "Реформи і порядок", Українського народного руху (нині УНП), - які традиційно залишаються найпотужнішою політичною силою в регіоні. Опитування, що їх проводять Комітет виборців України (і підпорядкована йому структура "Відкрите суспільство") та обласна організація "Суспільної амністії", підтверджують, що основна частина виборців Прикарпаття підтримує партії правого крила. Зрештою, це традиційна позиція переважної більшості галичан.

На виборах 2002 року справдились оприлюднені напередодні прогнози: в 6 мажоритарних округах перемогли представники "Нашої України", довівши свою незаперечну перевагу та авторитет серед виборців Івано-Франківщини. Приблизно такою ж ситуація залишається й нині. Натомість пропрезидентські політичні сили зазнали на виборах нищівної поразки.

Регіональні лідери

Безсумнівним регіональним лідером на Прикарпатті залишається глава облдержадміністрації Михайло Вишиванок - "людина Президента", як він полюбляє себе називати. Це засвідчило анонімне опитування, проведене Центром соціальних досліджень серед представників ЗМІ області. Місцеві аналітики вважають, що саме завдяки впливу М. Вишиванюка, який став депутатом обласної ради та її головою незважаючи на позицію найчисленнішої депутатської фракції "Наша Україна", було обрано ще донедавна його заступника Василя Бруса. Впливовими регіональними лідерами є також мер міста Івано-Франківська Зіновій Шкутяк (він позапартійний, який, однак, відверто симпатизує "Нашій Україні") та народний депутат України від м. Івано-Франківська Микола Круць (позапартійний, член фракції "Наша Україна").

Оцінка стану економічного розвитку регіону

Обласна держадміністрація заявляє, що, як і загалом у державі,в області протягом останніх трьох років спостерігається значне зростання основних економічних показників. Це відобразилося на позитивних темпах росту обсягів промислової продукції з 102,1% у 2002 році до 123,5% - у 2002-му.

Область єпромислово-аграрним регіоном. У структурі валової доданої вартості питома вага промисловості становить 30,8%, сільського господарства - 24,4%.

Частка товарів народного споживання в загальних обсягах промислової продукції склала 16,8%. За темпами приросту обсягів виробництва область випереджає середні темпи приросту в промисловості України (7,0%) й упродовж 2002 року утримувала2 місце серед регіонів України (після Полтавської області). Понад 95,0% загальних обсягів виробництва забезпечується недержавними підприємствами, в першу чергу в обробній промисловості (51,7%), де приріст сягнув 26,7%. Однак якщо відкинути результати трьох провідних підприємств(Бурштинської ТЕС, ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття" та ЗАТ "Лукор"), то виявиться, що приріст обсягів виробництва решти підприємств області становив у 2002 році 8,0%. Варто наголосити, що три згадані вище підприємства виробляють більше половини промислової продукції Івано-Франківщини, отож якщо бодай одне з них дає "збій" (а це трапляється нерідко), регіон опиняється в "мінусах".

Загалом забезпечено ефективне функціонування найбільших підприємств пріоритетних галузей економіки області. У 2002 року збільшили обсяги випуску продукції ЗАТ "Лукор" (колишній хімічний концерн "Оріана"), вдалося стабілізувати роботу ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття", працює в режимі "Бурштинського острова" в єдиній європейській енергосистемі Бурштинська ТЕС. На станції постійно функціонують 8-9 енергоблоків з 12. Місцева влада намагається вивести з кризового стану підприємства машинобудівного комплексу. Проведена реструктуризація ВАТ "Пресмаш" і ВАТ "Родон", на базі якого створено спільне українсько-російське підприємство ЗАТ "Ангстрем-Логіка".


 
 

Цікаве

Загрузка...