WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Запорізька область - Реферат

Запорізька область - Реферат

Соціальні програми

Щороку Запорізька обласна рада затверджує програму соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області.

Запорізька обласна державна адміністрація докладає зусиль до вирішення житлової проблеми в області. Розроблена й ефективно реалізується обласна програма "Молодій запорізькій родині - доступне житло" із залученням державного та обласного пільгових кредитів для будівництва житла. У 2003 році на ці цілі передбачено виділити 1,76 млн. грн. пільгового довгострокового державного кредиту.

В сфері охорони здоров'я затверджені та діють обласні програми, спрямовані на підвищення якості надання медичної допомоги соціально-незахищеним верствам населення та жителям сільської місцевості, впровадження надання первинної медико-санітарної допомоги населенню області на засадах сімейної медицини, зокрема "Репродуктивне здоров'я в Запорізькій області на 2001-2005 роки", "Дитинство", "Програма комплексних заходів щодо заохочення народжуваності на 2002-2005 роки", "Програма заходів щодо реалізації концепції безпечного материнства на 2002-2005 роки".

З ініціативи губернатора Запорізької області в регіоні прийнята й реалізується програма "Комп'ютерний клас - кожній школі", в рамках якої планується створити близько 200 комп'ютерних класів у школах області. У межах обласної програми боротьби з бідністю подається медична, соціальна (в т. ч. адресна) допомога найуразливішим верствам населення: ветеранам, інвалідам, малозабезпеченим, здійснюються заходи щодо забезпечення літнього відпочинку дітей із малозабезпечених сімей та дітей-сиріт. Запорізька обласна рада ухвалила також програму відродження та розвитку козацтва в області на 2002-2005 роки.

Оцінка діяльності ЗМІ регіону

У Запорізькій області зареєстровано 462 друкованих видання, з яких регулярно виходить приблизно половина. Поширенням преси займаються Запорізька дирекція держпідприємства "Укрпошта", запорізьке комунальне підприємство "Преса", приватні розповсюджувачі.

34 з усіх зареєстрованих видань є державними. З обласного бюджету фінансується газета "Запорізька правда" (вона виходить тричі на тиждень накладом 30 тис. прим), а також ряд районних газет, засновниками яких є відповідні ради депутатів. У Запоріжжі виходить газета "Запорозька Січ" (тричі на тиждень середнім накладом 12 тис.), що фінансується з міського бюджету. Та найбільш популярні інформаційні щотижневі видання перебувають у приватній власності: "МІГ" (середній разовий тираж - 60 тис. прим.), "Мрія" (65 тис.), "Субота плюс" (48 тис.), "Мелітопольські відомості" (32 тис.) і додатки до газети "Місцевий час" та "Місце зустрічі", "Діловий Бердянськ" (22 тис.).

Нині в Запорізькій області зареєстровано 9 телекомпаній, найбільшими з яких є запорізькі ТБ-5, "Алекс", "МТВ+" (Мелітополь). З обласного бюджету фінансується телеканал "Запоріжжя". Тут зареєстровано 19 компаній кабельного телебачення. В області зареєстровано також 9 радіостанцій, найбільшими з них є ФМ-станції "Ностальжі", "Великий Луг", "Південний простір". З бюджету області фінансується "Радіо "Запорожжя".

В області діє 21 інтернет-провайдер, найпотужнішими з яких є Запорізька дирекція ВАТ "Укртелеком", "Комінт", "Marka ISP", "Експрес", "Січ-Інфоком", "Запоріжзв'язоксервіс". Райони області в основному обслуговують "Укртелеком" та "Комінт". У регіоні використовуються такі перспективні технології інтернет-зв'язку, як вихід у мережу за допомогою кабельних каналів телебачення (інтернет-провайдер "Фрегат"), послуга call back, вихід по каналах CDMA, радіо-інтернет ("Експрес", "Радіоком"). За експертними оцінками, в Запорізькій області активними користувачами Інтернету є близько 4% населення області (офіційні дані щодо цього відсутні).

У 2001 році в області було зареєстровано 15 громадянських позовів до ЗМІ та журналістів, що стосувалися їхньої професійної діяльності, у 2002-му - 13. Більшість позовів стосувались оприлюднення недостовірної інформації, яка завдає морального збитку і плямує ділову репутацію. Найгучнішими справами 2002 року стали позов мера Запоріжжя Олександра Поляка до телеканалу "Хортиця" і трьох його співробітників з вимогою про відшкодування морального збитку, завданого критикою його дій у телеефірі, на суму 700 тис. грн. (позов задоволено), позов керівництва запорізького міського комунального підприємства до газети "Індустріальне Запоріжжя" і двох її журналістів, що опублікували критичний виступ кандидата на посаду міського голови (суд стягнув із газети 1,8 млн. грн., а з журналістів - по тисячі), позов настоятеля Запорізької єпархії Української автокефальної православної церкви до телеканалу ТБ-5 про солідарну відповідальність на суму 500 тис. грн. за поширення інформації, що завдала шкоди діловій репутації УАПЦ (позов не задоволено), позов компанії "МАСА інвест-груп" до газети "Наш час плюс" з вимогою про відшкодування шкоди, завданої діловій репутації, на суму в 200 тис. грн. (позов не задоволено), позов єговістської громади Жовтневого району Запоріжжя до телеканалу "Алекс" з приводу оприлюднення недостовірної інформації і відшкодування шкоди на суму в 300 тис. грн. (позов не задоволено).

Оцінка розвитку третього сектора та становлення принципів громадянського суспільства в регіоні

Станом на 1 січня 2003 року в області було зареєстровано понад тисячу громадських організацій, але тільки 400 з них регулярно звітують про свою діяльність. Діють 300 громадських організацій обласного значення (див. табл. 4).

Стан третього сектора області в порівнянні з іншими регіонами виглядає не найкращим чином. Найбільш помітною є діяльність молодіжних, зокрема студентських організацій та частини політичних молодіжних об'єднань. Частина цих організацій, що перебуває в складі Запорізького комітету молодіжних організацій, має доступ до бюджетного фінансування. Решта ж намагається проводити незалежну від партій та влади діяльність (що не виключає спільних проектів), тож джерелами їх фінансування є, як правило, міжнародні гуманітарні організації (найбільш показові приклади - Комітет виборців України та Ліга інтелектуального розвитку молоді). У Запорізькому регіоні функціонують Ресурсний центр для громадських організацій (який останнім часом значно знизив свою активність) та Ресурсний центр для працівників соціальної сфери, створений на базі Запорізького державного університету та переважно орієнтований на його потреби (він діє в рамках проекту "Соціальна освіта в Україні" Дитячого християнського фонду).

Органи самоорганізації населення

Після прийняття Верховною Радою Закону України "Про органи самоорганізації населення" в районах та містах Запорізької області почали активно створюватись органи самоорганізації населення, квартальні, вуличні, будинкові комітети, в містах та селах області проводяться громадські слухання та збори громадян.

Досвід Бердянська, одного з найбільших міст Запорізької області, в сфері залучення населення до участі у вирішенні питань місцевого значення є унікальним не тільки для області, але й для країни. Протягом 2002 року тут було проведено близько 80 зборів громадян по мікрорайонах міста з приводу створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Триває процес створення будинкових комітетів, а в приватному секторі міста працюють 33 вуличних комітети. Згідно з положенням про ради мікрорайонів міста Бердянська, затвердженим рішенням 26-ї сесії Бердянської міської ради ХХІІІ скликання, тут створено 12 комітетів мікрорайонів.

У 2002 році управління державної служби охорони при УМВС України в Запорізькій області уклало договір із громадським об'єднанням "Порядок у нашому домі" № 11-2019 від 31 травня 2002 року, а відтак сьогодні місто Бердянськ має муніципальну міліцію - підрозділ з охорони комунальної власності.

Приклад Бердянська почали наслідувати й інші міста та населені пункти області: процес створення органів самоорганізації населення починає активно ініціюватись органами місцевого самоврядування міста Токмака, районними радами. Члени територіальної громади м. Токмака мають право ініціювати розгляд у раді будь-якого питання, віднесеного до компетенції органів місцевого самоврядування, що, безумовно, сприятимемо розвитку нових форм громадського самоврядування в місті.


 
 

Цікаве

Загрузка...