WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Волинська область - Реферат

Волинська область - Реферат

В одномандатних округах боротьба була значно серйознішою, ніж 4 роки тому.

У 19-му виборчому окрузі надзвичайно складну перемогу здобув висуванець "Нашої України" Сергій Слабенко, за якого віддали голоси 47666 виборців. Набагато кращі результати показав іще один висуванець "Нашої України" Сергій Бондарчук (77605 голосів), який зі значною перевагою обійшов свого головного опонента - заступника глави облдержадміністрації Віталія Зарембу (32440). Непоганий "урожай" у 56017 голосів зібрав Микола Мартиненко, котрий під час виборів фактично не асоціював себе з жодною впливовою політичною силою, однак зумів виграти перегони за рахунок активної роботи з виборцями протягом попередньої депутатської каденції та непоганих стосунків з усіма ключовими фігурами регіону. За цього варто зважити на те, що фактично цей кандидат висувався від влади, однак "Наша Україна" не виставила в його окрузі свого кандидата, що дуже полегшило йому завдання. Зі значною перевагою, але ціною великих зусиль виборов мандат у Луцькому виборчому окрузі керівник обласного штабу блоку "Наша Україна" Володимир Бондар, за якого проголосувало 55459 лучан. Його перемозі сприяли як бренд В. Ющенка, так і власна активна громадсько-політична позиція на посаді керівника обласної організації ПРП. Його основний конкурент від влади, який до того ж був депутатом, Олександр Свирида здобув лише 11337 голосів виборців. Варто зазначити, що на противагу В. Бондарю як офіційному кандидату від "Нашої України" в окрузі висувалося ще 4 депутати, які декларували свою причетність до блоку В. Ющенка, зокрема тут балотувалися керівники обласних осередків обох Рухів Олександр Харченко (УНР) та Володимир Банада (НРУ), відтак частину голосів, а ще більше агітаційних зусиль відібрали у фаворита саме ці суперники.

Цікавим явищем для аналітики є перемога в Маневицькому виборчому окрузі відомого місцевого підприємця і мецената Ігоря Єремєєва - керівника найбільшої на Волині фінансово-промислової групи, що об'єднує під організаційною егідою фірми "Континуум" ряд підприємств, зокрема "Ковельмолоко", Луцький картонно-руберойдовий комбінат, "Західну нафтову групу (WOG)" та ін., і має інтереси та важелі впливу і за межами області. Важливо відзначити, що член АПУ, висуванець від блоку "За єдину Україну!" І. Єремєєв здобув перемогу в вигляді 50269 голосів попри підтримку виборцями округу блоку Віктора Ющенка. Успіх його кампанії спирався на кілька чинників - дію адміністративного ресурсу, значні фінансові вливання в різні сфери життя округу та розумне позиціонування як самостійної фігури, що давало змогу позбутися впливу іміджевих вад блоку "За єдину Україну!".

Сьогодні до Верховної Ради України від Волині входить десять представників: п'ять обраних по мажоритарних округах та чотири - за списками політичних партій і виборчих блоків. Шістьох із них так чи інакше слід пов'язувати з іменем опозиції - "непримиренної" і "ющенківської". Це Володимир Бондар, Сергій Слабенко, Микола Мартиненко, Борис Загрева, Станіслав Пхиденко та Євген Кирильчук. Перші троє, що є "мажоритарниками", належать до фракції блоку Віктора Ющенка. Троє останніх є "списочниками" і перебувають відповідно у фракціях блоку "Наша Україна", блоку Юлії Тимошенко та Компартії України. Микола Мартиненко для пересічного виборця був безальтернативним кандидатом-"безпартійником" (який, проте, добре ставиться до пана В. Ющенка), але для аналітиків-початківців та влади, судячи з хворобливої реакції останньої після входження його вже в статусі депутата до фракції "Нашої України", - людиною влади. Четвірку "від влади" складають Катерина Ващук, Ігор Єремєєв, Сергій Шевчук та Сергій Бондарчук. Досвідчений політик та лідер Аграрної партії України К. Ващук пройшла в першій п'ятірці списку блоку "За єдину Україну!" і тепер очолює фракцію "Аграрники України", членом якої є також Ігор Єремєєв. С. Шевчук - переконаний народний демократ та член відповідної фракції, С. Бондарчук після виходу з фракції В. Ющенка залишився позафракційним.

Вибори Президента 1999 року

Під час виборів Президента симпатії волинських виборців розділились. У їх першому турі участь у голосуванні взяли 608238 виборців, більше половини яких (313193) віддали свої голоси за Леоніда Кучму. Перемога діючого Президента була забезпечена потужним впливом адмінресурсу й активною діяльністю та вмілою агітаційною кампанією провладних партій. Найактивніше підтримали Л. Кучму в Ковельському та Маневицькому виборчих округах, де його результати становили відповідно 74187 (56,33%) і 69118 (53,73%). А найменшу підтримку він отримав в обласному центрі - 57204 голосів, або 47,24%.

Результати інших кандидатів на цьому фоні були набагато скромніші. Так, Євген Марчук, що висувався політичними силами правого ухилу, здобув лише 86516 голосів, що пояснюється насамперед розпорошеністю правого електорату. Адже окрім Є. Марчука близько 40 тисяч виборців віддали свої голоси за Юрія Костенка та Геннадія Удовенка (відповідно 28684 і 10933). За цього вагомими результатами в першому турі могли потішитися ліві кандидати. Зокрема Наталія Вітренко набрала 69340 голосів, тоді як Петро Симоненко - лише 31681. Останній у жодному окрузі Волині не набрав у першому турі більше 7% (максимум - 6,90%, або 7577 голосів у Володимир-Волинському виборчому окрузі).

Тим цікавіше проаналізувати другий тур президентських виборів, що відбувся 14 листопада 1999 року. Рівень відвідуваності зріс і становив 63535 виборців, 479344 серед яких (75,44%) проголосували за Леоніда Кучму, а 121922 (19,19%) - за Петра Симоненка. За цього Луцький виборчий округ знову вирізнився з-поміж інших волинських округів меншою підтримкою Л. Кучми (71,87%) і найбільшою підтримкою П. Симоненка (21,99%). Поясненням цьому може слугувати той факт, що більша частина комуністичного електорату живе саме в містах, а також те, що в обласному центрі електорат під впливом активної діяльності політичних партій правого і лівого спрямування скептичніше ставився до Л. Кучми як до діючого глави держави.

Участь політичних партій у формуванні місцевих та регіональних органів влади

Аналізуючи виборчу кампанію 2002 року, варто зауважити, що політичні партії регіону більше уваги приділяли передовсім парламентським виборам, натомість вибори до місцевих органів влади вважали за менш принципові.

Зокрема якщо проаналізувати склад рад міст обласного значення, то можна побачити невелику кількість фракцій чи депутатських груп, створених на основі політичних поглядів або належності до певних політичних сил. У цьому напрямку попри прорахунки виборчого періоду активно діє блок "Наша Україна", фракції якого є в багатьох місцевих радах. Причиною незначної політичної структурованості місцевих рад може бути те, що дуже мало їх депутатів належать до якоїсь політичної партії чи висувалися певною політичною силою. Здебільшого в радах працюють позапартійні провладно зорієнтовані депутати. Наприклад, з-поміж 45 депутатів Луцької міської ради лише 13 є членами партій, решта 32 - позапартійні.

Почасти відчувався вплив партій під час виборів мерів міст. Зокрема Антон Кривицький, який є мером міста Луцька, вже кілька років поспіль є першим секретарем Волинського обкому СДПУ(о).

Аналіз регіональної економіки

Порівняно з іншими областями Волинь, що перебуває в зоні ризикованого землеробства, має свої територіальні особливості розміщення продуктивних сил та розвитку галузевої структури економіки, яка в основному орієнтована на привізні сировину та матеріали.

Протягом останніх шести років, за даними управління економіки облдержадміністрації, промисловість області постійно нарощує обсяги виробництва. Темпи приросту становили в 1997 році 1,4%, у 2001 році - 21,3%, у 2002 році - 11,9%.

Нині виробництвом промислової продукції займається 153 підприємства. Вагоме місце в галузевій структурі належить обробній промисловості (86,6%).

Робота соціально-орієнтованих галузей забезпечує розвиток внутрішнього ринку, який за І квартал 2003 року поповнився 148 новими видами продукції. Особливо високою якістю відзначаються товари продовольчої групи, багатьом з яких було присвоєно торгову марку ("Торчин-продукт", "Комо", "Пуп-сік", "Ладомир", "Тещин продукт", "Віват", "Руна", "Макарелла", "Роси"). У загальнообласному обсязі продукції товари народного споживання охоплюють 54,6%.

До провідних підприємств області належать "Електротермометрія" з м. Луцька, яке спеціалізується на виробництві приладів для контактної термометрії, лічильників витрат холодної та гарячої води, тепла та ін., завод "Оснастка" з м. Нововолинська, який виготовляє верстати для виробництва двигунів і вузли для вітротурбін, "Ковельсільмаш", що випускає круглоланкові ланцюги, машини й устаткування для сільського господарства, "Ківерціспецлісмаш", котре виготовляє деревообробні верстати для первинної переробки деревини, Луцький автомобільний завод, де ведеться складання автомобілів марки ВАЗ.


 
 

Цікаве

Загрузка...