WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Парфумерна промисловість України: проблеми конкурентоздатності та перспективи розвитку - Реферат

Парфумерна промисловість України: проблеми конкурентоздатності та перспективи розвитку - Реферат

(як правило, з пульверизатором), інше поділяють між собою парфумерна вода та парфуми.
Наведені дані відображають те, що українські виробники мало уваги звертають на виробництво необхідної для населення продукції (туалетна вода). Правда ціна наявної вітчизняної продукції значно нижча за іноземну. Українські парфуми займають найбільш дешеву нішу на ринку - їх оптова ціна коливається від 0,8 грн. до 3 грн. Лише деякі виробники останнім часом намагаються налагодити виробництво нової продукції за ціною від 1 дол. і вище. Але, як відомо, доходи населення України почали збільшуватись останнім часом, і люди потребують не дешеві, а якісні парфуми, аромати яких відповідають тенденціям моди.
Частково ця проблема виникає через нестачу достатньої кількості кваліфікованихкадрів. Існування кваліфікованих спеціалістів - це є неодмінна умова успіху в бізнесі, а тим більше для підвищення конкурентоспроможності підприємств. Це має особливе значення для виробництва парфумів та одеколонів. Тут треба знати та вміти прослідкувати нові тенденції та напрямки в моді, а особливо вгадати, чого саме не вистачає зараз споживачу.
Будь-якому виробу, навіть найкращому, необхідна реклама та використання засобів просування його на ринку. Так, випускаючи нову продукцію на ринок, необхідно провести ґрунтовну рекламну кампанію та застосувати засоби просування товару. Спеціалісти "Алых парусов" зазначають, що продукція їх є досить якісною, дизайн упаковки також прийнятний, особливо ціна, при порівнянні з якісними товарами іноземного виробництва, повністю відповідає потребам пересічних українських жінок. Основна проблема полягає в тому, що їх торгівельну марку "погано знають". Тобто українські виробники не надають необхідної уваги рекламі.
Основною перешкодою проведення рекламної кампанії для українських виробників є банальна відсутність коштів. Таким чином останній, але найбільш проблематичний чинник конкурентоспроможності є наявність капіталу для внутрішніх і зовнішніх інвестувань. Більшості виробників в Україні вистачає їх доходів лише на закупівлю сировини, виплату податків та заробітної плати робітникам. В такому випадку думати про проведення масштабної реклами, впровадження нових технологій чи розробку привабливого дизайну упаковки дійсно дуже важко, але потрібно.
Пропозиції до розв'язання проблеми
На наступній схемі можна побачити всі ті визначальні фактори, які впливають на підвищення конкурентоспроможності виробників парфумерної продукції. Таким
чином, впливаючи на них, можна досягти позитивних результатів в діяльності підприємств парфумерної промисловості та підняти їх рейтинг в порівнянні з іноземними виробниками. Більш докладно обґрунтування пропозицій позитивного впливу на дані фактори буде наведено в наступному розділі.
Обґрунтування пропозицій та вибір альтернатив
Галузь по виробництву парфумів найбільш розвинена у Франції, де вона вже давно має свої традиції та школи розробки ароматів. Як відомо винаходженням нових ароматів займаються так звані "носи", спеціалісти, які не лише можуть розпізнати кожний аромат в сукупності ароматів, а й скомбінувати їх в нову суміш, яка суттєво вирізняється на фоні інших парфумів. Парфумерна галузь в Україні так і буде залишатись недорозвиненою, якщо у нас не почнуть з'являтись саме такі спеціалісти, а також спеціалізовані навчальні заклади з цієї професії.
Проблема з наявністю достатньої кількості кваліфікованих кадрів вирішується досить легко в спільних підприємствах, куди направляються освічені спеціалісти з-за кордону для проведення навчання українських колег. В інших українських підприємствах цю проблему можна вирішити через укладання угод з іноземними фірмами щодо навчання наших спеціалістів за кордоном, приїзд іноземних спеціалістів в Україну та проведення спеціалізованих семінарів та тренінгів.
Технологія виробництва на теперішній момент залишає бажати кращого. Хотілося б зазначити, що під технологією я маю на увазі не лише засоби та процес виробництва, а й процес розробки пробної продукції з самого початку та просування її на ринку. Використовуючи сучасну техніку, треба також і розробляти якісь суттєво нові якості продукції, чи то аромат, чи функціональне призначення, чи навіть дизайн упаковки. Беззаперечною перевагою українських парфумерних товарів є використання при виробництві лише натуральних продуктів, в результаті чого продукція не викликає алергії та є незамінною для жінок з сухою, проблемною та чутливою шкірою.
Варто зазначити, що українські виробники останнім часом почали пропонувати покупцям і власні нові розробки. При цьому фабрика-виробник закуповує синтетичну парфумерну основу, допрацьовує її, тобто додає різні ефірні масла, розробляє упаковку. Тому українським підприємствам, використовуючи всі вагомі надбання, необхідно також грамотно розробити маркетингову стратегію, яка б містила рекламу в засобах масової інформації з особливим акцентом на якості продукції та ціні, зацікавити потенційних покупців проведенням рекламних акцій чи просто розповсюдити в місцях продажу їх продукції невеликі пробні екземпляри, щоб жінки та чоловіки дійсно могли б впевнитись в правдивості реклами.
Серед розповсюджувачів дорогих імпортних парфумів найбільш поширеним методом просування товару є реклама в популярних журналах для жінок, особливо в передсвяткових номерах. Рекламують як нові вироби, так і популярні аромати. Використовуються також і інші засоби, наприклад, телевізійна реклама власної торгової мережі. Обидва заходи спрямовані безпосередньо на стимулювання попиту кінцевих споживачів. Не менш дієвим засобом є презентація. Цю акцію використовують, як правило, для ознайомлення клієнтів та журналістів з парфумерними новинками. Нажаль, українські виробники досить рідко використовують рекламні засоби для просування свого товару. Це може свідчити про недостатню кількість коштів на такі заходи.
Для успішного розвитку підприємств, для впровадження технологій та проведення вдалих маркетингових дій необхідні, зрозуміло, кошти. Таким чином треба залучати іноземні та внутрішні інвестиції. Залучення іноземних інвестицій є в теперішній час більш можливим на територіях зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності в

 
 

Цікаве

Загрузка...