WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Одеська область - Реферат

Одеська область - Реферат

Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги, за даними головного управління економіки Одеської обласної державної адміністрації, станом на 10 грудня 2002 року склала 255,1 млн. грн., зрісши порівняно з початком року на 12,7%. Борг населення за спожитий газ сягнув 57,6 млн. грн. (збільшився з початку 2002 року на 21,8%), за електроенергію - 194,4 млн. грн. (збільшився на 32,1%).

Станом на 1 грудня 2002 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати складала 42,4 млн. грн. У порівнянні з даними на 1 лютого 2002 року рівень заборгованості скоротився на 35,7%. Найбільша заборгованість на підприємствах промисловості (38,7%), транспорту (24,3%), сільського господарства, мисливства та лісового господарства (15,2%). Заборгованість із виплат заробітної плати установ і організацій, що фінансуються з місцевих бюджетів, станом на 1 січня 2003 року повністю ліквідована. Заборгованості з виплат пенсій та соціальної допомоги за рахунок Пенсійного фонду немає.

Станом на 1 січня 2003 року статус безробітного мали понад 27 тис. осіб. Рівень зареєстрованого безробіття в області становив 1,95%. Чисельність безробітних жителів сільської місцевості порівняно з 2001 роком зросла в 2,5 разу і склала 12,5 тис. осіб. Найвищий рівень безробіття зафіксовано в Ширяєвському (13,8%), Ананьївському (10,9%), Балтському (9,16%), Миколаївському (8,76%) районах. Загалом по області кожен четвертий безробітний мав вік до 28 років, а 13% безробітних відносилися до категорії особи, які мають право на додаткові державні гарантії працевлаштування.

Протягом 2002 року 2,5 тис. підприємств подали списки на вивільнення 36,9 тис. працівників, кожен п'ятий з яких був працівником промисловості. За даними оперативних обстежень обсягів прихованого безробіття, в 2002 році на 119 підприємствах області у відпустках без збереження заробітної плати перебували 3,9 тис. працівників, або 14,8% від чисельності працюючих.

Пом'якшенню ситуації на ринку праці сприяла реалізація обласної програми зайнятості. Протягом 2002 року заходами для сприяння зайнятості було охоплено 38,6 тис. (50,1%) незайнятого населення.

За рішеннями Одеської обласної ради на 2003 рік заплановано фінансування 30 регіональних програм. У галузі освіти триває виконання обласної комплексної програми "Діти Одещини на період до 2005 року", регіональних програм "Розвиток освіти Одеської області протягом 1999-2010 років", "Сільська школа в 1999-2005 роки", "Освіта Одещини ХХІ століття", Регіональна програма підтримки обдарованої молоді на 2001-2005 роках, Регіональна програма патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства, цільові програми 2002 року "Передплата періодичних видань", "Регіональне замовлення підручників", "Кредитування навчання у ВНЗ обдарованих дітей з малозабезпечених сімей". У галузі фізичної культури здійснюється цільова комплексна програма "Фізичне виховання - здоров'я нації", розрахована на 2002-2005 роки. У сфері сімейної й молодіжної політики реалізується обласна комплексна програма "Молодь Одещини" (2000-2005 роки).

У галузі охорони здоров'я триває здійснення обласної комплексної програми "Здоров'я" на 2002-2011 роки, а також регіональної програми розвитку Державної служби медицини катастроф в Одеській області на 2002-2005 роки, виконуються національні програми боротьби із захворюваннями на туберкульоз та цукровий діабет.

Оцінка діяльності ЗМІ регіону

Одещина має розвинуту систему міських та регіональних аудіовізуальних засобів масової інформації. На 7-му частотному каналі здійснює мовлення телекомпанія "РІАК-інформ", яка випускає інформаційно-аналітичну програму "Ко времени", а також виходить в ефір телекомпанія АРТ з інформаційною програма "Новости". На 45-му каналі працює телекомпанія "Глас", яка випускає програму міських новин "Вести Одессы". 52-й канал віддано ІСТV. На окремих каналах сусідять з місцевою рекламою СТБ, "Новий канал", музичний канал "М-1", "Тоніс". Одеська обласна державна телерадіокомпанія розміщує власну продукцію в ефірі 38-го каналу. Інформаційне агентство "Репортер", що готує програми "Актуальный репортаж" і "Новости без комментариев", працює на 31-му каналі. На 26-му каналі ретранслюються програми київського каналу "ТЕТ", виходить місцева реклама та продукція телекомпанії "Одеса плюс". Її інформаційні програми вирізняються критичною спрямованістю щодо діяльності міської влади Одеси.

В обласному центрі працює більше десятка телекомпаній - операторів кабельного телебачення. Вони здійснюють ретрансляцію багатьох вітчизняних, російських та інших закордонних виробників інформаційної продукції. Деякі з них випускають власні програми. У густонаселених районах міста працюють телекомпанії "Черное море" та АРС (Київський район), а також "Бриз", "Норма", "Элан" (Суворовський район), у центрі міста - "Реноме", "Реал ТБ", "Эфир", "Альфа", "Сана плюс". За оцінками експертів, кабельні канали дуже часто порушують законодавство про охорону авторських прав.

На території області послуги ефірно-кабельного телебачення надають телекомпанії "ММДС-Україна" та "Мир-ТВ", а територію міста та прилеглих районів охоплює система "Митрис" телекомпанії "Черное море".

У радіоефірі стабільне мовлення здійснюють 12 радіостанцій: "Радіо "Глас" телерадіокомпанії "Глас", "Русское радио", "Армянское радио" (103,8 FM) телерадіокомпанії АРТ, а також "Армянское радио" (104,3 FM), "Шансон", "Европа плюс Одесса", "Радіо "Максимус" компанії "Південрекламсервіс".

Станом на 1 січня 2003 року в Одеській області зареєстровано 536 друкованих видань, у тому числі 407 газет, зокрема 145 обласного значення (реально виходять 204) та 129 журналів. За формою власності 494 видання є приватними, 42 - комунальними. Найбільш впливовими серед них є "Одеські вісті" (орган Одеської міської ради), "Вечерняя Одесса" (засновник - трудовий колектив газети), "Чорноморські новини", "Юг", "Слово" (засновник - ТОВ "Редакція газети "Слово" - Одеська національна юридична академія), "Деловая Одесса". Їх разовий тираж складає 1200 тис. примірників.

Українською мовою випускається 38 видань, мовами національних меншин, у тому числі російською - 251, паралельно кількома мовами - 247. На Одещині зареєстровано 18 друкованих видань, заснованих національно-культурними об'єднаннями. Фактично виходять у світ 5 із них разовим тиражем 30 тис. примірників. Найвідомішими є болгаромовні газети "Роден край", "Україна: болгарський огляд", "Родолюбіе".

За цільовим призначенням серед зареєстрованих обласних друкованих видань налічуєть-ся 123 загальнополітичних (23%), 89 рекламних (17%) і стільки ж інформаційних (17%), 115 науково-популярних (21%).

Деякі видання мають сторінки в Інтернеті з електронними версіями номерів. Це газета "Юг" (www.yug.odessa.ua), тижневик "Слово" (www.slovo.odessa.ua), "Деловая Одесса" (www.delod.odessa.net), "Вечерняя Одесса" (www.welcome.odessa.ua/vo), "Парус" (www.parus.odessa.ua), "Всемирные одесские новости" (www.odessitclub.org/publications/won), інформаційно-аналітичний журнал "Порты Украины" (www.uports.odessa.ua/pu).

Послуги Інтернету надають понад 40 операторів. Великими провайдерами є "Телематика", "ТеНеТ", "ЦСС-Євроком", які мають власні зовнішні канали або номер автономної системи, а також "Фарлеп", "Пако", "Укртелеком".

Оцінка розвитку третього сектора та становлення принципів громадянського суспільства

В Одеській області територіальними підрозділами Міністерства юстиції України на початок 2003 року було зареєстровано понад тисячу об'єднань громадян, громадських і благодійних організацій. Серед них 50 професійних спілок, 400 благодійних організацій, 4 спілки роботодавців, 75 молодіжних, 39 дитячих та 186 спортивних організацій, 103 об'єднання ветеранів і інвалідів, 31 об'єднання охорони природи, 13 об'єднань релігійного спрямування, 48 жіночих, 43 культурно-освітніх, 8 правозахисних організацій. Діяльність громадських організацій зосереджена переважно в обласному центрі та інших великих містах області.

У 2003 році Одеська міська рада прийняла міську цільову програму фінансової підтримки громадських організацій м. Одеси. У рамках програми в 2003 році на підтримку діяльності організацій третього сектора з міського бюджету виділяється 465760 грн., з них 200 тис. грн. - на соціальне замовлення, 265760 грн. - на цільове фінансування діяльності неурядо-вих організацій. Перший конкурс на обслуговування соціального замовлення було проведе-но в місті в 2002 році. Ключовими напрямками соціального замовлення були обрані: 1) соціальний захист інвалідів і їх соціально-психологічна реабілітація, 2) соціальний захист громадян без певного місця проживання, 3) сприяння зайнятості й активному довголіттю людей літнього віку. Переможцями конкурсу в 2002 році стали відповідно Одеське міське товариство інвалідів і ГО "Білий ангел", благодійний фонд "Шлях додому", Одеське міське товариство пенсіонерів. Загальна сума соціального замовлення в 2002 році склала 80 тис. грн.

Разом із тим 26 березня 2003 року міська влада Одеси прийняла рішення, що ускладнило діяльність неурядових організацій. У місті було встановлено нові принципи оплати за оренду майна комунальної власності. Для благодійних й громадських організацій орендна плата склала 20% від експертної оцінки вартості цих приміщень у ринкових цінах (для порівняння: для магазинів, що торгують сигаретами й алкоголем, - 15%, для казино і нічних клубів - 25%).

Помітну роль серед громадських організацій міста відіграє Асоціація підтримки громадських ініціатив "Ковчег". Її діяльність спрямована на підтримку ініціатив громадян і місцевих товариств із метою розвитку в Україні громадянського суспільства. Цього року асоціація ініціювала інформаційну кампанію зі створення громадських рад при податковій адміністрації. "Ковчег" разом з Одеською обласною організацією роботодавців випускає газету "Соціальні інвестиції". Це видання спеціалізується на проблемах некомерційних організацій, їхніх взаєминах із бізнесом та органами влади. Газета "Соціальні інвестиції" періо-дично публікує рейтинг активності неурядових організацій за результатами аналізу місцевих ЗМІ. Наприкінці 2002 року до першої десятки ввійшли Асоціація громадських ініціатив "Ковчег", Всесвітній клуб одеситів, благодійний клуб "Здоров'я і милосердя", Центр реабілітації молоді "Оаза", громадський рух "Віра, Надія, Любов", благодійний фонд "Шлях додому", громадське об'єднання "Віч-на-віч", міське товариство інвалідів, Об'єднання молодіжних клубів, міське товариство пенсіонерів.


 
 

Цікаве

Загрузка...