WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Залізнодорожний транспорт України. Історія і сучасність - Курсова робота

Залізнодорожний транспорт України. Історія і сучасність - Курсова робота

Основ'яни безупинно вдосконалюють елементи технологічного процесу: без затримки вивозять готові поїзди, прискорюють технічний огляд і безвідчіпний ремонт, скорочують час нагромадження вагонів, підвищують темпи розформування поїздів.

Чимало добрих справ і на рахунку колективу станції Лозова. Лозовчани також проробили велику роботу з підвищення темпів і якості формування поїздів. І не випадково станція протягом ряду років займає одне з перших місць у змаганні за скорочення простою вагонів. Колектив успішно виконує соціалістичні зобов'язання в змаганні за комуністичне відношення до праці, багато разів завойовувала перехідні Червоні прапори.

Лозовчани формують вугільні й інші маршрути Дарницького напрямку. Робиться це швидко і високоякісно. Вони піклуються не тільки про те, щоб скоріше "виштовхнути" поїзд зі станції, але і про те, щоб поїзд йшов без переробок по всьому напрямку до Дарниці.

"Допоможемо сусіднім станціям і вузлам!" - такий девіз лозовчан. Протягом багатьох років вони міцно тримають своє слово. І цю добру традицію перейняли багато колективів сортувальних і дільничних станцій, що високоякісно формують, оглядають і ремонтують поїзди.

Найбільшим центром навантаження і вивантаження на Південній дорозі є місто Харків. Добрий десяток станцій вантажать продукцію харківських підприємств. І усім вистачає справи. Творча думка залізничників і працівників транспортних цехів заводів невпинно працює над тим, як краще використовувати рухомий склад.

Великими центрами навантаження і вивантаження є також станції Полтава-Південна, Полтава-Київська, Кременчук, Суми, Белгород –1, Белгород –2, КМА й інші. На багатьох станціях виробляється навантаження зерна, буряка, картоплі, овочів, фруктів, живності та іншої сільськогосподарської продукції . Перевезення цих вантажів безупинно росте.

А в колективу великої навантажувальної станції КМА – своя почесна задача . Тут завантажується руда Курской магнітної аномалії. Доречі, Курская – найбільш могутня магнітна аномалія в СРСР і на земній кулі . Ще в 1919 році тут були розпочаті розвідувальні роботи. Після Великої Вітчизняної війни вони відновилися. У районі КМА створений великий залізорудний басейн. Це і визначає важливість задач залізничників. Навантаження тут цілком механізоване. У співдружності з гірниками залізничники скорочують простій вагонів, знижують собівартість перевезень. Те ж можна сказати і про іншій рудо–погрузочной станцію – Лебеди.

У Прилуках , Веніславівці Полтавського відділення, Охтирці Сумського відділення і на інших станціях проводиться налив нафти. Розвідка її почалася тут у післявоєнний період. Тепер на заводи і нафтосклади відправляються сотні тисяч тон нафтохімічних продуктів.

Станція Шебелинка знаходиться на вантажонапруженому напрямку, що з'єднує Донбас зі станцією Основа. Безперервним потоком йдуть вугільні маршрути, і працівники станції, забезпечуючи безпеку руху, пропускають їх без затримки. Але не тільки цим славиться колектив передової станції. Шебелинка – родовище природного газу . Сюди щодня прибуває багато будівельних матеріалів і різного устаткування. Це велике родовище блакитного золота продовжує розвиватися, і працівники станції разом з буровиками роблять одну справу. Усі вантажі, що прибувають на адресу Шебелинського газопромислу, вивантажуються швидкісно.

Дешевий газ отримують десятки економічних районів країни. Він йде в Москву, Харків, Київ, Дніпропетровськ, Запорожжя, Кривий Ріг, Одесу, Миколаїв, Херсон. Одну п'яту всього газу країна одержує з надр Шебелинки. У цьому чимала заслуга залізничників, що зразково обслуговують газопромисел.

У радіусі дії дороги знаходиться ряд хімічних підприємств. Будується могутній Першотравневий хімкомбінат у районі станції Лихачове, сировиною для якого слугує шебелинський газ. Випуск продукції великої хімії різко зростає. І , отже , будуть збільшуватися перевезення продукції хімічної промисловості.

Край великих багатств розвивається і пред'являє свої заявки. Про розміри цих заявок красномовно говорять такі цифри: відправлення руди в 1970 році склало 32 відсотка від усього навантаження залізниці проти 10 відсотків у 1960 році. Таким чином, за десятиліття навантаження руди зросте більш ніж у три рази, налив нафти за цей же період – у 7–8 разів.

Чи взяти перевезення цукрового буряка. Справа ця нелегка. Полтавчани в сезон цукроваріння вирішили обходитися без спеціальних вертушок і додаткових збірних поїздів. Для цього групи вагонів з буряком стягаються у визначені пункти ділянки і там же приєднуються до прямих поїздів. Робиться це під час графиковой стоянки поїзда. На лінії Лозова – Гребінка таким способом щодоби вивозиться з проміжних на дільничні станції до 400 вагонів буряка.

У сезон цукроваріння більш 30 відсотків усіх перевезень приходиться на частку буряка, цукру, гніту, патоки. Значний ріст обсягу бурячних перевезень зажадав посилення технічної оснащеності вантажних станцій, цукрових заводів і бурякобаз. Тільки за 1968 рік залізничники і працівники цукрової промисловості ввели в лад 17 грейдерних кранів, 24 тракторних навантажувача, 22 штабелевкладальника цукру, 6 естакад вивантаження буряка і калію. Крім того, відремонтовані 60 під'їзних колій бурякопунктів. Усе це дозволило збільшити фронт навантаження і вивантаження буряка на 300 вагонів.

Удосконалюється і сама організація перевезень. Встановлено нові, більш раціональні вагонопотоки з урахуванням введення в експлуатацію нових цукрових заводів.

У транспортуванні мінеральних добрив для села найбільш вузьким місцем є процес вивантаження з вагонів і доставки їх зі станцій на колгоспні і радгоспні поля. Колектив станції Зміїв Харківського відділення вирішив прискорити цей процес і поліпшити використання малогабаритних акумуляторних навантажувачів типу "4004". Для цієї мети споруджена спеціальна розвантажувальна площадка . Навантажувач обладнаний бульдозерно–грейдерним захоплювачем. З площадки він заїжджає в критий вагон. Водій-вантажник і підсобний робітник вивантажують чотиривісний вагон за 2,5 години.

Собівартість вивантаження добрив знизилася вдвічі. Простій вагонів під вантажними операціями скорочений у 2,5 рази, а простій автомобільного транспорту в 4 рази. Колектив станції працює в тісній співдружності з трудівниками Змиевского районного об'єднання "Сільгосптехніка". Тут створені спеціальні колони автомашин для доставки прибуваючих добрив зі станцій у колгоспи і радгоспи. Не тільки мінеральні добрива, а і усі вантажі вивозяться зі станції вчасно. Фронти вивантаження завжди вільні для прийому нових вантажів, що надходять.

Досвід зміївчан тепер застосовується на багатьох станціях магістралі. Для поліпшення організації доставки добрив і повної механізації їхнього навантаження і вивантаження вантажні операції сконцентровані на меншій кількості станцій, що розташовані одна від одної на відстані 35–50 кілометрів. Кількість станцій, що роблять вивантаження добрив, скорочено вдвічі. Крім того, створені прирейкові склади для збереження добрив.

Передові колективи дороги наприкінці 1963 року почали змагатися за краще використання рухомого складу під гаслом "Не числом, а вмінням". На всіх підприємствах, у відділеннях і в управлінні залізниці були створені ініціативні групи, що узагальнили передовий досвід і створили прогресивну технологію перевезень. Саме життя зажадало перекроїти роботу по-новому, по-справжньому взятися за високоефективне використання всієї транспортної техніки.

Був складений дорожній комплексний план підвищення продуктивності рухомого складу. Здійснення цього плану забезпечило значні успіхи. Двічі на прохання колективу дороги підвищувалося завдання по середньодобовому пробігу локомотивів і обидва рази воно було перевиконано. Оборот вантажного вагона значно скоротився, вдалося вивільнити 25 локомотивів і 3200 вагонів .


 
 

Цікаве

Загрузка...