WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаРозміщення продуктивних сил (РПС) → Енергетичне самозабезпечення України - Реферат

Енергетичне самозабезпечення України - Реферат

той факт, що росіяни закрили свій повітряний простір для літака Івченка - це можна вважати проявом безсилля.
На жаль, про реальний стан справ українці дізналися занадто пізно. В черговий раз Україна запізнюється зі спростуванням неправдивої інформації.
Загалом, можна зробити наступні висновки: "Нафтогаз" поки що непристосований до ведення інформаційних війн проти кагебістсько-нафтогазового угрупування, яке захопило владу в Росії.
Немає необхідної швидкості реакції, чіткості інформаційних послань, креативності та винахідливості у продукуванні асиметричних інформаційних випадів.
"Газпром" і його хазяї у Кремлі, будучи нездатними до конкуренції з Україною з допомогою менших власних видатків, оптимальної інвестиційної політики і т. п., нав'язують боротьбу в рідній їм, як представникам репресивних спецслужб, сфері - ідеологічно-пропагандистській.
Мабуть, кожному пересічному українцю зрозуміло, що енергетика - це що завгодно, але ніяк не "сухий" та аполітичний бізнес. Це той фронт, де національні інтереси, гідність держави потрібно відстоювати не тільки ділом, але і словом.
Енергетика є визначальною для економічного розвитку та національної безпеки. Нафта і газ є ключовими джерелами енергії в будь-якій країні. Завдяки ролі енергетики, енергетична незалежність та енергетична диверсифікація набувають визначального значення для безпеки держави. Україна розуміє це. Хоч Україна є залежною від Росії, яка постачає значну частину її енергопотреб, вона також є ключовою транзитною країною, що використовує потужну систему своїх трубопроводів для транспортування більшої частини європейських газових постачань, а також може запропонувати Європі альтернативне джерело нафти. Україна є багатою на природні копалини і має значні поклади енергоресурсів, що практично не використовуються. Нафтопровід "Одеса-Броди" може дати Україні можливості для диверсифікації енергопостачань, прибутки в довгостроковій перспективі та важливий крок в напрямку інтеграції. Розвиток прозорішого бізнес-середовища із стимулюванням енергозбереження буде іще одним внеском до посилення української енергонезалежності та економічного зростання. Без сумніву, за умови вірного політичного вибору, Україна зможе забезпечити собі процвітаюче європейське майбутнє.
Хоча майбутнє проекту "Одеса-Броди" як Евразійського нафтотранспортного коридору не було безхмарним від часу завершення його будівництва у 2001 (дві тисячі першому) році, ринкові умови змінилися. Мабуть, найважливішою подією була аварія танкеру "Престиж" біля узбережжя Іспанії та міжнародний резонанс, що за нею слідував. Цей трагічний випадок чітко показав необхіднітсь жорсткіших екологічних стандартів, і щоб уникнути наступних екологічних катастроф, Європа звернулася до розгляду потенційних сухопутних маршрутів постачання нафти. Міжнародний нафтовий бізнес став шукати більше додаткових шляхів для мінімізації ризикив, повязаних з транспортуванням нафти від місця видобутку до ринків. До того ж, Турецькі протоки значно завантажені, і аварія тільки й чекає слушного часу. Після подій жовтня минулого року турецький уряд посилив вимоги щодо транспортування Турецькими протоками, сподіваючись що трагедії можна буде уникнути. Нафтоперевізники шукають шляхів, що дозволять уникнути очікуваних простоїв на Босфорі у зимовий період.
Ще з часів, коли будівництво нафтопроводу "Одеса-Броди" тільки тривало, Сполучені Штати постійно наголошують, що для того, щоб отримати довгострокові зобовязання про використання нафтопроводу на повну потужність, Україні необхідно залучати до участі міжнародні нафтові компанії, що працюють в Каспійському басейні. Незважаючи на затримки в цьому процесі, немає сумнівів, що ці компанії ще мають інтерес.
Україна не може дозволити собі коливатися в своєму європейському виборі. Вона має показати себе надійним партнером, готовим дотримуватися західних міжнародних стандартів у веденні переговорів. Нагородою за це буде стабільний потік каспійської нафти, а також зростання обсягів транзиту, перевалки та доходів від портових зборів. Реверс "Одеса-Броди" означатиме сильний удар по енергетичній незалежності і може в майбутньому зробити "Одеса-Броди" приреченим заручником зобовязань українського уряду.
Уряд США твердо підтримує розвиток України як стабільної незалежної демократичної європейської держави з міцною ринковою економікою. Прибуткове використання "Одеса-Броди" є одним з кроків на шляху до економічної реформи та європейської інтеграції. Це дає можливість для зміцнення звязків з Європою, де попит на паливо зростає, відкриває нові експортні можливості та посилює співпрацю з Словаччиною, Чехією, Німеччиною, Угорщиною, Польщею та іншими країнами. Через співпрацю з країнами Каспійського басейну Україна також може просувати свою стратегічну ціль - диверсифікацію своїх нафтових та газопостачань.
Реверс не тільки не узгоджується з проголошеними євроатлантичими намірами України, він суперечить бажанню України диверсифікувати свої енергетичні ресурси.
Україна імпортує 89 (вісімдесят девять) відсотків своїх нафтових потреб, переважно з Росії, і 75 (сімдесят пять) відсотків потреб у природному газі з Росії чи через Росію. Таким чином, вона є залежною від єдиного джерела у більшій частині свого енергетичного попиту.
Ведуться серйозні комерційні переговори про постачаннякаспійської нафти в Центральну Європу через "Одеса-Броди". Чому?
Існує постачання з Каспійського регіону. Німеччина та Чехія вже імпортують якісну легку нафту з низьким вмістом сірки, використовуючи кружний морський шлях через Турецькі протоки та Тріесте, і цей шлях породжує значну екологічну стурбованість.
Навантаженість на Турецьких протоках наближається до своєї історичної межі. Після подій жовтня минулого року Туреччина вжила заходів для стримання подальшого зростання обсягу великих танкерних перевезень, в той час, коли очікується, що потік перевезень в напрямку Чорного моря тільки зростатиме. Обхід Босфору необхідний вже зараз, і "Одеса-Броди" може стати в нагоді.
Встановлено попит. Німеччина та Чехія мають потужності і вже виразили інтерес до імпортування близько 7 (семи) мільйонів тон легкої каспійської нафти, яку "Одеса-Броди" може доставити, навіть без додаткових інвестицій. Пан Тодійчук також зазначає, що нафтопереробні заводи на заході України та півдні Польщі готові закупити ще 3 мільйони тон. За мінімальних додаткових інвестицій "Одеса-Броди" зможе поставити ще 4 (чотири) мільйони тон каспійської нафти на заводи Німеччини та Австрії.
Західні компанії і досі чекають, незважаючи на суперечливі сигнали українського уряду. Це саме по собі доводить, що "Одеса-Броди" є комерційно життєздатним.
Однак, для того, щоб мати контракти, Україна має зосередитися на довгострокових економічних показниках та цілях енергетичної безпеки та європейської інтеграції. Україна має продемонструвати свою рішучість і готовність укласти міжнародні контракти, що відповідають західним стандартам, і довести, що вона готова запропонувати західним партнерам конкурентні тарифи.
І нарешті, Україна сидить на величезному запасі ресурсу енергії. За оцінками деяких українських та західних експертів, Україна має до ста сімнадцяти кубічних метрів запасів метану вугільних пластів, які більшою мірою лишаються неторканими.
В жовтні 1999 (тисяча девятсот девяносто девятого) року Україна прийняла закон "Про угоди про розподіл продукції". На жаль, після його прийняття шквалу заяв про отримання дозволів на розробку родовищ не сталося. Відсутність необхідних інструкцій щодо процесу отримання дозволів та ліцензій, неповний пакет підзаконних актів та очевидна відсутність політичної волі для залучення інвестицій значно обмежують стимули для розвитку цього напряму.
Незважаючи на недосконале законодавче поле, американські, японські та німецькі фірми і досі виявляють свій інтерес, що є ознакою величезного потенціалу України. Іще одна спроба у повній мірі впровадити дію закону "Про угоди про розподіл продукції" могла б відкрити двері цілій низці інвестицій і зробити великий вклад в посилення енергетичної незалежності України.
Україна є країною, що разом із серйозними труднощами в галузі енергетики, має і певні очевидні переваги. Через активне використання "Одеса-Броди" для транспортування каспійської нафти в Європу і через впровадження політики, що забезпечить використання її переваг в галузі метану вугільних пластів, Україна може одночасно добитися енергетичної незалежності і просунути свою інтеграцію в євроатлантичне співтовариство. Це є ті цілі, які ми поділяємо з нашими українськими партнерами

 
 

Цікаве

Загрузка...